Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybių starte „Savi“ ir „Niekur nežaidę“ komandų pergalės

Sekmadienį, gruodžio 11-ąją, Kazlų Rūdos sporto centro salėje startavo tradicinės Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybės. MAFF ir sporto centro organizuotame beveik tris mėnesius truksiančiame futbolo maratone šiame sezone prie starto linijos stojo šešios kelias savivaldybes aprėpiančios futbolo mėgėjų komandos. Tiesa, nuo mėgėjų iki profesionalumo – vienas žingsnis. Tai įrodo ir praėjusio sezono vaisiai. Šių pirmenybių praeitų metų nugalėtojai, Vilkaviškio „Bruklino“ futbolininkai, laimėję ir finalinį kelių šalies regionų etapą, išsikovojo kelialapį į Lietuvos futsal „A“ lygą ir kaip matome Marijampolės apskrities komanda labai konkurencingai rungtyniauja pajėgiausioje šalies futsal lygoje. Toks šansas panašu bus suteiktas ir šiais metais komandai, kuri sugebės geriausiai pasirodyti vėl finaliniame apskričių nugalėtojų etape. Tam be abejo, pirmiausia reikia tapti čempionu savo zonoje.

Taigi, į apskrities nugalėtojų trofėjų šiais metais nusitaikė iš kelių regione esančių miestų sukomplektuotas INTER, Kalvarijos savivaldybės mundurą ginantis „Kofas“, Marijampolės regionui atstovaujanti minėto miesto komanda „Niekur nežaidę“ bei rajono ekipa „Liūtai“. Į konkurencines akistatas įsijungė ir dvi Kazlų Rūdos komandos; futbolo veteranų pagrindu, prisišliejant šiek tiek ir jaunimui, sukomplektuoti „Savi“, na ir jau ne vienerius metus gyvuojanti „Kazlų Rūda“, kuri pirmąkart savo istorijoje sugebėjo laimėti dar visiškai neseniai nuskambėjusias MAFF 7×7 futbolo pirmenybes.

Pagal Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybių reglamentą, jose dalyvaujančios komandos sužais dviejų ratų sistema ir Didžiajame finale susitiks po reguliaraus sezono 1-2 vietas užėmusios komandos, na  o Mažajame – 3-4 vietas užėmusios ekipos. Visos komandos sužais iš viso po 10-11 rungtynių.

Sekmadienį sezoną atidarė Kazlų Rūdos „Savi“ ir Kalvarijos „Kofas“ futbolininkai. Pirmojo įvarčio autoriumi tapo kalvarijietis Arnas Ručys, kuris jau 5-ąją rungtynių minutę paženklino E.Vyšniausko ginamų vartų tinklą – 0:1, bet varžovų džiaugsmas truko ne taip ir ilgai, nes dar kėlinio viduryje baudos aikštėje neleistinai buvo stabdomas Kazlų Rūdos komandos futbolininkas K.Kleiva ir už tai skirtas 6 m baudinys. Jį „Savi“ futbolininkas realizavo, taip išlygindamas rezultatą, o prabėgus vos minutei, po tėčio E.Besarabovo perdavimo, „Savi“ komandą priekin išvedė sūnus K.Besarabovas – 2:1. Dar nesibaigus pirmai dvikovos pusei, 15-ąją minutę dar vieną tikslų smūgį pasiuntė K.Kleiva, padidindamas kazlųrūdiečių pranašumą iki 2 įvarčių – 3:1.

Antrajame kėlinyje „Savi“ futbolininkai demonstravo, kad yra solidesni ir jų sukaupta persvara nėra atsitiktinė. To pasekmė buvo 25-ąją minutę kritęs dar vienas įvartis į „Kofas“ komandos vartus. Pasižymėjo K.Kleiva – 4:1. Kalvarijiečiai puolime taipogi nebuvo nuliniai, į rungtynes „Kofo“ futbolininkai pamėgino kabintis švelninant 31-ąją minutę rezultatą T.Puzarai – 4:2. Visgi daugiau varžovai nepriartėjo, o galutinį tašką paskutinę, 40-ąją rungtynių minutę padėjo K.Besarabovas  – 5:2. „Savi“ sezoną pradėdami pergale į turnyrinę lentelę brūkštelėjo pirmuosius tris taškus.

Antroji sezono startinė akistata vyko tarp dviejų Marijampolės regiono komandų, viena kitai gerai žinomų „Niekur nežaidę“ ir „Liūtai“. Kaip parodė rungtynių eiga, pastarieji pateisino savo komandos pavadinimą iš esmės pusantro kėlinio. Neblogą toną savo komandai 8-ąją rungtynių minutę uždavė šovęs kamuolį į varžovų vartų tinklą A.Uleckas, išvesdamas „Liūtus“ į priekį – 1:0. „Niekur nežaidę“ futbolininkams teko kiek paplušėti, siekiant atstatyti rungtynių pusiausvyrą. Marijampoliškiai kūrė aštrių epizodų prie „Liūtų“ vartų, tačiau gana puikų žaidimą demonstravo, atremdamas ne vieną smūgiuotą kamuolį, vartininkas Vakaris Dembinskas. „Niekur nežaidę“ visvien pasiekė savo. 16-ąją minutę rezultatą išlygino P.Kuconis – 1:1. „Liūtai“ letenų nenuleido ir toliau mėgino kabintis varžovams į atlapus. Panašu, jog tai truko iki 30-sios rungtynių minutės. Tuomet „Niekur nežaidę“ futbolininkus į priekį išvedė T.Janušauskas, o vos po poros minučių, prie varžovų vartų perėmęs kamuolį marijampoliečių pranašumą padidino E.Burdzilauskas – 3:1. Per sekančias vos dvi tris rungtynių minutes į „Liūtų“ vartus krito dar du įvarčiai. Vėl pasižymėjo E.Burdzilauskas ir P.Kuconis – 5:1. Nors „Liūtams“ įpūsti vilties 37-ąją minutę mėgino A.Uleckas – 5:2, tačiau Marijampolės rajono komanda, susirinkusi 6 pražangas, 38-ąją minutę gavo 1 įvarčio porciją nuo 10 m atžymos, baudinį realizuojant E.Burdzilauskui, na o galutinai dar tą pačią minutę varžovus į nogdauną pasiuntė P.Kuconis – 7:2. Iki rungtynių pabaigos spėjo pasižymėti ir „Liūtų“ futbolininkas A.Macijauskas, tačiau rezultatas 7:3 reiškė, kad trys taškai keliauja į „Niekur nežaidę“ taupomają kasą.