Marijampolės apskrities futsal‘o pirmenybių 2022 metų nugalėtojai – Vilkaviškio „Bruklinas“

Po vienerių metų pertraukos, susijusios su COVID-19 pandemija pasaulyje, praėjusių metų gruodžio 12-ąją į Kazlų Rūdos sporto centrą sugrįžo Marijampolės apskrities futsal pirmenybės. Jose startavo devynios komandos iš Marijampolės, Kazlų Rūdos bei Vilkaviškio savivaldybių ir praėjęs sekmadienis buvo ta diena, kuomet finalinėse kovose buvo išaiškintos pajėgiausios apskrities komandos.

Į finalą dėl Didžiosios taurės kaip ir prieš pora metų, pateko šio reguliaraus sezono nugalėtojai bei užpraeitų metų čempionai Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos“ futbolininkai bei 2020-ųjų vicečempionė Vilkaviškio „Bruklino“ ekipa.

Na, o dėl trečiosios vietos kovojo Kazlų Rūdos „Artistai“ bei pirmąkart į šių pirmenybių ešeloną įšokusi Kybartų „Sveikata“. Trumpą apžvalgėlę nuo šių komandų akistatos ir pradėsime.

Rungtynės dėl trečios pozicijos pasižymėjo dideliu atkaklumu, taip kaip ir turėtų būti tokio rango varžybose. Iš esmės visų rungtynių metu vyko apylygis žaidimas. Kovos dėl kamuolio, dėl galimybės užbaigti atakas įvarčiu vyko tiek prie vienų, tiek prie kitų vartų. Pirmi „Da Vinčio kodą nulaužė“ „Artistų“ futbolininkai, kuomet 9-ąją minutę kamuolį į J.Popieros ginamų vartų tinklą pasiuntė Kazlų Rūdos komandos futbolininkas A.Lekeckas – 1:0. Kybartų futbolininkai taipogi nesnaudė ir po penkių minučių rezultatą išlygino E.Rašimas – 1:1. Tokiu žingsneliu, koja kojon abi ekipos nukeliavo iki pat pirmo kėlinio pabaigos.

Įvarčiai toliau liejosi jau antroje dvikovos dalyje. 26-ąją minutę visą atsarginių „Sveikatos“ futbolininkų suolelį ant kojų sukėlė kybartiškis A.Simanavičius, persvėręs rezultatą savo komandos naudai – 1:2, tačiau užkaitę Vilkaviškio regiono futbolininkai čia pat gavo ir vandens čiurkšlę, kai puikiu, apgaulingu judesiu, sugebėjęs suklaidinti tuo metu vartuose stovėjusį A.Vieraitį, kamuolį į vartus nukreipė P.Kuconis – 2:2.

Gražų, galingą ir tikslų smūgį kėlinio viduryje atliko T.Kvietkauskas išvesdamas vėl „Artistų“ komandą į priekį – 3:2, tačiau atkaklūs kybartiškiai 33-ąją minutę rezultatą vėl lygino – 3:3. Kurį laiką jau smėsčiojo mintys, kad šiame mače galbūt bus neapsieita ir be baudinių serijos, tačiau taip nenutiko. Paskutinėmis rungtynių minutėmis Kazlų Rūdos „Artistai“ sugebėjo palaužti varžovus. 36-ąją minutę Kazlų Rūdos komandą į priekį išvedė S.Venckevičius, o po poros minučių iki dviejų įvarčių persvarą padidino P.Kuconis – 5:3.

Gelbėjimuisi kybartiškiai turėjo dar beveik pora minučių. Futsale, kuomet stabdomas laikas, tai toli gražu nėra neįmanoma misija. Visgi Kazlų Rūdos futbolininkai išsaugojo „užkariautus teritorinius vandenis“, laimėjo mažąjį finalą 5:3 ir iškovojo trečiąją vietą pirmenybėse.

