Marijampolės apskrities futsal pirmenybių finale kausis „Kazlų Rūda“ ir „Bruklinas“

Po sekmadienį vykusių Marijampolės apskrities futsal pirmenybių pusfinalių akistatų dėl Didžiosios taurės paaiškėjo, kad finalinėse rungtynėse šiais metais matysime tas pačias komandas kaip ir prieš du metus – Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdą“ ir Vilkaviškio „Brukliną“. Priminsime, kad 2020-siais nugalėtojo titulas buvo atitekęs Kazlų Rūdos komandos futbolininkams. Ar pavyks čempionų titulą minėtai komandai apginti, sužinosime jau vasario 27 dieną.

Paskutinės kelionės į finalą kliūtį Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos“ futbolininkai įveikė nugalėdami to paties miesto „Artistų“ ekipą. Praėjusį sekmadienį vykusiame pusfinalio mače „Kazlų Rūdos“ komanda ilgai į vatą nevyniojo. Jau 4-ąją minutę „Artistų“ vartininką kamuolį traukti iš savų vartų tinklo privertė D.Plečkaitis, išvesdamas savo komandą į priekį 1:0.

Nespėjus atsigauti „Artistams“ po praleisto įvarčio, dar neįpusėjus pirmam kėliniui, varžovus į nogdauną pasiųsti mėgino vieną paskui kitą įvarčius sukalęs „Kazlų Rūdos“ komandos lyderis I.Raštutis, padidindamas sezono lyderių ekipos pranašumą iki 3:0.

Problemos „Artistams“ tuo nesibaigė. Kur kas tiksliau ir organizuotiškiau puolime rungtyniavę „Kazlų Rūdos“ futbolininkai toliau įrodinėjo, kad šiame sezone pirmoji pozicija po rato susitikimų yra neatsitiktinė. Varžovų vėl negailėjo tiksliai vartus atakuodami D.Plečkaitis bei I.Raštutis. Po pastarojo mušto įvarčio, kuomet „Kazlų Rūda“ pirmavo jau 5:0, intriga nekvepėjo nė iš tolo.

Juolab, kad ir „Artistų“ žaidimas nerodė, kad jie galėtų pakreipti rungtynių scenarijų sau naudinga linkme. Šiokių tokių vilčių savo stovykloje pamėginti pakovoti dėl vietos finale mėgino įpūsti dar pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatą sušvelninęs L.Vaitukaitis – 5:1.

Visgi antrajame kėlinyje didesnių posūkių neįvyko. „Užsikabinti“ rungtynėse „Artistai“ mėgino antroje kėlinio pusėje. Pasižymėjus P.Kuconiui ir rezultatui tapus 5:2, „Artistai“ paskutinėmis minutėmis perėmė iniciatyvą, mėgino rizikuoti į žaidimą „įjungdami“ ir penktąjį žaidėją. Nors jų žaidybinė persvara buvo gana ženkliai matoma, tačiau didesnės naudos „Artistai“ iš to neišpešė. Negana to, 38-ąją minutę jų klaida pasinaudojo I.Raštutis, kuris įtvirtino „Kazlų Rūdos“ komandos pergalę rezultatu 6:2 ir užtikrino komandos buvimą šių metų Marijampolės apskrities futsal pirmenybių finale.

Kovoje dėl antrojo kelialapio į finalines rungtynes Vilkaviškio „Bruklinas“ susikibo su to paties krašto Kybartų „Sveikata“ futbolininkais. Atkakli kova, greitis, staigūs perdavimai, estetiškas, akiai patrauklus žaidimas – tai buvo būdinga šioms rungtynėms.

Abi komandos demonstravo simpatišką futbolą. Vis dėlto parodyti brandesnį ir preciziškesnį žaidimą daugiau potencialo turėjo Vilkaviškio komanda. 11-ąją minutę savo ekipą į priekį išvedė tiksliu smūgiu pasiuntęs kamuolį į „Sveikata“ ekipos vartus ilgametis futsal meistras G.Čibirka – 1:0. Netrukus jam antrino staigiu smūgiu į vartų kamputį kamuolį pasiuntęs D.Karpavičius – 2:0.

Kybartų futbolininkai rankų sudėję nesėdėjo ir ieškojo būdų, kaip vytis varžovus. „Sveikata“ futbolininkai rado būdą pamėginti kabintis į rungtynes antrojo kėlinio viduryje. 29-ąją minutę rezultatą sušvelnino A.Zdanavičius – 2:1. Įsiplieskusi įtampa truko keletą minučių.

Viską į savo stalčiukus sudėliojo „Bruklino“ komandos atakų organizatorius A.Brokas. 37-ąją minutę jis pasiuntė kamuolį į kybartiškių vartus, sugrąžinęs vilkaviškiečiams poros įvarčių persvarą 3:1 ir apraminęs varžovų aistras sprendžiant finalininko tapatybės klausimą. „Sveikata“ dvikovoje daugiau nepasižymėjo ir pelnyta teisė paskutinei kelionei atiteko Vilkaviškio „Bruklinui“.