„SC-Ataka“ dar kartą įveikė „LSU-Atletą“

Penktadienio vakarą sporto centro salėje keturioliktąją pergalę RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse iškovojo Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai, kurie dar kartą šiame sezone įveikė „LSU-Atleto“ ekipą su itin solidžiu varžovų trenerių štabu priešakyje. Įdomumo dėlei, šiuo metu „LSU-Atletą“ treniruoja R.Butautas ir K.Kemzūra.

Rungtynes Kazlų Rūdos komanda laimėjo rezultatu 84:69 (26:18; 25:20; 20:15; 13:16). Iškovota pergalė leidžia T.Bietkio treniruojamai kariaunai toliau laikytis šeštoje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Atsakomajame vizite su tryliktoje pozicijoje šiuo metu esančiu „LSU-Atletu“ atakiečiams nebuvo lengvas pasivaikščiojimas ir dėl pergalės reikėjo nemenkai paplušėti. Jeigu pirmose rungtynėse išvykoje, Kazlų Rūdos ekipa buvo pasiuntusi varžovus į nogdauną jau pirmame dvikovos ketvirtyje, tai šįkart lengvos kelionės kovoje dėl taško nebuvo.

Pirmomis dvikovos minutėmis į D.Ratkaus, G.Asačiovo ir D.Sendos taiklių metimų seriją, po kurios aikštės šeimininkai pirmavo 7:2, varžovai taipogi kontrargumentavo. Iki pirmo kėlinio vidurio „LSU-Atletas“ sugebėjo ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą savo komandos naudai – 7:9. Toks taškas į tašką stumdymasis vyko beveik iki kėlinuko pabaigos. Ir tik po I.Dirdos švystelėto tritaškio, likus rungtyniauti beveik dar pusę minutės, Kazlų Rūdos ekipa įgijo  kiek didesnę 8 taškų persvarą – 26:18.

Pirmąkart dviženklį pranašumą „SC-Ataka“ įgijo, kuomet antrojo kėlinuko pradžioje pora taiklių baudos metimų pataikė M.Klezys – 28:18. Beveik pusę antros atkarpos atakiečiai ir laikė 8-10 taškų persvarą. Vėliau I.Dirdos 5 taškų serija leido „SC-Atakai“ laikyti ir 12-15 taškų persvarą.

Apskritai Kazlų Rūdos komandai pirmoje rungtynių pusėje ganėtinai neblogai sekėsi regzti atakas, tačiau „LSU-Atletas“ puolime rasdavo taipogi erdvių įgyvendinti savąsias užmačias. Pirmą rungtynių pusę atakiečiai baigė pirmaudami 51:38.

Trečiajame kėlinuke toliau vadžias gana tvirtai laikė Kazlų Rūdos komandos krepšininkai. Vienu metu atakiečių persvara buvo ūgtelėjusi iki 18 taškų (62:44), tačiau kėlinukui einant į pabaigą, kiek nusimušė „SC-Atakai“ taikiklis, kuomet varžovams pražangomis stabdant Kazlų Rūdos atakas, tekdavo mesti baudos metimus. Net 6 iš jų paeiliui skriejo pro šalį. Nepaisant to, aikštės šeimininkai išsaugojo minėtą persvarą ir paskutinį ketvirtį pasitiko pirmaudami 71:53.

„LSU-Atletas“ patriukšmavo ketvirtajame kėlinuke. Pirmomis jo minutėmis varžovai sužaidė atkarpą 9:1 ir beveik per keturias minutes sumažino Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki 10 taškų – 72:62. Tačiau tai buvo viskas, ką galėjo padaryti svečių krepšininkai. Didesnės krizės atakiečių žaidime neįvyko. Reikiamais rungtynių momentais priartėti varžovams neleido taikliai „LSU-Atleto“ krepšį atakuojant I.Dirdai, J.Davniukui. Na, o visą 40 minučių rungtynių kelionę vainikavo įspūdingu dėjimu jau paskutinėmis dvikovos sekundėmis į greitą ataką pabėgęs Tomas Kuzminskas, užtvirtinęs Kazlų Rūdos ekipos pergalę 84:69.

Rezultatyviausiu krepšininku šiame mače „SC-Atakos“ gretose buvo I.Dirda, surinkęs 18 taškų. 12 jų pridėjo U.Nikitinas, 11 – G.Asačiovas, 10 – M.Gelčiaus sąskaitoje. Pastarasis krepšininkas buvo ir naudingiausias ekipoje, surinkęs 24 NB. Kazlų Rūdos komandos vidurio puolėjas sugriebė mače 11 kamuolių. Rezultatyvių perdavimų grafoje dominavo G.Asačiovas. Po 7 jo perdavimų komandos draugai atakas užbaigdavo taikliais metimais.

Komandinėje statistikoje atakiečiai gerokai pranoko varžovus rezultatyviais perdavimais (22 vs 10), į pergalę Kazlų Rūdos komandą vedė kur kas solidesnis pataikymas iš vidutinio nuotolio (22/34 (64,7 proc) vs 19/48 (39,5 proc)), geresni ir baudų metimo rodikliai (19/32 (59,3 proc) vs 10/19 (52,6 proc)).