Krepšinis. Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ kelionė TOPSPORT Taurėje baigėsi pusfinalyje

Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkams RKL „B“ diviziono TOPSPORT Taurės turnyre iki finalo pritrūko vieno žingsnio.

T.Bietkio treniruojama komanda ketvirtadienio popietę itin sunkiose rungtynėse rezultatu 63:73 (5:18; 20:9; 21:17; 17:29) nusileido Radviliškio „Radviliškiui-ŠSPC“.

Pirmasis rungtynių kėlinukas T.Bietkio treniruojamai komandai buvo itin nesėkmingas. Daug Kazlų Rūdos komandos metimų iš ganėtinai patogių, dėkingų padėčių skriejo tiesiog pro šalį.

Galbūt įtampa darė savo, galbūt patirties stoka tokio rango varžybose naujai šįmet RKL‘e startavusiai komandai, galbūt kitos priežastys, tačiau „SC-Ataka“ prisišaudė tik penktąją rungtynių minutę.

Varžovai tuo metu pirmavo 2:9. Kazlų Rūdos komandos puolimą išjudinti tolimu tiksliu metimu mėgino M.Sadauskas – 5:14, tačiau tai buvo ir paskutiniai Kazlų Rūdos komandos taškai pirmame ketvirtyje.

Tuo tarpu varžovai iki jo pabaigos pelnė dar 5 taškus ir po dešimties minučių pirmavo 5:18.

Pirmieji vilties žiburiai Kazlų Rūdos komandoje tvykstelėjo antro kėlinuko pirmomis minutėmis. Štai tada akimirkai atrodė, kad komanda jau darosi panaši į save, kuomet greitos atakos metu „SC-Ataka“ sugebėjo pelnyti taškus ir išprovokuoti varžovų pražangą.

Tuomet švieslentėje buvo 8:18. Antrojo ketvirčio metu netrukus įstabiu pataikymu pasigirti negalėjo ir Radviliškio krepšininkai. Ne vienas jų metimas taip pat nepasiekė tikslo.

Žingsnis po žingsnio, kruopelė po kruopelės Kazlų Rūdos ekipa rinko taškus ir iki kėlinio vidurio turėjo 7 taškų deficitą – 13:20.

Netrukus lyderio savybes demonstravo J.Davniukas, kuris sugebėjo  ne tik pelnyti taškus, bet ir išprovokuoti radviliškiečio pražangą.

Tiesa, baudos metimo jam pataikyti nepavyko, tačiau paskesniais rungtynių epizodais „SC-Ataka“ nepastebimai vis artėjo prie varžovo, o paskutinės Kazlų Rūdos komandos atakos metu, po M.Sadausko taškų, pasibaigus antram kėlinukui, „SC-Ataka“ turėjo jau vos 2 taškų deficitą – 25:27.

Trečia rungtynių atkarpa vyko taškas į tašką. Kazlų Rūdos komanda ne kartą lygino rezultatą, o pirmąkart rungtynėse jį buvo persvėręs penktąją trečio kėlinuko minutę M.Klezys – 32:30.

Varžovai ilgai tuo džiaugtis neleido ir rezultatą netrukus taip pat išlygino, o vėlesnėmis minutėmis ir patys mėgino vis išsiveržti į priekį.

Tačiau tomis akimirkomis sėkmingas M.Sadausko žaidimas jiems to padaryti neleido. Po jo pelnytų taškų serijos abi ekipos ėjo koja kojon – 44:44.

Visgi paskutinę rezultatyvią ataką surengė kėlinuko pabaigoje T.Bietkio treniruojama komanda. L.Balčiūno taiklus metimas leido Kazlų Rūdos ekipai į lemiamą mūšį stoti pirmaujant 46:44.

Paskutinio ketvirčio metu Kazlų Rūdos komandai gyvenimas nepalengvėjo. Anaiptol. Teko ieškoti recepto, kaip panaikinti 5 taškų deficitą – 51:56.

Tai sėkmingai padarė tolimu metimu M.Sadauskas ir pora taškų pridėjęs M.Klezys – 56:56. Tačiau radviliškiečiai be atsako taip pat surengė pora rezultatyvių atakų, o du iš eilės švystelėtų tritaškių, likus rungtyniauti kiek daugiau nei dviems minutėms, „SC-Ataką“ stumtelėjo prie beviltiškos padėties.

Nors Kazlų Rūdos komanda, sukaupusi paskutines jėgas, mėgino grįžti į rungtynes. „SC-Ataka“ sumažino Radviliškio komandos pranašumą iki 6 taškų, tačiau tai buvo viskas, ką galėjo tos dienos mače padaryti ši ekipa.

Varžovai išsaugojo persvarą ir laimėdami rungtynes rezultatu 63:73 iškovojo kelialapį į RKL „B“ diviziono TOPSPORT Taurės finalą.

Rezultatyviausias buvo ir daugiausia naudingumo balų Kazlų Rūdos komandos ekipoje surinko Mantas Sadauskas. Jo sąskaitoje 20 taškų ir 19 NB.

15 taškų ir 16 naudingumo balų pridėjo Jaunius Davniukas. Dešimčia taškų puolimo arsenale prisidėjo Mantas Klezys.

„SC-Ataka“ nusileido varžovams kova dėl atšokusių kamuolių (36 vs 43), dažniau varžovus stabdė prasižengdami (29 vs 16), tokiu būdu Radviliškio krepšininkus siunčiant prie baudų metimo linijos.

Varžovai tai darė kur kas sėkmingiau nei „SC-Atakos“ krepšininkai.  65,7 proc (35/23) jų metimų nuo baudos linijos pasiekė tikslą. Tuo tarpu Kazlų Rūdos ekipos šios rodiklis įvertintas 53,3 proc (15/8).

Kazlų Rūdos komandai sezonas dar nesibaigė, lieka medžioklė dėl svarbiausio šių metų trofėjaus – RKL „B“ diviziono pirmenybių nugalėtojo titulo…