Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybių čempionai – Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“

Vasario 24-ąją, šeštadienio vakarą finišavo šių metų Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybių sezonas, kurio kulminacijoje paaiškėjo regiono čempionai ir prizininkai. Tą vakarą sporto centro salėje, stebint gana gausiai susirinkusiems futbolo sirgaliams, vyko dvejos rungtynės, mažasis ir didysis finalai. Kaip ir dera tokio kalibro rungtynėse, jose buvo visko: įtemptų nervų, atkaklių kovų, džiaugsmo kalnų ir nusivylimo smegduobių. Įvarčių gausa baigiamieji mačai nepasižymėjo, tačiau emocinis užtaisas liejosi per kraštus.

Rungtynėse dėl trečios vietos ietis sukryžiavo praėjusių metų čempionai INTER futbolininkai ir šių pirmenybių debiutantai Balbieriškio „Ringis“ futbolininkai. INTER ekipa, iš paskutiniųjų rinkusi pajėgas, į dvikovą atvyko šešiese. „Ringis“ rezervinių futbolininkų suolelis buvo platesnis. Reguliaraus sezono metu labai atkakliose rungtynėse INTER buvo šventę pergalę rezultatu 2:1. Toks rezultatas buvo gana rimta nuoroda į tai, kad susitiks vienas kito verti varžovai. Balbieriškio komandos futbolininkai sezono metu po pirmų trijų pralaimėtų dvikovų į mažojo finalo ekipažą įšoko paskutinę akimirką, laimėdami iš eilės trejas rungtynes. Akistata dėl trečios vietos prasidėjo šiek tiek didesniu INTER futbolininkų dominavimu, tačiau nebuvo pėsčia puolime ir „Ringis“ komanda. Jau 7-ąją rungtynių minutę Balbieriškio komandą į priekį išvedė K.Čyžius – 1:0. Tiesa, džiaugsmo bangelė gana greitai prigeso, nes jau po poros minučių rezultatą išlygino M.Minevičius  – 1:1. INTER futbolininkai, nepaisant ribotų keitimų resursų, tempo nemažino ir kėlinio pabaigoje 18-ąją minutę komandą į priekį išvedė A.Zaburas – 2:1. Vieno įvarčio deficitas Balbieriškio komandos futbolininkų pernelyg nesutrikdė ir antrojo kėlinio pradžioje, 23-ąją minutę atliekant baudos smūgį G.Vaitulevičiui, kamuolys po rikošeto suspurdėjo INTER vartų tinkle ir rezultatas tapo vėl lygus 2:2. Įtampa ir atkakli kova vyko viso kėlinio metu, tačiau nei vienai komandai pasižymėti nepavyko. Gana pavojingą epizodą INTER futbolininkai buvo susikūrę mėginant „perlaužti“ rungtynes antroje kėlinio pusėje, tačiau puikiai tame epizode pasirodė „Ringis“ komandos vartininkas. Nugalėtojo pagrindinis rungtynių laikas neišaiškino, todėl teko mušti baudinius. Ši serija sėkmingiau susiklostė Balbieriškio „Ringis“ futbolininkams, kurie išnaudojo visus tris bandymus sėkmingai. Tuo tarpu vieną iš INTER baudinių Balbieriškio komandos vartininkas atrėmė ir „Ringis“ ekipa, laimėdama rungtynes 5:4, iškovojo trečiąją vietą pirmenybėse.

Dar didesnis įvarčių badas buvo finalinėje akistatoje tarp Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ ir Marijampolės „Niekur nežaidę“ komandų. Reguliariajame sezone komandos buvo pasidalinusios po tašką. Tuomet rungtynės baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 5:5. Finale tokios baigties būti negalėjo, čempionais galėjo būti tik viena komanda. Kazlųrūdiečiai šiame mače vertėsi be vieno iš komandos lyderių I.Raštučio, tačiau kaip ir galima buvo tikėtis, įnirtingos kovos, „pagardintos“ emocijomis netrūko. Tai buvo išties lygiaverčių varžovų dvikova, reginys turėjo patikti ir žiūrovams. Pirmi gana aštrų epizodą buvo sukūrę marijampoliškiai, kuomet kamuoliu į vartų devyniukę pataikė D.Omilevičius. Savo ruožtu savojo šanso kėliniui keliaujant prie pabaigos nepraleido Kazlų Rūdos komanda. 17-ąją minutę didžiąją sporto centro salės sirgalių dalį ant kojų sukėlė „Kazlų Rūda“ komandos lyderio A.Blaškevičiaus pelnytas įvartis  – 1:0. Kaip rodė rungtynių eiga, ši pakitusi jėgų pusiausvyra nemenkai kėlė įtampos „Niekur nežaidę“ komandos stovykloje. Antrojo kėlinio pradžioje, 22-ąją minutę tai virto aikštės teisėjo parodyta raudona kortele Marijampolės futbolininkui, kurie pora minučių fronto liniją laikyti buvo priversti rungtyniaujant mažumoje. Kazlų Rūdos komanda tuo nepasinaudojo ir netrukus Marijampolės komanda rungtyniavo pilna sudėtimi. Dar neįpusėjus antram kėliniui, už tam tikrus gestus teisėjas pašalino 27-ąją minutę dar vieną „Niekur nežaidę“ futbolininką, tačiau ir vėl poros minučių galimybe rungtyniaujant prieš mažiau varžovų kazlųrūdiečiai nepasinaudojo. Slidi vieno įvarčio persvara laikėsi beveik iki rungtynių pabaigos. 37-ąją minutę Kazlų Rūdos komanda galėjo padvigubinti persvarą, kuomet po A.Blaškevičiaus perimto kamuolio ir jo perdavimo H.Serbentai, pastarojo smūgiuotas kamuolys šovė pro varžovų vartų viršų. Neturėdami kitos išeities, kaip rizikuoti ir keliauti į puolimą prie šių gretų šliejantis ir vartininkui, „Niekur nežaidę“ mėgino ieškoti galimybių lyginti rezultatą, tačiau ši rizika greitai parodė savo kainą. 39-ąją minutę savoje aikštės pusėje kamuolį perėmė D.Plečkaitis, kuris nieko nelaukdamas čia pat pasiuntė jį į Marijampolės komandos tuščius vartus, padidindamas Kazlų Rūdos komandos pranašumą – 2:0. Ir tai buvo viskas, Kazlų Rūdos komanda išlaikė sausus vartus ir švęsdama pergalę, po kelerių metų pertraukos, tapo 2024 m Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybių čempionais. „Kazlų Rūda“ komandos vartininkas Mindaugas Daniūnas buvo pripažintas šiame sezone geriausiu pirmenybių vartininku, Augustas Blaškevičius pirmenybėse buvo rezultatyviausias futbolininkas, mušęs iš viso 15 įvarčių. Marijampolės „Niekur nežaidę“ futbolininkas Paulius Kuconis, pavojingas varžovams tiek prie vartų linijos, tiek atliekant rezultatyvius perdavimus, pripažintas geriausiu pirmenybių futbolininku. Praėjusiais metais marijampolietis buvo rezultatyviausiu futbolininku.