Lietuvos krepšinio 100-mečio minėjimo aidai Kazlų Rūdoje

Paskutinė rugsėjo savaitė Kazlų Rūdoje paženklinta eile renginių, skirtų mūsų šalies krepšinio 100-mečiui paminėti. Nieko keisto, kad jų epicentru buvo Kazlų Rūdos sporto centras, kuriame oranžinis kamuolys rugsėjo 27-30 dienomis buvo geriausias kiekvieno, bent minimaliai simpatizuojančio šiai sporto šakai, draugas. LKF dėka, šis solidus Lietuvos krepšinio istorijos jubiliejus pažymėtas eksponuojant mūsų šalies krepšinio šimtmečio pergalių parodą. Susipažinti su ekspozicija buvo galima sporto centro salės prieigose. Kazlų Rūdos sporto centro jaunieji krepšininkai turėjo galimybę sudalyvauti Lietuvos krepšinio federacijos kuruojamame projekte „Atskleisk talentą“. Jo metu šalies vyrų rinktinės trenerių štabo krepšinio specialistas Kęstutis Kemzūra vietos jaunimui pravedė išties solidžią treniruotę. Savo ruožtu Kazlų Rūdos sporto centras kartu su savivaldybe organizavo krepšinio turnyrą, skirtą „Lietuvos krepšinio 100-mečiui paminėti“. Na ir galiausiai krepšinio savaitės ciklą vainikavo RKL „A“ lygai besirengiančios Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ ir tame pačiame divizione besiruošiančios Prienų „Labas GAS-KKSC“ draugiškos rungtynės.

Žvelgiant į surengto krepšinio turnyro peripetijas, džiugu pažymėti, kad jame sportinio azarto išties netrūko ir visi vykę mačai iki paskutinių jų sekundžių klostėsi itin atkakliai. Turnyre dalyvavo Kazlų Rūdos ir Marijampolės savivaldybių administracijų ir Marijampolės sporto centro merginų komandos. Pertraukos tarp rungtynių metu buvo surengtas ir baudų metimo konkursas. Pirmoje turnyro akistatoje jo šeimininkė, Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos ekipa tik po atkaklios kovos, vos keliais taškeliais įveikė Marijampolės sporto centro merginų komandą. Pastarosios pernelyg nesikrimto ir charakterį pademonstravo sekančiame mače, net po dviejų pratęsimų sugebėjusios įveikti Marijampolės savivaldybės administracijos krepšinio mėgėjus. Pastarieji taipogi neliko skolingi ir baigiamajame turnyro mače šventė pergalę prieš Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos komandą. Taigi, kaip ir tikrajame krepšinyje, visos komandos buvo patyrusios  ir pergalės skonį, ir pralaimėjimo kartėlį. Na, o turnyro trofėjus – Lietuvos krepšinio 100-mečio minėjimo Taurė atiteko Marijampolės sporto centro krepšininkėms. Šio įstabaus jubiliejaus proga, visos komandos buvo apdovanotos specialiaisiais prizais.

Džiugu pažymėti, kad šiame turnyre apsilankė ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas, taip pat krepšinio bendruomenei puikiai žinomas Edas Nickus. LKF vadovas apdovanojo Kazlų Rūdos krašto krepšiniui nusipelniusius asmenis.