Masinio vaikų futbolo turnyro „Vasarą pasitinkant‘ 2023“ aidai

Penktadienio rytą Kazlų Rūdos miesto stadiono kryptimi, jo prieigų takais ir takeliais traukė didžiulis vaikų būrys. Tądien vyko jau trečiuosius metus skaičiuojantis Kazlų Rūdos K.Griniaus gimnazijos pradinės mokyklos skyriaus šventė, skirta futbolui kodiniu pavadinimu „Vasarą pasitinkant‘ 2023“. Akivaizdu, kad  šios ugdymo įstaigos pedagogės G.Girdvainienės užkurta idėja įgyja vis daugiau tradiciškumo kontūrų: per du šimtus šios mokyklos 1-4 klasių moksleivių daugiau nei 2 valandas mėgavosi futbolo teikiamu malonumu. Kaip ir ankstesniais metais, pagrindinis sporto šventės akcentas buvo futbolo turnyras, kuriame varžėsi net 15 komandų. Šįmet šventinės nuotaikos ir pakilumo kokteilį papildė ir tai, kad mokykloje susiformavo ir šokėjų grupė, kurie prieš pat renginį kaipmat išjudino futbolo tribūnose įsitaisiusias ir besirengiančias turnyrui komandas dalyves bei atvykusius palaikyti jų fanus. Žodžiu viskas, ko reikia tikram futbolui: ir komandos, ir gerbėjai, nešini komandas palaikančiais plakatais, ir šokėjai. Neprireikė tik tvarką palaikančių jėgos struktūrų. Šįmet futbolo renginyje įsiliejo ir dar viena komanda. Į šventę atvyko „Apelsinais“ pasivadinę vaikai iš Antanavo.

Futbolo kovos vyko dvejose stadione parengtose aikštėse. Na, o kad nuobodžiauti nebūtų kada, užkulisiuose buvo surengtos kamuolio žongliravimo ir kamuolio smūgiavimo į mažus futbolo vartelius rungtys. Futbolo turnyras vyko penkiose grupėse. Kuri komanda geriausiai šįmet žaidžia futbolą, tarpklasinėse akistatose tarpusavyje varžėsi pirmokai, antrokai, trečiokai ir ketvirtokai. Atskiroje kategorijoje futbolo sūkuryje sukosi Kazlų Rūdos sporto centro treniruotes lankantys futbolininkai.

Pirmokų grupėje sėkmingiausiai turnyras susiklostė „Geltonais Sonikais“ pasivadinusiai komandai, kuri atkakliame mače 2:1 įveikė „Žirniukus“ ir lygiosiomis 2:2 sužaidė su „Taikliu spyriu“. Antrokų grupėje nugalėtojais tapo „Kazliukai“, kurie žaisdami du mačus su „Kaštonais“ pirmąkart juos nugalėjo 3:0, o antrosiose rungtynėse sužaidė nulinėmis lygiosiomis. Trečiokų tarpklasines batalijas laimėjo „Tamsiaisiais“ pasivadinusi ekipa. Jie iškovojo abi pergales – 1:0 palaužė „Baltuosius vilkus“ ir 3:0 įveikė „Pelėdžiukus“. Ketvirtokų grupėje buvo daugiausia komandų ir šiame turnyre triumfavo visus varžovus įveikęs „Žaibas“. Pergalėms pasiekti jiems užtekdavo vos vieno įvarčio, savus vartus išsaugant sausus. Tokiu būda žaibiečiai nugalėjo „Mėlynuosius smurfus“, „Erelius“ ir „Apelsinus“. Na, o „profesionalų“ lygoje, sporto centro treniruotes lankančių futbolininkų tarpusavio akistatas laimėjo „Vanagai“, kurie 2:0 įveikė „Jaguarus“ ir nulinėmis lygiosiomis baigė rungtynes su „Drakonais“. Nors pastaroji ekipa taipogi galutinėje įskaitoje turėjo tiek pat taškų, bet aukštesnę poziciją vanagiečiams nulėmė geresnis įvarčių santykis. Konkursinėse rungtyse triumfavo Justas Binkauskas ir Titas Žūkas. Justas geriausiai pasirodė kamuolio smūgiavimo į mažus vartelius rungtyje, Titas laimėjo kamuolio žongliravimo rungtį.

Vaikų futbolo šventę „Vasarą pasitinkant’ 2024“ vainikavo masinis futbolas 100×100. Štai tokia mažųjų futbolininkų armija gainiojo kamuolį po visą Kazlų Rūdos miesto futbolo stadioną ir šiame mače nugalėjo kas…? Taip, draugystė! Nusiminusių šioje šventėje nebuvo, nes iškart po masinio futbolo prapliupo „saldainių lietus“…