Krepšinio 3×3 pirmenybėse – įsibėgėjusi „Slovėnija“, reguliaraus sezono nugalėtojo statusą beveik užsitikrinusios „Plutiškės“

Praėjusį šeštadienį sporto centro salėje toliau kunkuliavo jau į pabaigą einantis Kazlų Rūdos savivaldybės 3×3 krepšinio pirmenybių reguliarusis sezonas. O jame pastaruoju metu vis labiau įsibėgėjanti „Slovėnija“ ir vis tvirčiau ant kojų pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje stovinčios „Plutiškės“. Iš viso daugiau nei pora valandų trukusiuose komandų pasirodymuose buvo sužaistos šeštadienio pavakare devynerios rungtynės.

Krepšinio kovų virtinė prasidėjo rungtynėmis tarp „Savi“  ir „Kazlų Riterių“ krepšininkų. Dešimties minučių tėkmėje pastarųjų taktinės užmačios rėmėsi tuo, kad galbūt pavyks tašką mače nugriebti visas problemas su varžovais sprendžiant tolimais metimais. Didžiąją dvikovos dalį „Kazlų Riteriams“ sekėsi tai daryti. Net penki iš toli sviestų jų metimų pasiekė tikslą ir šios ekipos krepšininkai prieš „Savi“ turėjo 4 taškų persvarą – 11:7. Bet to neužteko.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis „Savi“ krepšininkai rado spaudimui jėgų ir ties tritaškio linijos zona „Kazlų Riterių“ puolimas buvo uždarytas. Savo ruožtu „Savi“ ne tik pavijo varžovus, bet iki rungtynių pabaigos ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai bei laimėjo dvikovą rezultatu 12:11. Nugalėtojams 7 taškus pelnė S.Krinickas. „Kazlų Riteriams“ 6 taškus tolimais metimais pelnė A.Smailys.

Antrame turo mače nustebino „Slovėnija“, kuri sugebėjo atsirevanšuoti už pralaimėjimą pirmajame rate „Dalmantai“. Rungtynės nebuvo lengvas pasivaikščiojimas slovėnams. Jos vystėsi ganėtinai atkakliai, tačiau sėkmę nulėmė didžiąja dalimi tolimi metimai. Jų „Slovėnija“ pataikė dvigubai daugiau nei varžovai – šešis. Pergalę prieš „Dalmantą“ jie iškovojo rezultatu 15:12.

Beveik pusę komandos taškų nugalėtojams surinko D.Šneideris (7 taškai). A.Šneideris po krepšiu sugriebė net 10 kamuolių. „Dalmantai“ 5 taškus pelnė S.Mocevičius.

Pirmą vakaro susitikimų trečdalį užbaigė „Laukiniai šernai“ ir „Plutiškės“. Dvikovos favoritai pateisino savo vardą. Pirmenybių lyderiai įrodė pranašumą prieš varžovus rezultatu 9:7. Kaip rodo rezultatas, taško plutiškiečiams taip lengvai varžovai neketino atiduoti ir dėl jo teko pakovoti. Na, o nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo 4 taškus pelnęs R.Klapatauskis. „Laukiniams šernams“ po du taškus rinko E.Butkus, E.Čiupkevičius ir A.Vosylius.

Toliau krepšinio aikštėn keliavo mintyse niūniuodami dainą „pabandom iš naujo…“ „Kazlų Riteriai“ ir „Outsaideriai“, kurių pavadinimas nieko bendro neturi su užimama turnyrinės lentelės pozicija. Tą jie įrodė ir šiose rungtynėse. „Outsaideriai“ buvo pranašesni, o ir „Kazlų Riteriams“ taip tolimi metimai kaip pirmame mače „nepakrito“. Tarp lyderiaujančių pirmenybėse komandų esantys „Outsaideriai“ laimėjo mačą rezultatu 14:9.  Daugiausia taškų jiems pelnė P.Dembinskas (8 taškai). „Kazlų Riteriams“ 5 taškus surinko W.Bernotas.

Savo taškų dalį tos dienos mačuose atsiriekė į turnyrinės lentelės viršutinius laiptelius nusitaikęs „Kvietiškis“. Kelią jiems pastoti pamėgino „Savi“ krepšininkai. Skirtingai nei pirmose rungtynėse prieš „Kazlų Riterius“, taktiniai žaidimai su „Kvietiškiu“ nepraėjo. Pastarieji krepšininkai liūto taškų dalį rinko taipogi tolimais metimais. Kvietiškiečiai jų pataikė penkis, o rungtynes jie laimėjo rezultatu 14:11. 7 taškus „Kvietiškiui“ pelnė D.Batutis. „Savi“ ekipoje 4 taškus rinko D.Sederevičius.

Gerokai įsibėgėjusių rungtynių maratono sūkuryje krepšinio vandenyse toliau murkdėsi „Laukiniai šernai“ ir „Slovėnija“. Kaip parodė rungtynių rezultatas, taškų „Laukiniai šernai“ galėjo tikėtis iš bet kurio varžovų gretose registruoto krepšininko. Svarbus mačo elementas dar tas, kad ganėtinai sunku prieš juos „Laukiniams šernams“ buvo rasti atsvarą ir kovai dėl kamuolių po krepšiu. Slovėnų lyderis A.Šneideris per dešimt minučių vėl sugriebė 10 kamuolių. Na, o rungtynes „Slovėnija“ laimėjo rezultatu 14:10. Visa trijulė – A.Šneideris, D.Šneideris ir M.Jurevičius pelnė po 4 taškus. „Laukinių šernų“ gretose tiek pat jų buvo A.Baranausko sąskaitoje.

Toliau „mūšis dėl Poltavos“ vyko tarp „Plutiškių“ ir „Outsaiderių“. Pirmoji sezono akistata baigėsi plutiškiečių pergale. Revanšizmo kvapo šiame mače nebuvo užfiksuota. Plutiškiečiai rungtyniavo tiksliau, solidžiau ir pelnytai dar kartą laimėjo akistatą rezultatu 17:11. Nugalėtojų ekipoje 9 taškais pasižymėjo T.Tulauskas. „Outsaiderių“ ekipoje lyderiu buvo 7 taškus surinkęs Ž.Aukštakalnis.

Priešpaskutiniame tos dienos susitikimų mače „Kazlų Riteriai“ jėgas išmėgino su „Kvietiškiu“. Pastaruosiuose turuose sugebantiems vis daugiau taškų rinktis „Kazlų Riteriams“ deja neužteko jų tam, kad būtų galima pasiekti pergalę. „Kvietiškis“ šiuo atžvilgiu turėjo kur kas didesnį potencialą ir laimėjo rungtynes rezultatu 16:10. Kvietiškiečiams taškus rinko iš esmės du krepšininkai – 8 taškus pelnęs L.Belkevičius ir 7 taškus surinkęs M.Palubinskas. „Kazlų Riteriams“ po 4 taškus rinko W.Bernotas ir A.Smailys.

Na ir šeštadieninio turo finiše „Dalmanta“ susirėmė su „Savi“ ekipa. Dar pirmame mače gavę antausį nuo „Slovėnijos“ dalmantiečiai šiame mače pasistengė ir atseikėjo „Savi“ krepšininkams per 10 minučių 18 taškų. Į savo krepšį jų praleido 13. Taigi, iškovojusi pergalę „Dalmanta“, kaip ir rungtynių varžovai, tos dienos mačuose brūkštelėjo tašką. Na, o daugiausia prie to prisidėjo net 10 taškų pelnęs D.Jieznys. „Savi“ krepšininkams 9 taškus surinko S.Krinickas.