Kazlų Rūdos atvirose 4×4 tinklinio pirmenybėse čempiono vardą apgynė Vilkaviškio tinklininkai

Po trejų metų pertraukos, pagaliau baigus pūsti „kovidiniams“ vėjams, į Kazlų Rūdos sporto centro salę sugrįžo tinklinis. Vietos sporto istorija mena, kad dar 2019-ųjų pavasarį finišavusiose, tuomet 6×6 organizuotose pirmenybėse nugalėtojo trofėjus buvo atitekęs Vilkaviškio ekipai. Po dvi žiemas trukusio priverstinio bado, šių metų vasario mėnesio pabaigoje vėl „užsisuko“ tinklinio karuselė. Tiesa, šiame sezone pasirinktas buvo 4×4 tinklinio formatas.

Prie starto linijos stojo 9 Kazlų Rūdos, Marijampolės, Vilkaviškio ir Kauno rajono savivaldybių komandos. Reguliarusis sezonas sėkmingiausiai susiklostė Kazlų Rūdos „ABC“ tinklininkams ir rodėsi minėta ekipa mažų mažiausia atsidurs pirmenybių finale, tačiau praėjusį savaitgalį vykę pusfinaliai pakoregavo šias tendencijas ir kaip parodė akistatų visuma, kiek daug tikėtinų dalykų neįvyksta, kiek daug netikėtumų pasitaiko…

O buvo taip… Pagal pirmenybių nuostatus, šiame sezone, po rato varžybų, jose kovojančios 8 geriausios komandos, pasibaigus reguliariajam sezonui, toliau kovas tęsti galėjo dvejose fronto linijose: 1-4 vietas iškovojusios ekipos pusfinaliuose dėl nugalėtojo titulo, na  o antrasis ketvertukas, pasipešioti bent jau dėl mažosios taurės.

Pirmoje fronto linijoje viename iš pusfinalių susikibo reguliaraus sezono finišo kaimynai, antrą ir trečią vietas užėmusios Vilkaviškio TK ir Marijampolės „Majamio“ ekipos. Tikėtąsi įnirtingos, galbūt ir permainingos kovos iš marijampoliečių pusės, tačiau nukraujavusi, rungtyniavusi be kai kurių savo komandos lyderių, Suvalkijos sostinės ekipa nusileido 2019-ųjų metų čempionams rezultatu 0:3 (22:25; 16:25; 25:27). Savotišką sensaciją pateikė kita Marijampolės ekipa – „Eisas visada“. Iš jaunimo sukomplektuota ketveriukė, reguliariajame sezone užėmusi ketvirtąją vietą iš finalo sugebėjo eliminuoti lyderius Kazlų Rūdos „ABC“ tinklininkus. „Eisas visada“ išsikapstė pusfinalyje iš maksimaliai išraustos duobės. Pralaiminėdama rezultatu 0:2, Marijampolės ketveriukė sugebėjo išplėšti pergalę 3:2 (20:25; 17:25; 25:19; 25:14; 16:14) ir taip atsidurti finale.

Antroje fronto linijoje pusfinaliai dėl mažosios taurės klostėsi be didesnių netikėtumų. Prie pat pirmojo ketverto slenksčio likusi „Jamaika“ kelią į mažąjį finalą prasiskynė be didesnio vargo įveikusi „Urėdiją“. Akistata baigėsi rezultatu 3:0 (25:10; 25:12; 25:14). Na , o kitame pusfinalyje Kauno rajono „Ežerietis“ taipogi sausu rezultatu 3:0 (25:17; 25:20; 25:20) pranoko Kazlų Rūdos „1987“ tinklininkus. Taip baigėsi šeštadienio pusdienį vykęs keturių rungtynių ciklas. Visi taškai ant „i“ buvo sudėlioti sekmadienį.

Dėl septintosios galutinės pozicijos pirmenybėse jau pirmoje akistatoje savotiškai prinicipinėje kovoje susikibo „Urėdija“ ir „1987“ ketvertai. Kaip ir reguliariajame sezone, galutinės septintosios pozicijos „1987“ ekipa varžovams neužleido ir laimėjo rungtynes rezultatu 3:0 (25:17; 25:15; 25:17).

Sekančiame mače, kurio laimikis „Mažoji taurė“, kaip reikiant susikibo Kazlų Rūdos „Jamaika“ ir Kauno r. „Ežerietis“. Nugalėtojui išaiškinti prireikė visų penkių setų arsenalo. Jamaikiečiai setais nuolat vijosi varžovus, abu kartus lygino rezultatą ir galiausiai išplėšė pergalę 3:2 (23:25; 25:16; 26:28; 25:11; 15:10), tokiu būdu iškovodami „Mažąją taurę“.

Kovoje dėl trečios vietos, po vakarykščio savotiško akibrokšto „ABC“ ekipa stojo trise prieš „Majamį“. Dėl traumų ir/ar kitų priežasčių tądien „ABC“ nepavyko suburti keturių žmonių. Kaip ir galima buvo tikėtis, rungtynes kontroliavo Marijampolės tinklininkai, kurie iškovodami pergalę sausu rezultatu 3:0 (25:17; 25:20; 25:16) iškovojo trečią poziciją.

Na ir didžiajame finale ietis sukryžiavo Vilkaviškio TK ir Marijampolės „Eisas visada“ ketveriukės. Pirmajame sete, po ganėtinai apylygaus žaidimo pirmoje jo pusėje, pabaigą solidžiau sužaidė vilkaviškiečiai ir laimėdami jį 25:16 išsiveržė priekin 1:0. Suvalkijos sostinės tinklininkai mėgino perimti iniciatyvą antrame sete ir didžiąją jo pusę pirmavo. Visgi lemiamus kirčius sudavė vėl Vilkaviškio ekipa ir laimėdami setą poros taškų skirtumu (25:23) priartėjo dar vienu žingsniu čempiono link – 2:0. Recepto, kaip kapanotis iš susidariusios situacijos, „Eisas visada“ taip ir nerado, vilkaviškiečiai laimėjo trečią setą 25:14, rungtynes 3:0 ir tapo 2022 metų Kazlų Rūdos atvirų 4×4 tinklinio pirmenybių čempionais.

Nugalėtojams, prizininkams, individualiai pasižymėjusiems tinklininkams apdovanojimus įteikė visiškai neseniai prie Kazlų Rūdos sporto centro kolektyvo vairo stojusi direktorė Sandra Kilikevičienė.

Individualioje įskaitoje buvo apdovanoti rezultatyviausias šių pirmenybių reguliaraus sezono tinklininkas, kuriuo tapo „Ežeriečio“ komandos atstovas Evaldas Vaitiekus (194 taškai). Daugiausia kamuolių šiame sezone blokavęs buvo Lukas Stankevičius (28 blokuoti kamuoliai). Na ir dvi nominacijos atiteko „Eisas visada“ tinklininkui Albredui Vidzikauskui, kuris pirmenybėse daugiausia atliko rezultatyvių perdavimų (170 rez.p.) ir tapo naudingiausiu tinklininku (209 naudingumo balai).

Pabaigai, dėkojame visoms pirmenybėse dalyvavusioms komandoms už azartą, aktyvumą ir už geras emocijas, kurių lauksime ir ateinančiame sezone, taipogi dėkojame Eduardui Norkui – už pagalbą finalinėse rungtynėse.