Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse – įtemptų kovų metas

Marijampolės apskrities futsal pirmenybių reguliarusis sezonas artėja prie pabaigos, o tai reiškia, jog sulig kiekvienu turu auga intriga, kurios keturios iš devynių jose dalyvaujančių komandų toliau tęs kovas dėl Suvalkijos regiono čempiono titulo, kurioms iš komandų teks tenkintis kova dėl mažosios taurės.

Po praėjusį sekmadienį sužaistų ketverių VII-ojo turo rungtynių iš esmės ramybę kovoje dėl aukščiausių apdovanojimų ko gero jau užsitikrino Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ ir Vilkaviškio „Bruklinas“. Na, o keletas komandų į likusias dvi vietas dar turės galimybių padrumsti futsal vandenis.

Septintajame pirmenybių ture būta išties nemažai intriguojančių susitikimų, kurių baigtyje neapsieita be dramatiškumo.

Keturių mačų trilerį sekmadienio popietę pradėjo Marijampolės „Maradonos“ ir Kybartų „Sveikata“. Pirmojo kėlinio eiga rodė, kad kybartiškiai yra daugiau šių rungtynių favoritai ir didelių problemų prieš Marijampolės futbolininkus neturės. Tai iliustravo dar pirmoje rungtynių dalyje „Sveikatos“ futbolininkų įmušti trys įvarčiai. Kėlinio viduryje pasižymėjo D.Vaičaitis, 14-ąją minutę įvartį pridėjo R.Gražulis, na o paskutinę jo minutę Kybartų komandos persvarą dar labiau sutvirtino tiksliai varžovų vartus atakavęs R.Gudelis.

Vis dėlto „Maradonos“ antroje dvikovos pusėje pademonstravo charakterį. Dar neįpusėjus antram kėlinukui, po trijų tiksliai V.Dembinsko užbaigtų atakų marijampoliečiai 29-ąją minutę rezultatą išlygino – 3:3. Intriga maksimaliai užsikūrė ir įnirtinga kova tęsėsi iki paskutinių minučių. Jos sėkmingiau susiklostė Kybartų futbolininkams. Per pora minučių „Sveikata“ sugebėjo įmušti pora įvarčių. Tiesa savo adresu vieno taipogi sulaukė. 39-ąją minutę rezultatas švieslentėje buvo 5:4 Kybartų komandos naudai. Išgelbėti bent tašką „Maradonos“ turėjo kiek daugiau nei minutę laiko, tačiau to padaryti jiems nepavyko ir „Sveikata“ į turnyrinę lentelę brūkštelėjo saldžius kaip medų tris taškus.

Antroje turo akistatoje kaip reikiant susikibo Marijampolės rajono „Tautkaičiai“ ir Kazlų Rūdos „Mitas“. Abi ekipos lig tol taškų neturėjo ir kaip rodo pirmenybių tendencijos, iškovota pergalė vienai iš komandų būtų buvusi rimta paraiška kovoje dėl mažosios Marijampolės apskrities futsal pirmenybių taurės.

Pirma rungtynių pusė sėkmingiau klostėsi „Tautkaičiams“. Dar 6-ąją rungtynių minutę į K.Vyšniausko ginamus vartus kamuolį pasiuntė A.Uleckas, o kėlinio pabaigoje „Tautkaičių“ pranašumą padvigubino A.Macijauskas – 2:0. Pajutę, kad gali laimėti šias rungtynes, Marijampolės rajono futbolininkai dar labiau įsiazartino ir neretai įtampos fone pratrūkdavo emocijomis, kurios sėkmingai buvo slopinamos geltonomis kortelėmis.

Antrajame kėlinyje pirmaujanti komanda dar labiau padidino pranašumą, kai jau pirmomis jo minutėmis kamuolį tiksliai pasiuntė į „Mito“ vartus vėl A.Macijauskas – 3:0. Atrodė, kad pergalė „Tautkaičiams“ jau koja pasiekiama, tačiau priremtas prie sienos „Mitas“ sugebėjo iš duobės išsiropšti.

Artėjant antro kėlinio viduriui pora įvarčių sugebėjo įmušti R.Gruzdys, sumažinęs varžovų pranašumą iki 1 įvarčio – 3:2. Kazlų Rūdos komanda “užsivedė“ ir perėmė rungtynių iniciatyvą. Šiame fone, vėl sukeldamas džiaugsmingų emocijų protrūkį savo komandos stovykloje, rezultatą išlygino jau 39-ąją minutę R.Jasevičius – 3:3. Kapsinčios paskutinės rungtynių sekundės nei vienai komandai didesnės naudos neatnešė ir emocingoje dvikovoje buvo užfiksuotos kovingos lygiosios.

