Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse be pralaimėjimų žingsniuoja „Kazlų Rūda“ ir „Niekur nežaidę“

Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse sekmadienį buvo sužaistos trečio turo trejos rungtynės, po kurių trečias pergales iš tiek pat galimų iškovojusi Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ ir Marijampolės „Niekur nežaidę“ futbolininkai šiuo metu yra sezono lyderiai. Dviem pergalėmis pirmenybes pradėjo ir INTER ekipa. Praėjusiame ture ji buvo ta komanda, kuriai buvo turo „laisvadienis“ ir į kovas praėjusio sezono čempionai kibs artimiausią sekmadienį.

Trečiasis turas, vykęs sausio 21-ąją, finišavo be drastiškų rezultatų, būta ganėtinai atkaklių kovų. Nei vienai komandai neteko prieš varžovus rungtyniauti „viena koja“. Dėl taškų turnyrinėje lentelėje dvikovų nugalėtojoms teko nemenkai paplušėti.

Jau pirmose turo rungtynėse, vykusiose tarp FK KOFAS ir Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda B“ būta intrigos. Praktika rodo, kad jaunimo pagrindu sukomplektuota Kazlų Rūdos komanda meta iššūkį visiems be išimties varžovams ir nesileidžia lengvai sutrypiami. Taip buvo ir šiame mače. Po didesnę pirmo kėlinio dalį vykusio apylygaus žaidimo pirmi pasižymėjo „Kazlų Rūda B“ futbolininkai. 15-ąją minutę savo komandą į priekį išvedė G.Luckus – 1:0. Tiesa, kazlųrūdiečių džiaugsmas po poros minučių nutrūko, kuomet pažeidus „futsal eismo taisykles“ geltona kortele buvo nubaustas komandos vartininkas D.Besarabovas ir skirtas 6 m. baudinys. Jį realizavo N.Radzevičius ir rezultatas tapo lygus – 1:1. Džiaugsmą į Kazlų Rūdos komandos stovyklą sugrąžino paskutinę pirmo kėlinio minutę tiksliai smūgiuotą kamuolį į varžovų vartus pasiuntęs Simas Laukaitis – 2:1.

Antrame kėlinyje prie FK KOFAS puolamųjų pajėgų prisidėjo akimirkai ištrūkęs iš savų vartų N.Kardokas, kuris po K.Micutos perdavimo, sugebėjo rezultatą išlyginti – 2:2. Tokia lygiava buvo didžiąją kėlinio dalį. Vėliau, 34-ąją minutę, puikiu smūgiu į vartų devyniukę kamuolį siuntė FK KOFAS komandai atstovavęs K.Vyšniauskas, išvesdamas jau savo komandą į priekį 3:2. Besivejančiųjų vaidmenyje atsidūrę kazlųrūdiečiai galėjo rezultatą išlyginti. 36-ąją minutę S.Laukaitis aikštės viduryje sugebėjo perimti kamuolį iš varžovų vartininko, tačiau smūgiuotas kamuolys į vartų plotą nepataikė. Po šio epizodo buvo prisimintas senas kaip pasaulis futbolo posakis „neįmuši tu, įmuša tau“. Taigi, 37-ąją minutę greitos kontroatakos metu pasižymėjo rezultatyviai ją užbaigęs K.Kardokas – 4:2. Na, o po minutės tašką mače padėjo N.Radzevičius – 5:2. FK KOFAS šventė pirmą pergalę, „Kazlų Rūda B“ komandai šią šventę teko atidėti artimiausioms rungtynėms.

Dar didesnė intriga laukė rungtynėse tarp praėjusio sezono vicečempionų Marijampolės „Niekur nežaidę“ futbolininkų ir šių pirmenybių „naujokų“ Prienų r. „Ringis“ komandos, kuri jau praeitame ture prieš INTER demonstravo akiai patrauklų, gražų futbolą. Kaip parodė dvikovos visuma, Prienų rajono futbolininkai dvikovoje su „Niekur nežaidę“ kartojo tam tikras praėjusių rungtynių tendencijas: progelių pasižymėti susikuriama, tačiau realizacija neveikia. Marijampoliečiai varžovo nenuvertino ir rungtyniavo susikoncentravę, laukė savojo šanso. Nulinės lygiosios tęsėsi daugiau nei pusantro kėlinio. Tik tuomet marijampoliečiai nulaužė varžovų vartų „PIN kodą“… 32-ąją minutę džiaugsmo bangą paleido kamuolį į „Ringis“ vartų tinklą pasiuntęs T.Janušauskas – 1:0. Pasirodo, tai buvo tik pradžia. 34-ąją minutę „Niekur nežaidę“ pranašumą padvigubino D.Zaveckas – 2:0. Vėliau pora progų turėjo „Ringis“ futbolininkai, tačiau vėlgi, „achilo kulnas“ – realizacija.. Prienų rajono futbolininkai 36-ąją minutę sulaukė ir trečiojo įvarčio. Tuomet pasižymėjo „Niekur nežaidę“ gretose P.Kuconis. Tuomet „Ringis“ futbolininkai, neturėdami ką prarasti, į puolimą mėgino pajungti ir „penktąjį“ žaidėją, tačiau rizika naudos neatnešė, buvo praleisti dar du įvarčiai ir Marijampolės „Niekur nežaidę“ šventė pergalę sausu rezultatu 5:0.

Trečiose turo rungtynėse aikštėje susikibo Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ ir Kybartų „Jaunystė“ komandos. Nors kybartiškiai taškų pirmenybėse vis dar neturėjo, tačiau komanda, kurios didžiąją dalį sudaro jaunimas, taip pat turi potencialo ir geba ne tik aklinai gintis nuo varžovų atakų, bet ir kurti progas puolime. Antra vertus, progos ir lieka progomis, o rungtynes laimi komanda, kuri tiesiog muša daugiau įvarčių. Šiose rungtynėse Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ savo dominavimą mėgino labai greitai įrodyti. Jau 3-ąją rungtynių minutę pasižymėjo komandą į priekį išvedęs I.Raštutis – 1:0. Nors kybartiškiai 8-ąją minutę po baudos smūgio, kamuoliui atšokus nuo vieno Kazlų Rūdos futbolininko tiesiai į vartus, rezultatą išlygino 1:1, jau kėlinio viduryje pirmaujančios ekipos statusą „Kazlų Rūda“ ekipai sugrąžino galingu smūgiu kamuolį į vartų tinklą pasiuntęs D.Plečkaitis  – 2:1. Aikštės šeimininkai pranašumą 15-ąją minutę padidino iki poros įvarčių, kuomet kamuolį „Jaunystės“ vartų tinkle paliko K.Besarabovas  – 3:1.

Kovinis poros įvarčių skirtumas laikėsi beveik visą antrą kėlinį. Vis dėlto Kybartų komandai priartėti prie Kazlų Rūdos galimybių buvo ne itin daug, o kazlųrūdiečiai per likusias penkias dvikovos minutes pasižymėjo dar du kartus. Abiejų įvarčių autoriumi buvo komandos lyderis I.Raštutis. „Kazlų Rūda“, iškovodama pergalę 5:1, į turnyrinę lentelę brūkštelėjo trečią tritaškį.