Kviečiame Kazlų Rūdos savivaldybės krepšinio komandas registruotis į 3×3 pirmenybes!!!

3×3 KREPŠINIO PARAIŠKOS FORMA

 

 

 

2021-2022 M. KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖS 3X3 KREPŠINIO PIRMENYBIŲ NUOSTATAI

 

 I VARŽYBŲ TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

 

Populiarinti krepšinį kaip vieną iš fizinio aktyvumo skatinimo priemonių, skirtų Kazlų Rūdos savivaldybės įvairaus amžiaus gyventojams.

Didinti savivaldybės gyventojų užimtumą.

Formuoti, palaikyti savivaldybės gyventojų aktyvaus laisvalaikio tradicijas pasirenkant sportinius žaidimus.

Vystyti bendruomeniškumą, bendradarbiavimą pasitelkiant sportą.

Išaiškinti stipriausias komandas.

 

II VARŽYBŲ DALYVIAI, REGISTRACIJA, VYKDYMO LAIKAS IR VIETA

 

Pirmenybes organizuoja ir vykdo Kazlų Rūdos sporto centras.

Teisėjauja sporto centro paskirti teisėjai.

Pirmenybėse gali dalyvauti vyrai ir moterys. Amžiaus apribojimų nėra. Komandos sudėtis – 6 asmenys.

Registruotis gali tik Kazlų Rūdos savivaldybės komandos. Pirmenybėse dalyvauti gali ir kilę iš Kazlų Rūdos, bet šiuo metu studijuojantys/dirbantys asmenys už jos ribų.

Prasidėjus pirmenybėms, nauji žaidėjai neregistruojami..

Komandos žaidėjų paraiškos prasidėjus pirmenybėms bus viešinamos internetinėje svetainėje www.sportocentras.com.

Vardinėse dalyvių paraiškose būtina nurodyti komandos pavadinimą, dalyvaujančių asmenų sąrašą, komandos kapitono kontaktinius duomenis.

Pirmenybėse dalyvauti gali tik pasitikrinę sveikatą asmenys.

Pirmenybių startas numatomas lapkričio 27 d.

Pirmenybės vyks Kazlų Rūdos sporto centro salėje, esančioje Daukanto g.18.

Komandų registracijos paskutinė diena – lapkričio 21 d. (sekmadienis). Registracija vyks el.p. [email protected].

 

III VARŽYBŲ ORGANIZAVIMAS, LAIMĖTOJŲ NUSTATYMAS, DRAUSMINĖS NUOBAUDOS IR APDOVANOJIMAI

 

Rungtynių protokole gali būti registruojami 5 asmenys. Aikštėje rungtynių metu – 3 asmenys.

Vienų rungtynių trukmė – 10 min. Ilgesnių pauzių metu laikas stabdomas. Per rungtynes viena komanda turi teisę prašyti ne daugiau nei 1 minutės pertraukėlės.

Jeigu pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui rezultatas lygus, skelbiamas pratęsimas. Jis žaidžiamas tol, kol viena iš komandų surinks du taškus.

Kuri komanda pradės žaidimą pratęsimo metu bus nustatoma traukiant burtus.

Pirmenybės bus vykdomos etapais. Jeigu jose dalyvaus 10 ir daugiau komandų, pirmame etape rungtyniaujama rato sistema. Po rato sistemos etapo 10 ir paskesnes vietas užėmusios komandos iš tolimesnio varžybų etapo pasitraukia. Kitos komandos su įskaitiniais taškais keliauja į sekantį etapą.

Antrame etape vyks varžybos trijuose divizionuose. Po rato varžybų 1-3 vietas užėmusios komandos rungtyniaus „A“ divizione, 4-6 vietas – „B“ divizione, 7-9 vietas – „C“ divizione. Divizionuose rungtynės vyks vėl rato sistema (komandos divizionuose sužais po dvejas rungtynes). Šiame etape pasitraukia komanda, „C“ divizione likusi trečioje vietoje. Toliau kovas tęs aštuonios stipriausios pirmenybėse dalyvaujančios komandos.

Galutinė komandų rikiuotė po šio etapo varžybų bus tokia: „A“ diviziono komandos galės užimti ne žemesnę nei 1-3 vietas (sumuojami pirmo ir antro etapo taškai), „B“ diviziono komandos – ne žemesnę ir ne aukštesnę nei 4-6 vietas ir „C“ diviziono komandos ne aukštesnę nei 7-9 vietas („B“ ir „C“ divizionuose taip pat sumuojami pirmo ir antro etapo taškai)

