Lietuvos valstybės atkūrimo diena sporto centre pažymėta jaunimo salės futbolo turnyru

Šiais metais Lietuvos valstybės atkūrimo 104-sios metinės vasario 16 dieną sporto centre buvo paminėtos surengiant jaunimo (U-17) salės futbolo turnyrą. Beveik šešias valandas trukusioje futbolo šventėje dėl trofėjų varžėsi penkios komandos.

Be šeimininkų, D.Gabuževičiaus treniruojamų Kazlų Rūdos SC jaunimo, artimiausiu metu besiintegruosiančio į suaugusių futbolą, pakovoti dėl aukštesnės vietos po saule mėgino Kybartų „Jaunystės“, Prienų FK „Prienų“, Druskininkų SC bei Trakų KKSC ekipos.

Dauguma turnyre dalyvavusių komandų viena kitai jau buvo pažįstamos ne vieneri metai ir žvelgiant  retrospektyviai į jau įvykusį turnyrą pažymėtina tai, kad nei viena komanda nestovi vietoje ir sulig kiekvienais metais prideda meistriškumo, ko pasekoje didėja ir konkurencingumas, futbolo kovos darosi tik įdomesnės. Trečiadienio pusdienį vykusiose futbolo batalijose išties buvo į ką pažiūrėti. Ne vienas mačas, baigtis nebuvo aiški iki pat jo paskutinių sekundžių.

Iš viso turnyre buvo sužaista dešimt dvikovų. Sėkmingiausiai jos susiklostė Trakų KKSC futbolininkams, kurie iškovojo visas pergales ir tapo šio turnyro nugalėtojais. Trakiškiai dar pirmame turnyro susitikime rezultatu 2:0 įveikė bendraamžius iš Druskininkų, antrame – 8:0 pranoko „Jaunystės“ ekipą.

Nepavyko prieš Trakų komandą atsilaikyti ir Kazlų Rūdos sporto centro jaunimui. Varžovams nusileista minimaliu rezultatu 0:1. Tiesa, aikštės šeimininkams negalėjo padėti vienas iš gynybos ramsčių L.Augulis, kuris dar įsibėgėjus turnyrui gavo traumą ir toliau nerti į kovas neturėjo galimybės.

Paskutinėse turnyro rungtynėse Trakų KKSC futbolininkai rezultatu 4:3 įveikė „Prienus“. Tiesa, rezultatu 4:0 pirmavę trakiškiai paskutinėmis rungtynių minutėmis persvaros vos neiššvaistė. Prienų komanda sugebėjo rungtynių pabaigoje įmušti tris įvarčius ir komanda dar turėjo atakai surengti keliolika sekundžių. Pagauti azarto, Prienų futbolininkai buvo atsidūrę varžovų baudos aikštėje ir rengėsi atakuoti, tačiau neišvengė pražangos puolime ir galutinę pergalę šventė trakiškiai.

Antroji vieta atiteko Kazlų Rūdos SC komandai. D.Gabuževičiaus treniruojami futbolininkai per ketverias rungtynes iškovojo dvi pergales, kartą sužaidė lygiosiomis ir patyrė vieną pralaimėjimą. Aikštės šeimininkai rezultatu 4:2 įveikė FK „Prienus“ ir 3:0 Kybartų „Jaunystę“. Kaip ir prieš prieniškius, tokiu rezultatu kurį laiką Kazlų Rūdos SC ekipa pirmavo ir prieš Druskininkus, tačiau iki rungtynių pabaigos persvarą išbarstė, druskininkiečiai spėjo įmušti pora įvarčių ir teko komandoms dalintis po tašką. Na, o pralaimėjimą, kaip jau minėjome aikštės šeimininkai patyrė prieš Trakų KKSC ekipą.

Trečioji vieta šiame turnyre atiteko Prienų futbolininkams, kuriems šią poziciją užtikrino paskutinės turnyro rungtynės, kuriose prieniškiai rezultatu 3:1 įveikė Druskininkų SC komandą, pagrindinę konkurentę į prizinį trejetą. Lig tol Prienų futbolininkai 4:2 buvo įveikę Kybartų „Jaunystę“. Bendroje įskaitoje FK „Prienai“ turėjo 6 taškus.

Komanda nugalėtoja ir prizininkės buvo apdovanotos sporto centro įsteigtais prizais. Individualūs prizai iškeliavo ir į geriausiųjų turnyre pasižymėjusių futbolininkų namus. Geriausiu turnyro, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, vartininku tapo trakiškis Ernestas Lukaševič. Geriausio puolėjo nominacija atiteko Kazlų Rūdos SC futbolininkui Augustui Blaškevičiui. Na ir geriausiu gynėju pripažintas Laurynas Gaučys (FK „Prienai“).