Krepšinis. Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ pateko į antrąjį TOPSPORT Taurės etapą

Sekmadienį dar vieną fronto liniją krepšinio kovų arenoje atidarė Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai.

T.Bietkio treniruojama komanda pradėjo pasirodymą RKL „B“ diviziono krepšinio TOPSPORT Taurės turnyre, kuriame dėl pagrindinio trofėjaus varžosi 16 abiejų lygos regionų komandų.

Skirtingai nei reguliaraus sezono pirmenybių rungtynėse, čia kiekvienas kluptelėjimas, kiekvienas pralaimėjimas turi savo kainą; bet kuri ekipa, pralaimėjusi rungtynes, baigia pasirodymą TOPSPORT Taurės turnyre.

Pirmąjį barjerą, aštuntfinalį Kazlų Rūdos komandos krepšininkai įveikė nugalėdama Raseinių „Raseinius-KKSC“. Akistata baigėsi rezultatu 91:72 (29:13; 21:28; 22:17; 19:14).

Kazlų Rūdos sporto centro salėje vykusiose rungtynėse varžovai sugebėjo sukurti intrigą, ją lydinčias emocijas ir lengvai pergalės vikriais, greitais ir kovingais žaidėjais pasižymėjusi komanda šiame mače neatidavė.

Prasidėjus rungtynėms „SC-Atakos“ komandos taškų sąskaitą atidarė M.Gelčius pelnydamas taškus iš po krepšio, na o po Kazlų Rūdos ekipos tritaškio, aikštės šeimininkai pirmavo 5:0.

Į tai varžovai atsakė 7 taškais ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai, sukeldami džiaugsmo pliūpsnį Raseinių ekipos stovykloje.

Tuomet nagus ardant varžovų gynybą pademonstravo prasiveržimu  prie varžovų krepšio U.Nikitinas. Po tritaškį raseiniškiams čia pat atseikėjo A.Rybelis ir J.Davniukas. Po šios plejados rezultatas tvykstelėjo švieslentėje 13:7 ir varžovų treneris gero nelaukdamas paprašė minutės pertraukėlės.

Tačiau po jos galingiau rungtyniavo ir toliau „SC-Atakos“ krepšininkai, kurie dar pirmame ketvirtyje susikrovė solidų pranašumą – 29:13.

Antrojo kėlinuko pirmomis minutėmis Raseinių krepšininkai parodė, kad taip pat gali taikliai mesti iš toli bei užbaigti atakas greitu puolimu. Jų sėkminga atkarpa 12:2, po kurios sumažėjo Kazlų Rūdos komandos persvara iki 6 taškų (31:25), privertė minutės prašyti ir T.Bietkį.

Po jos „SC-Atakos“ reikalai pasitaisė ir kurį laiką aikštės šeimininkai turėjo gana saugią 10-12 taškų persvarą.

Visgi Raseinių krepšininkams paskutinėmis sekundėmis pavyko kiek apkarpyti Kazlų Rūdos komandos pranašumą ir švieslentė po pirmos dvikovos dalies rodė 50:41.

Trečio kėlinuko pirmomis minutėmis kaip įmanydami kabinosi į atlapus Raseinių krepšininkai. Pataikydami tolimus metimus varžovai vienu metu buvo sumažinę Kazlų Rūdos komandos persvarą iki 5 taškų – 55:50, tačiau čia pat sulaukė ir atsako.

„SC-Ataka“ apsigindama ir surengdama rezultatyvias atakas surinko 10 iš eilės taškų ir susigrąžino turėtą dar pirmame kėlinyje pranašumą 65:50, na o lemiamą ketvirtį pradėjo turėdama 14 taškų rezervą (72:58).

Varžovai vilčių nelaidojo ir paskutinį kartą pamėgino vytis RKL „B“ diviziono „B“ pogrupio lyderius.

Raseiniškiams buvo pavykę sumažinti taškų deficitą iki 9 – 72:63, tačiau visas svajones naikinti tritaškiu pradėjo Lukas Balčiūnas, netrukus šiam antrino E.Beržonskis. Keletą paeiliui taškų pridėjo dar A.Liepuonis ir „SC-Atakos“ persvara šoktelėjo iki 20 taškų – 83:63.

Iš esmės Kazlų Rūdos komanda pranašumą išlaikė ir laimėdama rungtynes 91:72 prasiskynė kelią į sekantį TOPSPORT Taurės etapą, kuriame laukia pirmas ir paskutinis šiame turnyre pasimatymas su Šiaulių „Saule SG“.

Įdomu pažymėti, kad Kazlų Rūdos komandoje visi 10 registruotų šioms rungtynėms krepšininkų pelnė taškus. Na, o rezultatyviausi šiame mače buvo Jaunius Davniukas (15 taškų), Mantas Sadauskas (12 taškų) ir Ugnius Nikitinas (10 taškų).

Nugalėtojų gretose naudingiausias buvo J.Davniukas, surinkęs 22 NB. M.Sadauskas atliko 7 rezultatyvius perdavimus, po kurių komandos draugai rinko taškus.

Kalbant apie komandinę statistiką, tai jau ne vieneriose rungtynėse Kazlų Rūdos komanda demonstruoja dominavimą po krepšiu bei komandinio žaidimo bruožus.

Prieš Raseinių krepšininkus kovą dėl atšokusių kamuolių „SC-Ataka“ laimėjo kone dvigubai (42 vs 23) ir daugiau nei 2 kartus atliko rezultatyvių perdavimų (25 vs 11).

„SC-Ataka“ buvo tikslesnė atakuojant krepšį tiek iš vidutinių nuotolių (40/24 (60 proc.) vs 42/19 (45,2 proc.)), tiek už tritaškio linijos (25/11 (44 proc.) vs 25/8 (32 proc.)).