Atkakliai grūmęsi „SC-Atakos“ krepšininkai nusileido „Omegai“

Antrąkart įsibėgėjančiose RKL „A“ lygos pirmenybėse kluptelėjo Tomo Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšinio komanda. Šeštadienio popietę sporto centro salėje „A“ lygos debiutantai jėgas išmėgino su pajėgia  Giedriaus Kurtinaičio treniruojama Kauno rajono „Omegos“ ekipa su Tadu Klimavičiumi priešakyje.

„SC-Atakai“ šiame mače padėti negalėjo Mantas Gelčius, taipogi pasirodyti aikštėje negalėjo ir traumas besigydantys aukštaūgiai Mantas Klezys, Dominykas Ratkus. Atkakliose rungtynėse T.Bietkio treniruojama komanda buvo priversta pripažinti „Omegos“ pranašumą. Varžovams nusileista 80:85 (15:24; 21:23; 21:22; 23:16).

Rezultatyviausias krepšininkas šiame mače „SC-Atakos“ ekipoje buvo Jaunius Davniukas (20 taškų) ir Paulius Gvazdaitis (14 taškų). Kazlų Rūdos komandos vidurio puolėjas surinko 21 NB. Antras pagal naudingumą komandoje buvo Ernestas Barkus (16 NB). Rezultatyvių perdavimų grafoje lyderystė priklausė Domantui Sendai (6 rezultatyvūs perdavimai).

Kalbant apie komandinę statistiką, „SC-Ataka“ gerokai nusileido varžovams kovoje dėl atšokusių kamuolių (25 vs 36). Achilo kulnas Kazlų Rūdos komandai buvo ir baudos metimai (15/23 (65,2 proc), vs 9/11 (81,8 proc).

Rungtynėse netrūko intrigos, nestokota ir emocijų, su visomis iš to sekusiomis pasekmėmis. Tiek viena, tiek kita ekipos neišvengė techninių pražangų. O aikštės šeimininkų strategui T.Bietkiui paskutinėmis rungtynių minutėmis teko palikti ir atsarginių krepšininkų zoną. Kaip ten bebūtų, šiame mače Kazlų Rūdos krepšininkai parodė charakterį ir nei akimirkai neleido varžovams pernelyg anksti patikėti pergale. Pirmomis dvikovos minutėmis kova vyko taškas į tašką, tačiau po poros T.Galecko tolimų metimų, taipogi tritaškį pataikius G.Marčiukaičiui antroje kėlinuko pusėje varžovai įgijo 6 taškų pranašumą. „SC-Atakos“ krepšininkams nepavyko kurį laiką pataikyti iš vidutinių nuotolių, keletas baudos metimų taipogi skriejo pro šalį ir pirmą atkarpą „Omegos“ krepšininkai baigė turėdami 9 taškų pranašumą.

Kazlų Rūdos komandai reikalai nesitaisė ir antro ketvirčio metu. Nors jo pradžioje, po dviejų tikslių J.Davniuko metimų, „Omegos“ pranašumas pradėjo tirpti, tačiau po G.Kurtinaičio paprašytos minutės pertraukėlės Kauno rajono krepšininkai ne tik susigrąžino turėtą persvarą bet ir padidino ją iki 14 taškų – 24:38. Tiesa, prie to prisidėjo Kazlų Rūdos ekipos klaidos puolime, taipogi „Omegos“ ūgio persvara atkovojant kamuolius ir naudojantis antraisiais šansais, kartojant netaiklius savuosius metimus.

Netrukus sėkmingai į žaidimą įsiliejo Paulius Dembinskas. Po jo ir  poros G.Asačiovo rezultatyvių atakų svečių persvara aptirpo iki 5 taškų 36:41. Visgi didesnio proveržio pasiekti aikštės šeimininkams nepavyko, Kazlų Rūdos komandos puolimas sustojo  ir pirma dvikovos dalis baigėsi švieslentėje esant rezultatui 36:47.

Kazlų Rūdos komandos krepšininkai nenuleido rankų ir antroje rungtynių pusėje mėgino kabintis „Omegai“ į atlapus.

Trečiame kėlinuke didesnių viražų neįvyko, „Omega“ vis laikė 10-12 taškų pranašumą ir po trijų kėlinukų Kauno rajono krepšininkai pirmavo 57:69. Lemiamam šturmui aikštės šeimininkai mėgino kilti paskutinio ketvirčio metu. Optimizmo gūsių šioje atkarpoje įnešė Pauliaus Gvazdaičio dėjimas iš viršaus, po kurio laiko greitai ir rezultatyviai Domanto Sendos užbaigta ataka, po kurios varžovai buvo pasiekiami dviem tolimais metimais – 70:76. Deja, jų lemiamomis akimirkomis pritrūko. Kauno rajono „Omega“ išlaikė persvarą iki paskutinių dvikovos sekundžių ir išsivežė iš Kazlų Rūdos pergalę penkių taškų pranašumu – 80:85.