Trečiame etape bus žaidžiami ketvirtfinaliai. Laimėjusios juos komandos patenka į pusfinalį dėl didžiosios taurės, pralaimėjusios į pusfinalį dėl mažosios taurės. Žaidžiama iš dviejų rungtynių. Jeigu komandos pasidalina po pergalę, į pusfinalį pateks komanda, kurios palankesnis taškų skirtumas. Ketvirtfinalių poros – 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 vietos. Pusfinalių dėl mažosios taurės galimos poros – 1-8 vs 4-5, 2-7 vs 3-6 (pralaimėjusios ketvirtfinalius komandos) Pusfinalių dėl didžiosios taurės poros: 1-8 vs 4-5, 2-7 vs 3-6 (laimėjusios ketvirtfinalius poros). Pusfinalius dėl mažosios taurės laimėjusios komandos rungtyniauja dėl mažosios taurės, pralaimėjusios – dėl 7 vietos pirmenybėse. Pusfinalius dėl didžiosios taurės laimėjusios komandos rungtyniauja dėl didžiosios taurės, pralaimėjusios – dėl 3 vietos pirmenybėse.

Esant mažesniam dalyvaujančių komandų skaičiui, apie nugalėtojų nustatymo tvarkos pobūdį bus informuojami komandų vadovai atskiru pranešimu.

Komanda, dėl objektyvių priežasčių negalinti žaisti rungtynių pagal nurodytą tvarkaraštį, apie tai turi pranešti varžybų organizatoriams ne vėliau nei 48 val.

Komandai neatvykus į varžybas, bus užskaitomas pralaimėjimas 0:15, komandai pasitraukus iš pirmenybių, užskaitomi likusių sužaisti rungtynių pralaimėjimai 0:15.

Už pergalę skiriamas – 1 taškas, pralaimėjimas – 0 taškų;

Nugalėtoja po pirmo, antro etapų skelbiama komanda, surinkusi daugiausia taškų.

Dviems ir daugiau komandų surinkus vienodai taškų, aukštesnę vietą užims komanda:

1) turinti geresnius tarpusavio susitikimų rezultatus;

a) laimėjusi tarpusavio rungtynes;

b) turinti geresnį tarpusavio rungtynių taškų skirtumą;

c) įmetusi tarpusavio rungtynėse daugiau taškų;

2) esant vienodiems visiems tarpusavio statistiniams rodikliams, aukštesnė vieta skiriama komandai, turinčiai geresnius bendrus rato rungtynių rezultatus – geresnį taškų skirtumą, įmetusiai daugiau taškų.

Drausminės nuobaudos: gavęs dvi technines pražangas vienų rungtynių metu žaidėjas iš jų bus šalinamas ir sekančias vienerias rungtynes jis turės praleisti.

Taškų rungtynėse skaičiavimas: už taiklų baudos metimą, atliktą nuo baudų metimo linijos ir taiklų metimą, atliktą nuo dviejų taškų zonos, skiriama po 1 tašką; už taiklų metimą nuo trijų taškų zonos skiriami du taškai.

Baudos metimų skyrimas:

a) 1 baudos metimas už pražangą, skirtą metimo iš dviejų taškų metimo zonos metu.

b) 2 baudos metimai už pražangą, skirtą metimo iš trijų taškų metimo zonos metu.

c) Komandinių pražangų, už kurias neskiriami baudos metimai, limitas – 6.

d) Už 7, 8 ir 9-ą komandinę pražangą, atliktą metimo ar ne metimo metu, bet kurioje aikštelės vietoje bei prieš bet kurį žaidėją, skiriami 2 baudos metimai.

e) Už 10, 11-ą ir t.t. pražangą atliktą metimo ar ne metimo metu, bet kurioje aikštelės vietoje bei prieš bet kurį žaidėją, skiriami 2 baudos metimai ir kamuolio valdymas naujoje atakoje.

f) Po taiklaus metimo kamuolys atitenka varžovams (besiginančiai komandai), kurie ataką turi pradėti už trijų taškų metimo linijos.

g) Po gynyboje atkovoto kamuolio (po netaiklaus varžovų metimo, ar perėmus kamuolį) ataka pradedama už trijų taškų metimo linijos (kamuolį išvarant, arba jį perduodant).

h) Kamuoliui patekus už aikštelės ribų, nauja ataka pradedama už trijų taškų metimo linijos.

i) Keliems žaidėjams vienu metu sučiupus kamuolį ir susidarius „ginčo“ situacijai, kamuolys atitenka besiginančiai komandai. Ataka pradedama už trijų taškų metimo linijos.

k) Atakai skiriama 14 sekundžių.

Komandos-nugalėtojos ir prizininkai apdovanojami sporto centro įsteigtais prizais.

 

Smulkesnė informacija tel 8 685 49283 arba el. p. [email protected]

 

 

Kviečiame Kazlų Rūdos savivaldybės krepšinio komandas registruotis į 3×3 pirmenybes!!!

2 Comments

  1. Sveiki.

    Kokio amžiaus varžybos vyks?

    Domina ar vaikai gali registruotis ?

    Aciu

    1. Laba diena, pirmenybės skirtos suaugusiems asmenims. 16-18 m jaunimas, manome, taipogi galėtų registruotis.

Comments are closed.