LSOK jungtinio moksleivių krepšinio čempionato aidai sporto centre

Jau eilę metų Kazlų Rūdos sporto centras sėkmingai bendradarbiauja su to paties miesto kita ugdymo įstaiga, „Saulės“ mokykla, kuri pavyzdingai darbuojasi sporto srityje. Tenkinant specialių ugdymosi poreikių turinčių moksleivių interesus, ji organizuoja ir vykdo įvairaus pobūdžio varžybas, turnyrus, čempionatus. Kai kurie sporto projektai tapo jau ir tam tikra tradicija Kazlų Rūdoje. Vienas iš tokių paminėtinų atvejų vis dažniau Kazlų Rūdoje žaidžiamas krepšinis.

Gegužės ketvirtąją sporto centro salėje vyko LSOK jungtinis krepšinio turnyras, kuriame varžėsi keturios ekipos. Be šeimininkų, Kazlų Rūdos „Saulės“ mokyklos moksleivių, į sporto centro salę jėgas išmėginti atvyko krepšinio komandos iš Gelgaudiškio, Kauno bei Joniškio. Pažymėtina, kad šis projektas integralus, komandos buvo sukomplektuotos tiek iš specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių moksleivių, tiek iš bendrojo ugdymo įstaigų žaidžiančių krepšinį mokinių atstovų. Sėkmingai į šio projekto sūkurį įsiliejo ir keletas Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkų.

Pagal čempionato reglamentą, keletą valandų užtrukusiame turnyre komandos sužaidė rato sistema (vienoms rungtynėms buvo skiriami du kėlinukai po 10 minučių) ir pagal tai nustatomi šio turnyro nugalėtojai bei prizininkai. Kazlų Rūdos „Saulės“ mokyklos krepšinio komanda per trejas dvikovas pasiekė dvi pergales ir galutinėje įskaitoje iškovojo antrąją vietą.

Pirmose rungtynėse turnyro šeimininkai ietis sukryžiavo su laikinosios sostinės ekipa. Pirma rungtynių pusė vyko permainingai ir taškas į tašką. Po pirmo kėlinuko pirmaujančios komandos statusą sugebėjo išsaugoti Kazlų Rūdos komanda, trumpam atokvėpiui palikusi aikštelę pirmaujant minimalia persvara 12:11. Antroje dvikovos dalyje V.Gudynienės ekipa puolime sužaidė dar aktyviau, tuo tarpu varžovams tuo pačiu atsakyti nepavyko ir pirmą mačą „Saulės“ mokyklos ekipa laimėjo 28:17.

Aikštės šeimininkai iššūkį mėgino mesti ir turnyro favoritams, Gelgaudiškio krepšininkams. Pirmoje dvikovos dalyje tai daryti sekėsi ganėtinai neblogai. Iškapsėjus pirmoms dešimčiai minučių, gelgaudiškiečiai pirmavo vos dviem taškais – 13:11. Vis dėlto antroje rungtynių pusėje varžovai pateisino savo vardą ir iki rungtynių pabaigos persvarą po truputį didino. Gelgaudiškio ekipa laimėjo dvikovą rezultatu 31:22.

Turnyro šeimininkai reabilitavosi paskutinėse tos dienos rungtynėse prieš Joniškio komandą. Tiesa, kelionė pergalės link nebuvo lengva. Pirmoje rungtynių pusėje svečiai iš Aukštaitijos atsilikinėjo 4 taškais – 18:14. Antroje paskutinių turnyro rungtynių pusėje didesnių viražų neįvyko. Kazlų Rūdos krepšinio komanda rungtyniavo tiksliau ir laimėdami akistatą rezultatu 34:26 finišavo galutinėje įskaitoje, kaip jau minėjome, antroje pozicijoje.