Na ir paskutinės futsal‘o pirmenybių rungtynės, įvardijusios šių metų Marijampolės apskrities futsal‘o karalius, vyko tarp titulą ginančios Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos“ bei Vilkaviškio „Bruklino“. Ko gero žiūrovai tikėjosi išvysti itin atkaklias ir dramatiškas rungtynes, kurios vyko toje pačioje salėje, kuomet nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis rungtynių minutėmis tarp tų pačių komandų prieš pora metų. Deja, šįkart adrenalino fanatikams teko nusivilti…

Nors pirmomis rungtynių minutėmis, vos rasdami erdvių smūgiavimui Kazlų Rūdos futbolininkai, o tiksliau jų lyderis I.Raštutis kartą, du mėgino siųsti kamuolį į varžovų vartų perimetrą, tačiau šis tikslo nepasiekė. Akylai saugomas varžovų, pernelyg daug laisvės puolime minėtas „Kazlų Rūdos“ futbolininkas neturėjo.

Tuo tarpu vilkaviškiečiai, turėdami ko gero didesnį puolamąjį arsenalą, juo ir naudojosi. Dar pirmojo kėlinio viduryje į E.Vyšniausko ginamų vartų tinklą kamuolį pasiuntė po individualaus reido M.Grigalevičius – 1:0. Kėliniui einant į pabaigą 17-ąją minutę pasižymėjo D.Karpavičius, o po poros minučių džiaugsmo pliūpsnį vilkaviškiečių stovykloje paskleidė A.Pečiulis ir komandos išėjo ilsėtis „Bruklinui“ pirmaujant sausu rezultatu 3:0. Kėlinio pabaiga kiek apkarto, kuomet apsistumdžius K.Besarabovui ir A.Doreikai, abiems teko palikti futbolo aikštelę atsisveikinant su ja jau iki kito sezono…

Antrojo kėlinio pradžioje atsirito dar viena vilkaviškiečių atakos banga, kurios sūkuryje buvo ir vienintelė pirmenybėse rungtyniaujanti mergina D.Dockaitė. Po šios kontakto su kamuoliu, pastarasis atsimušė į Kazlų Rūdos komandos futbolininką ir įriedėjo į vartus – 4:0. Iš ganėtinai beviltiškai besirutuliojančios padėties traukti Kazlų Rūdą mėgino 27-ąją minutę rezultatą švelnindamas D.Besarabovas – 4:1, tačiau netrukus vėl solidžią persvarą sugrąžino 34-ąją minutę D.Ryckis – 5:1. Paskutinėmis finalinių rungtynių minutėmis neturėdama ką prarasti Kazlų Rūda mėgino įjungti į puolimą „penktąją pavarą“, tačiau vilkaviškiečiai tam buvo pasiruošę ir didesnio poveikio jiems tai nepadarė. „Bruklinas“ iki dvikovos pabaigos dar kiek padidino pranašumą ir laimėjo čempionišką mačą užbaigdami jį 7:2.

Komandą nugalėtoją bei prizininkes apdovanojo Marijampolės apskrities futbolo federacijos atstovas Mantas Babianskas, prieš pat finalines rungtynes ir iškart po jų gana gausiai salėje susirinkusius žiūrovus džiugino savo pasirodymais E.Simanauskienės vadovaujama sporto centro merginų „Šiuolaikinių šokių“ grupė.

Apdovanoti buvo ir individualiai sezone pasižymėję futbolininkai. Pirmiausia tai specialus organizatorių prizas teko vienintelei šiose pirmenybėse rungtyniaujančiai merginai D.Dockaitei, kuri demonstravo išties neblogą futbolą tarp vyrų. Ji sezono metu mušė ne vieną įvartį į varžovų vartus, atliko keletą rezultatyvių perdavimų.

Didžiulės pagarbos nusipelno ir „Bruklino“ vartininkas V.Paunksnis, kuriam atiteko vyriausiojo futbolininko nominacija (Vilkaviškio komandos vartus sergėjęs vartininkas gimęs 1960 m…!!!). Geriausiu vartininku šiose pirmenybėse buvo pripažintas A.Vieraitis (“Sveikata”). Rezultatyviausio futbolininko statulėlė iškeliavo I.Raštučiui (“Kazlų Rūda”). Na, o geriausiu futbolininku pripažintas šiame sezone P.Kuconis (“Artistai”).