Dar vienas svarbus abiems besivaržančioms komandoms mačas vyko tarp Kazlų Rūdos „Artistų“ ir Kazlų Rūdos „Čilo“. Abi ekipos rungtynėms delegavo vos po penkis futbolininkus. „Čilo“ gretose nebuvo lyderių, puolamojo tandemo – R.Mačežinsko ir R.Beniušio. Komandai tai ženkliai atsiliepė. Jau iki pirmo kėlinio vidurio čiliniai patyrė tris „Artistų“ dūrius.

Dar 5-ąją minutę į G.Zenkevičiaus vartus kamuolį pasiuntė D.Kazlauskas, o 8-ąją ir 9-ąją pora „bombikių“ paleido T.Janušauskas – 3:0. Tiesa, „Čilo“ futbolininkas I.Zigmantas 13-ąją minutę rezultatą sušvelnino – 3:1, tačiau daugiau kažko įspūdingesnio čiliniai atakose pirmame kėlinyje nenuveikė.

Intriga į rungtynes sugrįžo antrojo kėlinio pirmoje pusėje, kai po H.Serbentos ir I.Tsyvilka tiksliai užbaigtų atakų rezultatas buvo išlygintas 3:3. Visgi „Artistai“, sugebėję nukauti dar praėjusiame ture „Brukliną“, nepasikuklino ir šįkart. Pasinaudodami „Čilo“ klaidomis, tą pačią 27-ąją minutę po T.Janušausko ir kiek vėliau P.Kuconio muštų įvarčių, „Artistai“ vėl įgijo dviejų įvarčių pranašumą – 5:3. Nors baigiantis rungtynėms 35-ąją minutę intrigą dar mėgino sugrąžinti A.Sidaravičius (5:4), per paskutines pora minučių „Čilo“ žaidimas visiškai subyrėjo ir „Artistai“ atseikėję dar 4 įvarčius iškovojo užtikrintą pergalę 9:4.

Paskutiniame turo susitikime tarp pirmenybių lyderių Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos“ ir Marijampolės „Šešupės“ salėje susirinkusiems žiūrovams nebuvo laiko nuobodžiauti. Atkaklios, nenuspėjamos rungtynės buvo iki pat jų pabaigos. Pirmieji toną rungtynėms uždavė Kazlų Rūdos futbolininkai. Jau 2-ąją rungtynių minutę šią komandą į olimpines aukštumas mėgino vesti tiksliai varžovų vartus atakavęs komandos lyderis Ignas Raštutis – 1:0. Marijampolės futbolininkai nepasimetė ir čia pat, po minutės rezultatą išlygino A.Spelman – 1:1. Negana to, antroje kėlinio pusėje, 11-ąją minutę M.Minevičius išvedė „Šešupės“ komandą į priekį 1:2. Tai ką rungtynių pradžioje darė A.Spelman, tą pakartojo I.Raštutis. Jis taipogi praėjus minutei po praleisto Kazlų Rūdos įvarčio, pasinaudodamas varžovo klaida, rezultatą išlygino – 2:2. Pirmas kėlinys taip ir baigėsi. Didžiuosius lūkesčius abi ekipos atidėjo antrai rungtynių daliai.

Įdomumai antro kėlinio metu nesibaigė. Pirmomis jo minutėmis, po tikslaus J.Blažio smūgiuoto kamuolio, kazlųrūdiečiai išsiveržė į priekį 3:2. Tokia padėtis tęsėsi ganėtinai ilgokai. Marijampolės futbolininkams pavyko rezultatą išlyginti, kuomet itin galingai smūgiavęs kamuolį į vartų devyniukę 37-ąją minutę jį pasiuntė M.Galeckas – 3:3.

Vos po poros minučių į neviltį Marijampolės futbolininkus varė epizodas, kuomet „Šešupės“ vartininkui išmušant kamuolį, jį čia pat blokavo K.Kleiva ir kamuolys atsidūrė vartų tinkle – 4:3. Rodėsi taškas dvikovoje kaip ir padėtas, tačiau Marijampolės futbolininkai išsigelbėjo paskutinėmis rungtynių sekundėmis, kuomet rezultatyviai užbaigti ataką sugebėjo kamuolį į vartų tinklą pasiuntęs A.Spelman – 4:4.  Galutinis rezultatas toks ir liko. „Kazlų Rūdos“ futbolininkams tai pirmieji prarasti taškai pirmenybėse, „Šešupei“ – galimybė įsisprausti į pajėgiausių komandų ketvertuką.