Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse kovą dėl Mažosios taurės tęs „Mitas“ ir „Šešupė“

Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse šiame sezone lieka baigiamieji akordai – sekmadienį, vasario 27 d., vyksiantys finalai. Tuomet ir sužinosime, kas taps šių metų čempionais, kas prizininkais, o kuri ekipa taps Mažosios taurės savininke.

Praėjusį sekmadienį ir vienoje ir kitoje fronto linijoje, kovoje dėl trofėjų vyko keturi pusfinaliai. Ketverių rungtynių ciklą, leisdamiesi į medžioklės plotus dėl Mažosios taurės, pradėjo Kazlų Rūdos „Mito“ ir Marijampolės rajono „Tautkaičių“ komandos. „Mitui“ kaip perkūnas iš giedro dangaus pakovoti dėl šio trofėjaus pasitaikė galimybė kapituliavus, atsisakius toliau rungtyniauti Kazlų Rūdos „Čilui“. Šiuo šansu „Mito“ futbolininkai visu šimtu procentų pasinaudojo.

Kazlų Rūdos komanda reguliariajame sezone su varžovais buvo sužaidusi lygiosiomis – 3:3. Šįkart tokios baigties būti negalėjo – komandos dvi, kelialapis į būsimą trofėjų bienas. „Mito“ futbolininkai nedaugžodžiavo. Jau 6-ąją minutę, po R.Gruzdžio, S.Bočio ir S.Raškausko įmuštų įvarčių, Kazlų Rūdos futbolininkai išsiveržė į priekį 3:0, nedviprasmiškai varžovams leisdami suprasti, kad labiau yra motyvuoti atsidurti savotiškame finale kovoje dėl Mažosios taurės.

Savų argumentų turėjo ir „Tautkaičiai“. Dar pirmame kėlinyje, po L.Karpavičiaus dublio ir M.Buividavičiaus tiksliai užbaigtos atakos, rezultatas buvo lygus 3:3. Tai be abejo į neviltį varė „Mito“ futbolininkus, tačiau nauja optimizmo banga įsiplieskė, kuomet jau 21-ąją minutę vėl savo komandą į priekį išvedė itin puikiai tame mače pasirodęs S.Bočys – 4:3.

Visgi trapios persvaros kazlųrūdiečiams išlaikyti nepavyko. Po poros minučių savoje baudos aikštėje buvo prasižengta ir 6 m baudinį realizavo lygindamas rezultatą L.Karpavičius – 4:4. Ilgainiui dvikovos svarstyklės galėjo pakrypti ir „Tautkaičių“ komandos pusėn, kuomet „Mitui“ surinkus 6 komandines pražangas 36-ąją minutę buvo skirtas 10 m baudinys. Jo Marijampolės rajono komandos futbolininkai neįmušė, o po poros minučių patys gavo įvartį į savo vartus. Vėl pasižymėjo S.Bočys  – 5:4.

„Tautkaičiams“ gelbėtis buvo likusios beveik dvi stabdomo laiko minutės ir tai padaryti 39-ąją pavyko G.Jankevičiui – 5:5, viliantis, jog pavyks bent jau patekimo į baigiamąsias rungtynes klausimą spręsti 6 m baudiniais. Tokias varžovų viltis jau paskutinę dvikovos minutę nubraukė S.Raškauskas, pasiuntęs kamuolį į Marijampolės r. vartų tinklą ir vėl sugrąžinęs Kazlų Rūdos komandai pirmaujančios ekipos statusą – 6:5.

Įtampa pasiekė viršūnę, kuomet kapsint paskutinėms dvikovos sekundėms, abiejų komandų futbolininkams teko apsistumdyti prie Kazlų Rūdos komandos vartų, ko pasekoje iš aikštės teisėjas raudona kortele „išprašė“ L.Karpavičių. Netrukus mačas baigėsi, konstatuodamas faktą, kad „Mažosios taurės“ medžioklė tęsis Kazlų Rūdos „Mitui“.

Dar didesnis emocijų pliūpsnis užfiksuotas kitame pusfinalyje, kuriame ietis sukryžiavo dvi Marijampolės komandos – „Šešupė“ ir „Maradonos“.  Jose kova taipogi vyko itin atkakliai – įvartis į įvartį.

Pirmieji mače pasižymėjo „Šešupės“ futbolininkai, kuomet jų vartus sergėjęs M.Galeckas nevengė tos dienos rungtynėse atsidurti ir atakose. Vienas iš tokių epizodų buvo užfiksuotas 12-ąją minutę, kai minėtas „Šešupės“ futbolininkas išvedė savo komandą priekin 1:0.

„Maradonos“ puolime taipogi nesnaudė ir paskutinę pirmo kėlinio minutę rezultatą išlygino V.Dembinskas – 1:1. Antrajame kėlinyje iniciatyvą mėgino perimti „Maradonos“. 25-ąją minutę jų komandos naudai rezultatą persvėrė L.Videika – 1:2. Tokiame viltingame maradoniečiams fone dvikova ir keliavo antrojo kėlinio laiko koridoriais, tačiau šis pranašumas tęsėsi iki 35-sios minutės, kuomet rezultatą išlygino A.Jurgelaitis – 2:2.

Netrukus „Maradonos“ atsidūrė besivejančios komandos padėtyje. 37-ąją minutę vėl apie save priminė M.Galeckas, kuris taip „liuobė“, kad varžovų vartininkas nesureagavo, kamuolys skriejo kone į jų vartų devyniukę. Į priekį vėl išsiveržė „Šešupė“ – 3:2.

Pasirodo tai buvo ne viskas. Paskutinėmis rungtynių sekundėmis, „Maradonų“ stovykloje ritosi emocijų bangos viena po kitos. „Šešupės“ futbolininkai buvo apgultyje. „Maradonos“ be paliovos atakavo. Kamuolys net du kartus atšoko nuo šešupiečių vartų virpsto.

Rungtynės kulminaciją pasiekė paskutinę sekundę, kuomet V.Dembinskas sugebėjo pasiųsti kamuolį į vartų tinklą, išplėšdamas lygiąsias 3:3 ir galimybę dvikovos baigtį nulemti baudiniais. O jie sėkmingiau klostėsi visgi „Šešupės“ futbolininkams. Visi trys 6 m baudiniai pasiekė tikslą, garantavusį tolimesnę kelionę dėl Mažosios taurės. Galutinis užfiksuotas rezultatas – 6:4.