LIETUVOS – LENKIJOS PROJEKTAS “KARTU EUROPOJE – KARTU STADIONE IR ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖJE”

Projektas „Kartu Europoje – kartu stadione ir žaidimų aikštelėje“ Olecke.

Nespėjus įsibėgėti naujiems mokslo metams, jau pirmomis 2010 m. rugsėjo dienomis Kazlų Rūdos savivaldybės Sporto centras organizavo išvyką į Olecką. Kazlų Rūdos savivaldybės dėka buvo įgyvendinamas projektas „Kartu Europoje – kartu stadione ir žaidimų aikštelėje“ pagal 2007-2013 m. Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą. Pagal minėto projekto sėkmės formulę, gavus paramą, buvo sudarytos galimybės ne tik atnaujinti Sporto centro salės dangą, bet ir pažinti kaimyninės valstybės sporto tradicijas įtraukiant mūsų savivaldybės jaunimą į aktyvią sportinę veiklą. Kelionė prasidėjo rugsėjo 9 d., kuomet ankstų rytą nuo Kazio Griniaus gimnazijos pajudėjo Sporto centro autobusiukas su 18 sportininkų. Pagrindinis kelionės akcentas – lengvosios atletikos varžybos, kurios vyko šeštadienį, rugsėjo 11 d.  Svetingai priimti jaunieji sportininkai dar likus beveik dviems dienoms iki pagrindinių varžybų turėjo progą ne tik išbandyti kartu su Sporto centro direktoriumi Giedriumi Bielskumi šiuolaikinį lengvosios atletikos stadioną, įvertinti jo teikiamą komfortą treniruotės proceso metu, bet ir pabendrauti su kolegomis iš Lenkijos. Apgyvendinti Dudki kaimelio „Panorama“ viešbutyje pagrindinių varžybų išvakarėse kazlųrūdiečiai turėjo galimybę pasivaržyti tinklinio ir futbolo draugiškuose mačuose. Pagal programą, lengvosios atletikos varžybos prasidėjo šeštadienį, 10 val. Jose Kazlų Rūdos lengvaatlečiai buvo ne vieninteliai iš Lietuvos. Varžybų dalyvių būrys pasipildė sportininkais iš Vilkaviškio, Alytaus bei Kauno. Jose dalyvavo ir neįgalieji. Kazlų Rūdos sportininkai varžėsi keliose rungtyse: 100m., 1000m., rutulio stūmimo, šuolio į tolį rungtyse. Medaliais įvertinti minėtose rungtyse buvo net 8 kazlųrūdiečiai. Iškovotos 4 pirmos, 5 antros ir 3 trečios vietos. Vaikinų grupėje net tris medalių komplektus į Kazlų Rūdą parsivežė Edvinas Kulikevičius, kuris 100 m. bėgime buvo pirmas, rutulio stūmime antras, na o šuolio į tolį rungtyje tenkinosi trečiąja vieta. Du medalius iškovojo Šarūnas Kazla, pademonstravęs trečią rezultatą rutulio stūmime, ir analogišką poziciją užėmė finišavęs po 1000 m. bėgimo. Martynas Gimževskis vilčių varžovams nepaliko šuolio į tolį rungtyje ir tapo jos nugalėtoju. Nedaug nuo atsiliko Linas Pečkys, kuris šioje rungtje buvo antras. Rutulio stūmimo sektoriuje stipriausias buvo Tautvydas Petraitis, na o 1000 m. atstumą greičiausiai įveikė Justas Kmitas. Ant antros vietos pakylos pastarojoje rungtyje palypėjo Karolis Jačkauskas. Vaikinų iškovotų medalių gausą dviem medalias papildė ir Jogailė Kazlauskaitė. Ji antrąsias vietas užėmė 100 m. bėgimo ir šuolio į tolį rungtyse. Po iškilmingų varžybų nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimų, kazlųrūdiečių laukė ganėtinai neilga poros valandų kelionė Kazlų Rūdon. Taip jau yra, kad visi geri dalykai turi keistą savybę greitai baigtis…

Projektas „Kartu Europoje – kartu stadione ir žaidimų aikštelėje“ Kazlų Rūdoje.

2011 m. sausio 20-21 dienomis įgyvendinant projektą „Kartu Europoje – kartu stadione ir žaidimų aikštelėje“ Kazlų Rūdos savivaldybės sporto centre viešėjo gausi delegacija iš Olecko (Lenkija). Viena iš projekto rengėjų ir finansuotojų Kazlų Rūdos savivaldybė, kuri aktyviai dalyvauja Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programoje, skirtoje skatinti tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio vystymąsi didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą. Jo įgyvendinimas patikėtas Kazlų Rūdos savivaldybės Sporto centrui. Jau ne kartą teko įsitikinti tokio pobūdžio projektų sėkme. Ir didžiausi skeptikai turėtų sutikti, kad tik projektų dėka mes matome ne tik gerėjančią sporto infrastruktūrą savivaldybėje, bet kartu sprendžiami ir jaunimo užimtumo klausimai. Projekte „Kartu Europoje – kartu stadione ir žaidimų aikštelėje“ pageidaujančių dalyvauti netrūko. Šįkart sąlygos sudarytos buvo tinklinio entuziastams. Vienas iš projekto įgyvendinimo etapų buvo praeitų metų ruduo (rugsėjo 9-11 dienos), kur kazlūrūdiečiai svečiuodamiesi Olecke turėjo galimybę dalyvauti lengvosios atletikos varžybose.

