Pirmąjį ratą atakiečiai užbaigė nusileisdami dabartiniams Nostra.lt RKL „A“ lygos lyderiams

Pergale pradėti Naujuosius metus taip, kaip senuosius užbaigė Nostra.lt RKL „A“ lygoje rungtyniaujantys Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkai nepavyko. Paskutinėse pirmojo rato rungtynėse, vykusiose sausio 6-ąją dieną sporto centro salėje, T.Bietkio treniruojama komanda nusileido dabartiniams lygos lyderiams, galingai šiame sezone rungtyniaujantiems Biržų „Biržai“ krepšininkams. Varžovams nusileista 7 taškais  – 83:90 (19:19; 15:18; 22:33; 27:20). Šiose rungtynėse Kazlų Rūdos komandai padėti negalėjo vienas jos lyderių Ignas Dirda. Aikštėje mače dar negalėjo pasirodyti D.Ratkus. Džiugu tai, kad pagaliau į ekipos žaidimą įsiliejo Gytis Asačiovas, kuriam šiame sezone komandoje tai buvo pirmosios rungtynės.

Nepaisant šiame sezone nuolat persekiojančių nepalankių aplinkybių, kurių išdavoje aikštės šeimininkai rungtyniavo eilinį kartą ne pilnos komplektacijos, bent jau pirmoje rungtynių pusėje atakiečiai varžovams niekuo nenusileido. Dvikova vyko permainingai, atkakliai, taškas į tašką. Pirmos atkarpos metu biržiečiai pirmi „atsidarė“ išsiverždami į priekį 4:0, tačiau netrukus įkandin jiems sekė ir atakiečiai. Kazlų Rūdos komandos sąskaitą tritaškiu atidarė A.Kuzminskas, pora atakų prie varžovų krepšio sėkmingai užbaiginėjo Mantas Gelčius, netrukus taškus pelnė M.Makauskas ir trumpam aikštės šeimininkai išsiveržė priekin 9:8. Toks lygus žaidimas, atakiečiams vis išsiveržiant į priekį, buvo iki atkarpos pabaigos. Ją abi komandos baigė surinkdamos po tiek pat taškų  – 19:19.

Antro kėlinuko pirmoje pusėje 2-4 taškų pranašumą laikė svečiai, tačiau J.Davniuko tritaškis ir E.Stulpino taškai, leido atakiečiams vėl išsiveržti į priekį 28:27. Vis dėlto varžovai sugebėjo vėl persverti rezultatą savo komandos naudai ir iki pirmos dvikovos dalies pabaigos susikrapštyti trijų taškų pranašumą – 37:34.

Didesnės problemos Kazlų Rūdos komandos žaidime prasidėjo trečiame kėlinuke. Puolime komandai sekėsi palyginti kaip ir neblogai. Vienas iš taškų „gaminimo“ lyderių ekipoje buvo Gytis Asačiovas, jam talkino ir komandos draugai M.Makauskas, J.Davniukas, tačiau vis gilesnės aikštės šeimininkams ryškėjo gynybinės spragos. Varžovai rasdavo būdų rinkti taškus iš po krepšio. Atakiečiams nepavykdavo stabdyti įsismarkavusio, pora tritaškių smeigusio ir iš kitų aikštės zonų taškų rinkusio S.Kriaučiūno, tiksliomis atakomis prasiveržimus užbaigusio V.Saulio, D.Rimkaus ir Biržų ekipa iki kėlinuko pabaigos susikrovė 14 taškų persvarą – 70:56.

Paskutiniame ketvirtyje „Ataka“-Kauno Kolegija mėgino vytis varžovus tolimais metimais. Tai sėkmingai darė visa eilė krepšininkų: G.Asačiovas, K.Šarukas, M.Makauskas, A.Kuzminskas. Jie aptirpdė varžovų pranašumą iki 5 taškų – 81:76, tačiau po savuoju krepšiu bėdos nemažėjo. Biržų krepšininkai sugebėdavo pelnyti taškų iš po krepšio arba buvo stabdomi baudomis. Tokiu būdu iš Kazlų Rūdos komandos rikiuotės iškrito penkias pražangas surinkę J.Davniukas, D.Ramonas. Biržiečiai į Kazlų Rūdos komandos pasiūlytą tolimosios artilerijos kanonadą atsakė mažesnio kalibro taškų rinkimu ir to jiems užteko, kad laimėtų rungtynes 7 taškų skirtumu – 90:83.

Kazlų Rūdos komandoje keturi krepšininkai šiose rungtynėse rinko daugiau nei 10 taškų: G.Asačiovas (20 taškų), A.Kuzminskas (17 taškų), K.Šarukas (15 taškų), M.Makauskas (13 taškų). Naudingiausias ekipoje buvo 23 NB surinkęs A.Kuzminskas, kuris sugriebė ir 10 kamuolių. 20 naudingumo balų sukaupė G.Asačiovas.

Komandinėje statistikoje atakiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (40 vs 31), tačiau dažniau klydo (12 vs 6). Nors aikštės šeimininkai buvo tikslesni atakuojant krepšį iš toli (13/33 (39,3 proc) vs 3/14 (21,4 proc)), tačiau varžovai neprametė nei vienos baudos (!!!) (8/11 (72,7 proc) vs 19/19 (100 proc)), buvo tikslesni ir atakuojant krepšį ir iš vidutinių nuotolių (18/37 (48,6 proc) vs (31/55 (56,3 proc)).