Krepšinis. „SC-Ataka“ atkakliose rungtynėse palaužė Jonavos „CBET“ dublerių pasipriešinimą

11-ąją pergalę iš 12 galimų RKL „B“ diviziono krepšinio pirmenybėse iškovojo puikius rezultatus demonstruojantys Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai.

Šeštadienį Tomo Bietkio treniruojama komanda po atkaklios akistatos Jonavoje rezultatu 75:65 (17:17; 16:21; 23:7; 19:20) įveikė „CBET2“ ekipą ir gerokai jau persiritus sezonui į antrą pusę toliau išlieka vienvaldžiais „B“ pogrupio lyderiais.

Daugiausia taškais prie Kazlų Rūdos komandos pergalės prisidėjo Rokas Grėbliūnas (16 taškų), Jaunius Davniukas (15 taškų), Almantas Liepuonis (14 taškų) ir Mantas Gelčius (10 taškų).

Naudingiausiai ekipoje rungtyniavo J.Davniukas. Jo sąskaitoje 21 naudingumo balas. 5 perdavimus rezultatyviam metimui atliko Mantas Sadauskas.

Kazlų Rūdos komanda varžovus pranoko pataikymu tiek nuo baudų metimo linijos (12/11 (91,6 proc) vs 19/14 (73,6 proc), tiek iš vidutinių atstumų (36/20 (55,5 proc) vs 45/21 (46,6 proc), tiek atakuojant krepšį už tritaškio linijos (30/8 (26,6 proc) vs 17/3 (17,6 proc).

„SC-Ataka“ daugiau nei tris kartus už jonaviškius atliko rezultatyvių perdavimų (17 vs 5), daugiau nei dvigubai perėmė kamuolių (15 vs 7), dominavo ir blokuojant varžovų metimus – 8 vs 1.

Dvikovą galingiau pradėjo „SC-Atakos“ komandos krepšininkai. Jau kone pirmąją rungtynių minutę, po poros taiklių metimų, Kazlų Rūdos komanda buvo išsiveržusi priekin 5:0, tačiau aikštės šeimininkai netrukus rezultatą išlygino 5:5 ir toliau rungtynės jau vyko taškas į tašką.

Kazlų Rūdos komandą „patempti“ į priekį tolimu tiksliu metimu pamėgino J.Davniukas (12:10), tačiau į tai Jonavos krepšininkai atsakė keturiais taškais ir vėl išsiveržė priekin, priversdamas T.Bietkį prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos komandai įpūsti jėgos tolimu tiksliu metimu bandė persverdamas rezultatą savo komandos naudai Adomas Rybelis (16:17), tačiau daugiau taškų Kazlų Rūdos komandai iki kėlinio pabaigos, iki kurios dar buvo likusi minutė, surinkti nepavyko.

Tuo tarpu Jonavos krepšininkai pataikė vieną baudos metimą per šį likusį laiką ir antros atkarpos metu abiems komandoms teko viską pradėti iš naujo.

Antro kėlinuko pradžioje po keletos nepataikytų Kazlų Rūdos komandos metimų, klaidų varžovai tuo pasinaudojo ir susikrovė 8 taškų persvarą – 19:27.

„SC-Atakos“ tai neišbalansavo ir po minutės pertraukėlės T.Bietkio komanda sugebėjo čia pat ir panaikinti varžovų deficitą – 27:27, tačiau ilgainiui vėl pritrūko keleto tikslių metimų rungtynių persilaužimui.

Nors tomis akimirkomis Kazlų Rūdos ekipa tokių galimybių ir turėjo: buvo ir perimtų kamuolių bei išėjimo į greitą ataką, ir pozicinių atakų, tačiau, kaip jau minėjome, pritrūko užbaigimo.

Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „CBET2“ krepšininkai, kurie paskutinėmis antro kėlinuko sekundėmis pataikydami tolimą metimą į ilgąją pertrauką išėjo ilsėtis turėdami 5 taškų persvarą – 33:38.

Kazlų Rūdos komanda driokstelėjo trečiame kėlinuke. Iš viso per jį varžovams „leisdami“ pelnyti 7 taškų, į pastarųjų krepšį prileido jų 23.

Pirmą impulsą tam su komandos draugų pagalba padarė A.Liepuonis, kuris po nesportinės varžovų pražangos baudos metimais lygino rezultatą , o netrukus kitoje atakoje jį ir persvėrė – 44:42.

Vis su didesne jėga Kazlų Rūdos komanda įsibėgėjo, pasipylė netaiklūs varžovų metimai, „SC-Atakos“ perimti kamuoliai, rezultatyvios atakos ir netrukus Kazlų Rūdos persvara tapo dviženkle.

Trečią kėlinuką „SC-Ataka“ baigė pirmaudama 56:45.

Ketvirtojo kėlinuko metu Kazlų Rūdos komanda iniciatyvos nebepaleido ir iš esmės išsaugojo pranašumą, įgytą trečiojo ketvirčio metu.