Pagal sporto renginio, vykusio Kazlų Rūdoje programą, svečiai išsilaipino ketvirtadienio popietę. Iki turnyro likus vos dviems valandoms jie buvo supažindinti su vietove, kurioje vyks turnyras ir įkurdinti jaukioje kaimo turizmo sodybėlėje. Dar prieš15 val. Abiejų šalių tinklinio komandos, vadovai, svečiai būriavosi Sporto centro prieigose. Kaip jau įprasta, renginio atidarymo metu nuskambėjo Lenkijos ir Lietuvos himnai. Sporto šventės vedėjavimo iniciatyvos ėmėsi Sporto centro direktorius Giedrius Bielskus, kuris pristatė renginio svečius: Kazlų Rūdos savivaldybės merą Vytauta Kanevičių, savivaldybės tarybos narį Audrių Bielskų, Olecko Sporto centro direktorių Andrzej Kamiński,šio miesto viceburmistrą Henryk Trznadel, kuriam nuo Sporto centro buvo įteikta padėka už svetingumą ir pagalbą dar šią vasarą vykusiame dviračių žygyje Kazlų Rūda – Griunvaldas „Žalgirio“ mūšio 600-sioms metinėms paminėti. Po svečių sveikinimo, projekto lėšomis atnaujintos dangos jaukioje Sporto centro salėje prasidėjo lauktas tinklinio turnyras, kuriame Sporto centrui atstovavo Kazio Griniaus gimnazijos dvi vaikinų ir viena merginų komandos, kurias sukoplektavo tinklinio puoselėtoja savivaldybėje, kūno kultūros mokytoja Natalija Popova. Svečiams iš Lenkijos atstovavo taip pat dvi vaikinų ir viena merginų komandos. Sporto renginį papuošė pasirodymu Kazio Griniaus gimnazijos šokėjos, kurių priešakyje puikius akrobatinius sugebėjimus, publikos džiaugsmui, pademonstravo abiturientas Linas Pečkys.

Tinklinio turnyras prasidėjo vaikinų dvikovomis. Ketvirtadienio popietę vyko keturi mačai. Varžybas pradėjo Olecko 1-oji ir Kazlų Rūdos 1-oji komandos. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo lemiama dvikova, kuri užtikrino pirmąją vietą grupėje. Nors kazlųrūdiečiai pirmąjį setą ir laimėjo, tačiau iki rungtynių pabaigos jiems iniciatyvos išlaikyti nepavyko ir pralaimėjo svečiams dvikovą rezultatu 1:2. kitoje kovoje rungėsi atitinkamai Olecko 2-oji ir Kazlų Rūdos 2-oji komandos. Šiame mače pajėgesni taip pat pasirodė oleckiečiai, laimėję rezultatu 2:0. Antrajame ture tarpusavyje santykius sporto aikštelėje aiškinosi Olecko 1-oji ir 2-oji ir Kazlų Rūdos 1-oji ir 2-oji komandos. Lenkiškoje dvikovoje savo pranašumą įrodė Olecko 1-oji komanda, ne be vargo įveikusi savo tautiečius rezultatu 2:1, na o lietuviška dvikova taip pat po permainingos kovos pasibaigė švieslentėje degant 2:1, pirmosios komandos naudai.

Antrąją dieną intriguojantis mačas vyko tarp Lietuvos Lenkijos merginų, kurią po atkaklios kovos 2:1 laimėjo lenkaitės. Na o paskutines rato sistemos varžybas žaidė Kazlų Rūdos 1-oji ir Olecko 2-oji turnyrą užbaigė Kazlų Rūdos 2-sios ir Olecko 1-sios tinklinio komandų dvikovos. Pastarajame mače oleckiečiai 2:0 įveikė kazlųrūdiečių 2-ąją komandą ir tapo turnyro nugalėtojais. O derbis tarp Kazlų Rūdos 1-sios ir Olecko 2-sios komandų baigėsi rezultatu 2:0 mūsų miestelio komandos pergale ir užsitikrino turnyre antrąją vietą. Trečiąją ir ketvirtąją vietas turnyre užėmė atitinkamai Olecko 2-oji ir Kazlų Rūdos 2-oji komandos. Turnyro nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais. Sporto centro direktorius Giedrius Bielskus pasidžiaugė, kad projektas „Kartu Europoje – kartu stadione ir žaidimų aikštelėje“ įgyvendintas sėkmingai, ir tai motyvuoja toliau tęsti projektinę veiklą, kuri duoda neabejotiną naudą savivaldybės gyventojams.

Pabaigai, norėtųsi padėkoti VISIEMS, prisidėjusiems prie sėkmingo projektų įgyvendinimo mūsų savivaldybėje sudarant jaunimui sąlygas matyti ne tik facebook‘inį virtualų pasaulį, bet ir sportinį realų, kuriame turi terpę vystytis natūralios žmogiškos emocijos. Akivaizdu, kad tik tokių žmonių dėka galime kurti harmoningą gyvenimą visuomenėje, bendruomenėje, šeimoje, savyje…