Mače prieš „Olimpą“ ne kartą atsitiesę „SC-Atakos“ krepšininkai turėjo pripažinti Plungės ekipos pranašumą

Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkams „amerikietiški“ kalneliai tęsiasi. Po penktadienio vakarą sporto centro salėje iškovotos pergalės prieš „LSU-Atleto“ ekipą, šeštadienį Žemaitijoje T.Bietkio treniruojama kariauna buvo priversta pripažinti Plungės „Olimpo“ pranašumą.

Plungiečiai atsirevanšavo už pralaimėjimą, patirtą pirmajame rate. Atsakomasis mačas baigėsi rezultatu 79:68 (21:11; 18:16; 21:26; 19:15). Aikštės šeimininkams pergalę užtikrino iš esmės tolimų metimų plejada, kurių varžovų krepšininkai per rungtynes pataikė 13. Tai sudarė kone pusę Plungės krepšininkų rinktų taškų.

Rungtynėse su Plungės „Olimpu“ atakiečių stovykloje buvo patirta visa paletė emocijų – nuo beviltiškumo jausmo, kuomet nesiseka rezultatyviai užbaigti eilės atakų, iki pakilimo, kuomet „perlaužti“ varžovų žaidimą trūksta vos vieno taiklaus metimo…

Pirmomis rungtynių minutėmis, po taiklių M.Gelčiaus ir G.Asačiovo metimų, Kazlų Rūdos ekipos krepšininkai išsiveržė į priekį 4:0, tačiau čia pat 7 taškus iš eilės rinko plungiškiai, kurie išsiveržė į priekį 7:4.

Nors D.Ratkus tolimu metimu ketvirtąją pirmo kėlinuko minutę rezultatą išlygino 7:7, po to dar kartą tai padarė baudos metimais G.Asačiovas (9:9), antroje kėlinuko pusėje „SC-Atakos“ puolimas strigo, pasipylė netaiklių metimų serija, neišvengta klaidų ir „Olimpas“ per šią atkarpą, smeigęs pora tritaškių ir užbaigęs rezultatyviai keletą atakų, iki kėlinuko pabaigos susikrovė 10 taškų persvarą – 21:11.

Krizė puolime iš Kazlų Rūdos komandos pusės antrajame kėlinuke ir toliau tęsėsi. Vienu metu aikštės šeimininkai priartėjo ir prie 20 taškų pranašumo. Likus rungtyniauti nepilnai minutei, plungiškiai pirmavo 39:20. Vilčių atsitiesti Kazlų Rūdos stovykloje rungtynėse įsipliekė per paskutines 24 antros atkarpos sekundes, kurių metu „SC-Ataka“ sugebėjo pelnyti 7 taškus!

Pora dvitaškių į varžovų krepšį staiga suleido T.Kuzminskas, D.Senda, o paskutinėmis sekundėmis perėmęs kamuolį J.Davniukas iš aikštės vidurio švystelėjo tritaškį, sugrąžinusį komandai kovinę dvasią. Pirma dvikovos pusė baigėsi 39:27.

Trečia atkarpa lengvesnio gyvenimo Kazlų Rūdos ekipai nežadėjo. “Olimpo” krepšininkai, vos mėginant artėti atakiečiams, pataikė tolimus metimus ir vėl pradėjo tolti nuo persekiotojų. Po tokių T.Domarko, R.Paulausko tritaškių, plungiškiai, įpusėjus trečiam kėlinukui, turėjo 18 taškų pranašumą – 51:33.

Tuomet lyderystės šios atkarpos metu ėmėsi D.Senda, kuris pataikė tris tolimus metimus. Talkinant puolime ir komandos draugams, varžovų persvara pradėjo tirpti. Vėl galimybė kabintis į rungtynes tvykstelėjo, kuomet paskutinę trečio kėlinuko sekundę Ugnius Nikitinas sviedė kamuolį per visą aikštę ir šis pataikęs į krepšį varžovų pranašumą ištirpdė iki 7 taškų – 60:53.

Rungtynės pasiekė kulminaciją ketvirtajame kėlinuke. “SC-Atakos” krepšininkai jau pirmų atakų metu sužaidė atkarpą 6:0 ir Plungės ekipa tapo pasiekiama vos vienu taikliu metimu – 60:59. Deja,  du T.Domarko ir vienas Ž.Jocio tritaškiai sugrąžino “Olimpui” dviženklę persvarą – 69:59, o rungtyniauti buvo likusios beveik penkios minutės.

Kazlų Rūdos komanda nepalūžo ir sugebėjo suorganizuoti dar vieną atakų bangą ir be atsako surinkti 7 taškus, tokiu būdu aikštės šeimininkus vėl padaryti pasiekiamus vienu tolimu metimu – 69:66. Vėl “Olimpą” iš slystančios persvaros traukė Ž.Jocys. Vėl pora jo tritaškių didžiąja dalimi prisidėjo prie to, kad Plungės krepšininkai iškovotų pergalę šiame mače. Rungtynės kaip jau minėjome, baigėsi Plungės ekipai švenčiant pergalę 11 taškų persvara  – 79:68.

Kazlų Rūdos komandoje šįkart rezultatyviausiu krepšininku buvo D.Senda, surinkęs 22 taškus. 12 taškų atakietis rinko tolimais metimais. D.Senda kartu su G.Asačiovu sukaupė po 18 naudingumo balų. Pastarojo krepšininko sąskaitoje – 12 taškų.

Komandinėje statistikoje „SC-Ataka“ nusileido varžovams šiek tiek kovoje dėl atšokusių kamuolių (31 vs 33), atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (18 vs 24). „Olimpo“ krepšininkai gerokai taikliau atakavo krepšį nuo trijų taškų zonos (13/26 (50 proc) vs 7/27 (25,9 proc)).