Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybių finale – INTER ir Marijampolės „Niekur nežaidę“ dvikova

Baigiantis žiemai, finišuoja ir Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybės. Šiais metais turėsime naujus čempionus. Kas jais taps, paaiškės jau ateinantį penktadienį, kovo 3 d, kuomet finale susikaus reguliaraus sezono nugalėtojai INTER futbolininkai ir antruoju numeriu sezoną užbaigę Marijampolės „Nieku nežaidę“. Na, o dėl trečiosios pirmenybių pozicijos ietis sukryžiuos Kazlų Rūdos „Savi“ futbolininkai ir Kalvarijos „Kofas“. Šiame sezone finalų užribyje atsidūrė praėjusio sezono vicečempionai Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“. Teorinį šansą šios komandos futbolininkai turėjo sekmadienį. Tam reikėjo jiems įveikti Marijampolės r. „Liūtus“. Tiesa, pergalės neužtektų. Kazlųrūdiečiai dar turėjo rezerve vienerias rungtynes su INTER, kuriose turėjo taipogi siekti pergalės. Kaip parodė sekmadieninių įvykių visuma, pastarųjų rungtynių panašu neprireiks…

Na, o Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybių dešimtojo turo trilogija prasidėjo akistata tarp sezono lyderių INTER ir Kazlų Rūdos „Savi“ futbolininkų. Pastarieji bent jau pirmoje rungtynių pusėje nusprendė kaip reikiant patriukšmauti prieš Suvalkijos salės futbolo regiono lyderius. Nepaisant to, kad INTER atsidarė jau pirmąją rungtynių minutę, kuomet kamuolį į „Savi“ vartų tinklą pasiuntė A.Spelman, po poros minučių rezultatą išlygino A.Blaškevičius – 1:1.

Dar vienas kėlinio viduryje INTER futbolininkų mėginimas išsiveržti į priekį, 11-ąją minutę taikliai smūgiavus R.Karsokui, netrukus baigėsi tuo, jog pirmenybių lyderiai iš „Savi“ sulaukė trijų įvarčių serijos. 13-ąją ir 15-ąją minutę vėl pasižymėjo A.Blaškevičius, o 17-ąją Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki 2 įvarčių padidino R.Gruzdys – 4:2. Kiek blokštelėti į užribį INTER futbolininkai padėtį sušvelnino dar nesibaigus pirmam kėliniui. 18-ąją minutę, po aštraus M.Minevičiaus perdavimo iš krašto, kamuolį „uždarė“ A.Spelman – 4:3.

INTER futbolininkai įsisiūbavo antrame kėlinyje. Dar iki jo vidurio iš įvairių regionų futbolininkų suburta komanda ne tik lygino rezultatą, bet ir spėjo įgyti 3 įvarčių pranašumą – 7:4. „Savi“ futbolininkams kontrargumentuoti nebuvo pernelyg iš ko, tuo tarpu INTER ir antroje antro kėlinio pusėje dominavo. Iki dvikovos pabaigos jie atseikėjo dar tris įvarčius, į savuosius praleisdami vos vieną, ir iškovojo gana įtikinamą pergalę 10:5.

Didelio vargo neturėjo ir antrame turo mače finalininko poziciją užsitikrinę Marijampolės „Niekur nežaidę“ futbolininkai, kurie smaginosi dvikovoje su Kalvarijos „Kofu“. Rungtynėse dažnai į atakas jungdavosi ir pernelyg nesukdamas galvos dėl savo vartų saugumo N.Vaitiekūnas. Komandos įtampa apskritai neslėgė. Tiesa, marijampoliečiai puikiai prisiminė dar visiškai neseną istoriją, kuomet pirmajame rate su „Kofu“ teko pasidalinti po tašką. Antrą kartą dalintis taškais jie neketino. Kalvarijos futbolininkai rungtyniavo be poros lyderių, L.Videikos ir A.Ručio. Tokiu būdu „Kofas“ pozityvaus rezultato vargu ar galėjo tikėtis. Vis dėlto nemažas tokio pobūdžio vilčių vėjo gūsis dvelktelėjo pirmame kėlinyje, kuomet „Niekur nežaidę“ komanda per 20 minučių sukrapštė vos pora įvarčių, o ir į savo vartus prasileido vieną. Situacija nesikeitė beveik iki antro kėlinio vidurio.

Tuomet „Niekur nežaidę“ pradėjo varpyti „Kofo“ vartus mušdami vieną po kito įvarčius. Per 12 likusių rungtynių minučių marijampoliškiai jų prišaudė 8, savuosius vartus išlaikydami sausus. Keturiais įvarčiais pasižymėjo P.Kuconis, pora atsegė T.Janušauskas, pasmaguriauti įvarčio skoniu teko ir D.Kazlauskui, M.Lukoševičiui. Užtikrinta Marijampolės „Niekur nežaidę“ pergalė 10:1 ir didžiojo finalo laukimas!

Antrąkart šiame sezone “nukentėjo” nuo tos pačios komandos Kazlų Rūdos “Kazlų Rūda” futbolininkai. Ja buvo Marijampolės r. “Liūtų” futbolininkai. Iliuzijos, kad kazlųrūdiečiai dar gali įšokti į mažojo pirmenybių finalo traukinį bliuško jau pirmajame kėlinyje. Dar 3-ąją minutę į D.Besarabovo ginamus vartus kamuolį pasiuntė E.Norkevičius, antroje kėlinio pusėje, 14-ąją minutę perėmęs kamuolį, šį į vartų devyniukę pakabino padvigubindamas savo komandos pranašumą O.Šarauskas, na o trečią kirtį sudavė 18-ąją minutę V.Ivanauskas  – 3:0.

Padėtį taisyti antrojo kėlinio pradžioje mėgino J.Blažys – 3:1, tačiau rungtynėms einant į pabaigą “Liūtai” pasižymėjo dar du kartus. Vėl atakose tvykstelėjo V.Ivanauskas, E.Norkevičius. Menka paguoda “Kazlų Rūdos” komandai buvo jau paskutinę minutę pelnytas E.Jokubauskio įvartis. Jis fakto nekeitė: sezoną užbaigė pergalingai Marijampolės r. “Liūtai” – 5:2. Neguodė ir tai, kad šiame sezone tik pro reta “Kazlų Rūdos” gretose buvo pasirodę lyderiai I.Raštutis, T.Raštutis ar R.Mačežinskas.