Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija atkaklių rungtynių pabaigoje nusileido Raseiniams

Žingsnis po žingsnio reguliarusis Nostra.lt-RKL „A“ lygos sezonas artėja prie pabaigos. Įtampa turnyrinėje lentelėje pasiekusi ko gero maksimalią padalą. Viena pergalė ar vienas pralaimėjimas gali blokšti didesnę pusę komandų skirtingomis kryptimis. Iki pirmo etapo pabaigos joms liko sužaisti po 3-5 rungtynes, po kurių paaiškės, kurios ramiai gali laukti ketvirtfinalių (1-4 vietas užėmusios ekipos), kurioms laukia aštuntfinalių maratonas (5-12 vietas užėmusios komandos), o kas iš jų atsidurs atkrintamųjų užribyje…

Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkai atlikti maksimalų darbą dar turės penkeriose rungtynėse, neskaitant tos dvikovos, kuri vyko šeštadienį Raseiniuose. Tądien, septintoje vietoje žengianti Kazlų Rūdos komanda sėkmės atveju galėjo atsidurti ir prie pat pirmojo ketvertuko durų, bent laikinai šoktelėti į penktą poziciją. Deja, to padaryti nepavyko, raseiniškiams nusileista pačioje rungtynių pabaigoje keturių taškų skirtumu – 72:76 (21:24; 17:13, 16:19; 18:20). Po šio kluptelėjimo atakiečiai išsilaikė vis dar septintoje pozicijoje, o priešakyje laukia grėsmingas dvigubas savaitgalis – išvykos kova su Kėdainių „Kėdainiai“ ir namų rungtynės su Kauno r. „Omega-Tauras“.

Dvikovoje su Raseinių ekipa Kazlų Rūdos komandai padėti negalėjo traumą besigydantis Gytis Asačiovas. Panašu, kad šio krepšininko rungtynėse su raseiniškiais labai trūko.

Nors pirmomis pirmo kėlinuko minutėmis susikoncentravusi „Ataka“-Kauno Kolegija, po M.Makausko tritaškio ir I.Dirdos pora rezultatyviai užbaigtų atakų, išsiveržė priekin 7:0, raseiniškiai po minutės pertraukėlės po truputį įsivažiavo ir trimis tritaškiais pradėję rinktis taškus, perkopus kėlinukui į antrą pusę rezultatą išlygino – 13:13. Tuomet minutės pertraukėlės buvo priverstas prašyti T.Bietkis. Deja, išjudinti rezultatyvesnio puolimo atakiečiams nepavyko, Kazlų Rūdos komanda iki pat kėlinuko pabaigos buvo besivejančiųjų vaidmeny ir po dešimties pirmų rungtynių minučių turėjo trijų taškų deficitą – 21:24.

Antro kėlinuko metu kaip ir pirmojo antroje pusėje, Kazlų Rūdos komandos krepšininkams niekaip nesisekė pataikyti tritaškio, ryškėjo ir kas antro pramesto baudos metimo bėda. Laimei atakiečiai sugebėjo gana solidžiai pataikyti atakuodami krepšį iš vidutinio nuotolio ir tai leido T.Bietkio treniruojamai komandai ne tik neleisti varžovams pernelyg dominuoti, bet ir pasibaigus antram ketvirčiui pirmauti taško persvara – 38:37.

Antroje rungtynių pusėje toliau vyko atkakli kova. Pirmoje kėlinuko dalyje Raseinių ekipa net tik persvėrė rezultatą, bet ir įgijo septynių taškų pranašumą – 47:40. Tuomet pagaliau tritaškį driokstelėjo K.Šarukas, rezultatyviai atakas užbaigė I.Dirda, M.Makauskas, pora taškų pridėjo D.Ramonas ir Kazlų Rūdos komanda vėl buvo priekyje – 49:47. Įsisiūbuojančią „Ataka“-Kauno Kolegija bangą vėl prislopino varžovų tritaškis – 50:49. Į ją atakiečiai atsakė penkiais taškais, tačiau iki atkarpos pabaigos atgalios sulaukė šešių be atsako taškų porcijos ir Raseiniai po trijų ketvirčių pirmavo 56:54.

Atkakliai rungtynės klostėsi ir paskutinį ketvirtį. Nors daugiau pirmaujančios komandos statusas priklausė aikštės šeimininkams, tačiau atakiečiai nuolat lipo varžovams ant kulnų, ne kartą jie rezultatą lygino. Paskutinį kartą tai padarė tritaškį švystelėjęs D.Ramonas. Tuomet, likus rungtyniauti porai minučių, rezultatas švieslentėje buvo 72:72. Perlaužti rungtynes Kazlų Rūdos komanda turėjo galimybę, likus rungtyniauti nepilnai minutei, kuomet tritaškį sviedė M.Makauskas. Deja, metimas nebuvo taiklus, negana to, jau kitoje atakoje aikštės šeimininkai tokio pat kalibro metimą pataikė ir likusių sekundžių metu būdami užtikrintesnėje padėtyje jie dvikovą laimėjo 76:72.

Rezultatyviausiu krepšininku šiame mače atakiečių gretose buvo 24 taškus pelnęs M.Makauskas. Naudingiausiai rungtyniavo 17 naudingumo balų surinkęs I.Dirda. Jo sąskaitoje buvo 16 taškų.

Komandinėje įskaitoje, nors Kazlų Rūdos ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (38 vs 28), geriau atakavo krepšį iš vidutinio nuotolio (26/40 (65 proc) vs 17/34 (50 proc)), to pergalei pasiekti neužteko. Atakiečiai gerokai nusileido varžovams atakuojant krepšį iš tritaškio zonos (5/30 (16,6 proc) vs (11/32 (34,3 proc)), realizuojant baudos metimus (5/9 (55,5 proc) vs 9/11 (81,8 proc)). Raseinių ekipa atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (19 vs 12), perėmė daugiau kamuolių (9 vs 6).