Paaiškėjo Kazlų Rūdos moksleivių individualių įgūdžių krepšinio čempionato pirmieji lyderiai

Šią savaitę sporto centre startavo individualių įgūdžių krepšinio varžybų maratonas, kurį žvelgiant į ateitį sudarys šeši etapai. 1-12 klasių moksleiviams sudarytos sąlygos pasitikrinti savo jėgas 1×1 krepšinio turnyre, metimo iš po krepšio, baudų metimo bei snaiperių konkursuose, o kartu tai ir galimybė matyti sporto centre naujus veidus, naujus potencialius krepšininkus, kurie ne tik galėtų, bet ir norėtų prisijungti prie reguliariai sportuojančiųjų gretų.

Kaip rodo pirmos savaitės rezultatai, vieniems moksleiviams geriau sekasi 1×1 turnyro reikalai, kiti geba pranašumą prieš varžovus įrodyti metimų rungtyse.

Pirmieji pirmadienį prie starto linijos stojo pradinių klasių moksleiviai. 1×1 krepšinio turnyre 1-2 klasių grupėje triumfavo Matas Labutis, antroji vieta atiteko Redui Vasiliauskui, trečią vietą iškovojo Povilas Lukoševičius. Metimų konkursai sėkmingiausiai klostėsi šioje grupėje taipogi M.Labučiui, kuris metimo iš po krepšio rungtyje iš 15 metimų, paleistų iš skirtingų trijų baudos aikštės zonos taškų pataikė 8 kartus. Minėtam krepšinio pradmenų besimokančiam sporto centro krepšinio treniruotes lankančiam krepšininkui iš dešimties baudos metimų, pavyko pataikyti keturis kartus. To užteko tapti nugalėtoju ir šioje rungtyje.

Vyresnių, 3-4 klasių grupėje, 1×1 krepšinio turnyre pirmoji vieta atiteko Justui Žūkui, antrąją vietą iškovojo Vakaris Aukštakalnis, na o trečioji pozicija atiteko visiškai neseniai krepšinio treniruotes pradėjusiam lankyti Domantui Degučiui. Justas Žūkas pranoko visus varžovus ir metimų rungtyse. 12 metimų iš 15 galimų pasiekė tikslą metant kamuolį iš po krepšio, iš skirtingų baudos aikštės taškų, 7 metimai iš dešimties galimų skrodė krepšinio tinklelį po baudų metimų rungties.

5-6 ir 7-8 klasių moksleiviai individualius krepšinio įgūdžius demonstravo antradienio popietę. Pirmoje grupėje 1×1 krepšinio turnyre didelio vargo neturėjo Lukas Martišius, kuris įveikė visus varžovus ir tapo pirmojo etapo nugalėtoju. Antroji vieta atiteko Kajui Voguliui, trečią poziciją iškovojo su vyresniais varžovais tądien rungęsis trečiokas Vilius Skirkevičius. Vyresnių krepšininkų grupėje visus varžovus pranoko plutiškietis Benjaminas Smailys, antroji vieta teko Rojui Rėklaičiui, į prizinį trejetuką šoktelėjo Domas Randakevičius.

Įdomiai ir galbūt kai kam netikėtai peripetijos tos dienos varžybose klostėsi metimų sektoriuje. 5-6 klasių grupėje baudų metimo konkursą laimėjo trečiokas Vilius Skirkevičius, pataikęs 7 baudos metimus iš 10 galimų. Snaiperių konkursėlis sėkmingiausiai susiklostė Lukui Martišiui. Po 10 metimų jis surinko 4 taškus. Vyresnėlių grupėje tiek baudų, tiek tolimi metimai geriausiai „sukrito“ Rojui Rėklaičiui. Jis surinko atitinkamai 6 ir 4 taškus.

Pirmąjį individualių krepšinio įgūdžių ciklą ketvirtadienį užbaigė 9-12 klasių moksleiviai. 9-10 klasių grupėje visos trys nominacijos (1×1 turnyras, baudų ir tolimi metimai) atiteko Aleksui Petravičiui. Na, o vyriausių moksleivių grupėje po pirmo etapo daugiausia taškų susižėrė 1×1 krepšinio turnyre Aleksandras Šneideris, kuris įveikė visus varžovus ir tapo nugalėtoju. Antroji vieta atiteko Mariui Jurevičiui, prizininkų gretose buvo ir Artūras Smailys. Pastarasis krepšininkas atsigriebė baudų metimo rungtyje. Jis pataikė 9 metimus iš 10 galimų. Tolimų metimų konkurse driokstelėjo tądien su vyresniais moksleiviais dalyvavęs Ervinas Paliokas. Jis po 10 metimų sugebėjo surinkti 8 taškus.

Pirmame individualių įgūdžių čempionato etape sudalyvavo kiek daugiau nei dvidešimt skirtingo amžiaus moksleivių. Antrasis etapas numatytas antroje lapkričio pusėje. Tikimės, kad po truputį šių varžybų maratonas įsivažiuos ir krepšinio aikštelėje matysime gausesnes norinčiųjų išmokti/patobulinti krepšinio įgūdžius moksleivių.