Pirmąjį LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybių ratą „Šilas“ užbaigė pergalingai

G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama Kazlų Rūdos „Šilo“ ekipa toliau džiugina savus sirgalius pergalėmis. Liepos 3-ąją, paskutinėse LFF Pirmos lygos pirmojo rato futbolo pirmenybių rungtynėse „Šilo“ komanda rezultatu 2:0 (0:0) palaužė Kauno „Kauno Žalgirio B“ vienuolikę. Kazlų Rūdos gretose įvarčiais pasižymėjo Audrius Brokas ir Ramūnas Mačežinskas.

Varžovai į Kazlų Rūdą atvyko ir rungtynes pradėjo pasistiprinę ne vienu pagrindinės komandos futbolininku, todėl nieko keisto, kad akistata prieš laikinosios sostinės ekipą „Šilui“ klostėsi ne taip ir lengvai.

Pirmajame kėlinyje tiek kamuolio kontrolės, tiek kuriamų aštrių epizodų atžvilgiu pranašesni buvo varžovai. Kazlų Rūdos komandai daugiau teko galvoti apie varžovų atakų ardymą, nei apie savųjų kūrimą.

Pirmas aštresnis epizodas prie „Šilo“ vartų užfiksuotas 15-ąją minutę, kuomet kairėje baudos aikštės zonoje radęs erdvės Kauno komandos futbolininkas atliko gana galingą smūgį, tačiau laiku ir vietoje buvęs G.Zenkevičius kamuolį numušė.

Į šį epizodą 20-ąją minutę atsakė Kazlų Rūdos komanda. Netoli aikštės vidurio kamuolį dešiniame krašte gavęs R.Beniušis akimirksniu įvertino situaciją, kad varžovų vartininkas gerokai atsitraukęs nuo vartų, todėl nieko nelaukdamas pamėgino kamuolį siųsti vartų link. Tačiau A.Mickevičius spėjo sugrįžti ir kamuolį sugavo.

26-ąją minutę veiksmas nusikėlė vėl prie „Šilo“ vartų. Iš baudos aikštės prieigų galingai užsimojo D.Vinckus, tačiau patikimai rungtyniavęs G.Zenkevičius kamuolį sugavo. Į tai „Šilas“ atsakė 33-ąją minutę. Po A.Račkaus trumpo perdavimo, J.Česnavičius pamėgino mušti kamuolį siunčiant jį į artimą kampą, tačiau smūgis nebuvo itin stiprus ir vartininkas kamuolį sugavo.

Pirmam kėliniui skaičiuojant paskutinę dekadą, „Kauno Žalgirio B“ futbolininkai surengė dar pora aštrių reidų. 35-ąją minutę, vos įsiveržęs į baudos aikštę varžovas pamėgino perkelti kamuolį per „Šilo“ vartininką, tačiau kamuolys leidosi čia pat už vartų.

Na, o pavojingiausias epizodas iš varžovų pusės buvo užfiksuotas jau kėliniui einant į pabaigą. 44-ąją minutę su kamuoliu įsiveržęs į baudos aikštę Kauno ekipos futbolininkas tarp abiejų komandų grūsties pasiuntė kamuolį į vartų kampą, tačiau puikią reakciją pademonstravęs G.Zenkevičius numušė jį už galinės linijos.

„Kauno Žalgirio B“ futbolininkams atlikus net keletą keitimų po pirmo kėlinio, pastebimai pasikeitė ir vaizdas aikštėje. Sulig kiekviena minute pradėjo ryškėti „Šilo“ futbolininkų žaidybinė persvara, pasipylė eilė aštrių atakų, o sulig jomis aikštės šeimininkų pranašumas įgijo praktinį pagrindą.

„Šilo“ grėsmingų epizodų plejada užsikūrė nuo 59-sios minutės. Tuomet aikštės šeimininkams rezgant ataką, po A.Broko skersuoto kamuolio, baudos aikštėje, prie pat vartininko aikštelės galva mėgino užkabinti jį A.Račkus, tačiau smūgis nukreipiant kamuolį į vartus nesigavo.

61-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų laimę pamėgino galingai užsimojęs A.Brokas, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė.

Vos po poros minučių prie svečių vartų buvo tikra apgultis. Po skersuoto kamuolio iš kairio krašto galva jį į vartus nukreipti mėgino R.Beniušis, tačiau kamuolys atšoko nuo skersinio, o vėlesnėmis akimirkomis varžovai atsipirko kampiniu.

Toliau buvo keliami vienas po kito net keletas kampinių prie „Kauno Žalgirio B“ vartų, tačiau pralaužti ledų Kazlų Rūdos komandos futbolininkams niekaip nesisekė.

67-ąją minutę tikslumo pritrūko baudos aikštėje su kamuoliu buvusiam A.Račkui. 73-ąją iš baudos aikštės prieigų kamuolį į vartų kampą siuntė I.Tsyvilka, tačiau šį Kauno komandos vartininkas numušė, o vėlesnėmis akimirkomis varžovai apsigynė.

Raktą į sėkmę 76-ąją minutę surado A.Brokas. Jo baudos aikštėje iš dešinio krašto smūgiuotas kamuolys prasprūdo pro A.Mickevičiaus kojas ir atsidūrė vartų tinkle – 1:0.

Netrukus net dvi galimybes padidinti pranašumą turėjo antrame kėlinyje pasirodęs I.Raštutis. 80-ąją minutę „Šilo“ futbolininkas įsiveržė su kamuoliu į baudos aikštę, tačiau smūgiuotas kamuolys į vartų plotą nepataikė.

Vos po penkių minučių I.Raštutis dar kartą pamėgino atrakinti varžovų vartų spyną. Persimetęs kamuolį kone pro tris kauniškius, „Šilo“ futbolininkas atsidūrė su juo baudos aikštės vidury, tačiau smūgiuotą kamuolį varžovų vartininkas atrėmė.

Tašką rungtynėse padėjo R.Mačežinskas. 90-ąją minutę, po eilinio Kazlų Rūdos komandos reido, baudos aikštėje vos kamuolį gavęs R.Beniušis atliko perdavimą čia pat joje buvusiam R.Mačežinskui, kuris suklaidino „Kauno Žalgirio B“ vartininką ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, įtvirtindamas „Šilo“ pergalę rezultatu 2:0.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Audrius Račkus (85‘ Andrius Lekeckas), Darius Isoda, Mindaugas Minevičius, Nedas Labukas, Haroldas Serbenta (61‘ Deividas Karpavičius), Ilya Tsyvilka, Audrius Brokas (77‘ Artiom Spelman), Justas Česnavičius (46‘ Ignas Raštutis), Ramūnas Mačežinskas, Ričardas Beniušis.