Marijampolės apskrities futsal pirmenybių Mažoji taurė – „Šešupės“ rankose

Paskutinį kalendorinės žiemos sekmadienį finišavo dar praėjusių metų gruodžio mėnesį startavusios Marijampolės apskrities futsal pirmenybės. Tądien sporto centro salėje vykusiose ketveriose rungtynėse paaiškėjo galutinė šiame sezone dalyvavusių komandų rikiuotė, pradedant dvikova dėl septintosios vietos, baigiant futbolo grumtynėmis dėl apskrities čempiono titulo.

Keturių dalių finalinių rungtynių ciklo epopėją sekmadienio vidurdienį pradėjo Marijampolės r. „Tautkaičiai“ ir Marijampolės „Maradonos“. Tai buvo rungtynės dėl septintosios pozicijos pirmenybėse.

Priminsime, kad „Tautkaičių“ kelionei į finalą dėl Mažosios taurės kelią pastojo Kazlų Rūdos „Mito“ futbolininkai, na o „Maradonoms“ šios viltys buvo nubrauktos pralaimėjus prieš savaitę vykusias rungtynes to paties miesto „Šešupės“ futbolininkams.

Reguliariajame sezone „Maradonos“ buvo finišavusios septintoje pozicijoje ir šią vietą akistatoje su „Tautkaičiais“ po sekmadienio rungtynių Suvalkijos sostinės komanda apgynė. Tiesa, tai padaryti Marijampolės futbolininkams nebuvo itin paprasta.

Dar pirmame kėlinyje, po M.Murausko tikslaus smūgio, pirmomis dvikovos minutėmis „Tautkaičiai“ išsiveržė priekin 1:0. Šį deficitą panaikinti Marijampolės futbolininkams prireikė beveik viso kėlinio. Tik 17-ąją  minutę rezultatą išlygino A.Blaškevičius – 1:1.

Antrame kėlinyje „Maradonos“ mėgino perimti rungtynių kontrolę į savas kojas, kai dar 22-ąją minutę savo komandos naudai rezultatą persvėrė O.Šarauskas – 1:2, tačiau jau po minutės rezultatą išlygino G.Jankevičius – 2:2, o antram kėliniui artėjant prie vidurio A.Žilinskas „Tautkaičius“ vėl išvedė į priekį 3:2.

Nespėjus pirmaujančiai komandai pasidžiaugti perimta iniciatyva, vienas iš „Maradonų“ lyderių A.Blaškevičius rezultatą čia pat išlygino 3:3, o dar vienas priešakinėse linijose rungtyniavęs futbolininkas L.Videika 30-ąją minutę persvėrė rezultatą „Maradonų“ komandos naudai 3:4.

Likusį pusę kėlinio jau daugiau dominavo Marijampolės futbolininkai, kurie iki dvikovos pabaigos pasižymėjo dar du kartus ir laimėjo rungtynes rezultatu 6:3. A.Blaškevičius šiame mače pasižymėjo hetriku. Tiek pat rezultatyvių perdavimų „Maradonoms“ atliko V.Dembinskas.

Kaip jau supratote, antrojo pirmenybėse dalyvaujančių komandų ketverto minifinalas dėl Mažosios taurės vyko tarp Kazlų Rūdos „Mito“ ir Marijampolės „Šešupės“. Nors šioje dvikovoje marijampoliečių gretose buvo vos penki futbolininkai, tačiau didesnės intrigos mače nebuvo. Su minimaliomis sąnaudomis „Šešupė“ pasiekė maksimalų rezultatą.

Kazlų Rūdos „Mito“ gynybinės užtvaros pralaužtos buvo pirmo kėlinio viduryje, kai 11-ąją minutę kamuolį į K.Vyšniausko ginamus vartus pasiuntė A.Zulonas – 1:0. Po penketos minučių krito vienas paskui kitą dar du įvarčiai – 3:0. Pasižymėjo A.Jurgelaitis bei M.Minevičius.

Nors antrojo kėlinio pradžioje S.Raškauskas mėgino grąžinti Kazlų Rūdos komandai kovinę dvasią (3:1), tokias užmačias netrukus gesino M.Minevičius, sugrąžinęs šešupiečiams trijų įvarčių pranašumą – 4:1. Rungtynėms artėjant prie pabaigos, S.Raškauskas 34-ąją minutę vėl švelnindamas rezultatą 4:2 mėgino savai komandai įpūsti ugnies ir mėginti kabintis į rungtynes, tačiau netrukus „Mitas“ sulaukė varžovų įvarčių tornado. Per paskutines penketą dvikovos minučių Kazlų Rūdos komanda sulaukė 6 įvarčių plejados ir pasibaigus rungtynėms rezultatu 2:10 turėjo pripažinti „Šešupės“ komandos pranašumą, kuri ir tapo Mažosios taurės savininke.

Marijampolės komanda pakartojo prieš pora metų, pandemijos išvakarėse vykusių futsal pirmenybių pasiekimą. (bus daugiau… – aut.past.)