Pirmoje rungtynių pusėje laikęsi Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai nusileido Raseinių ekipai

Turas po turo RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybių reguliarusis sezonas keliauja prie pabaigos. O tai reiškia, kad trintis ir įtampa turnyrinėje lentelėje, krepšinio kovų lauke tik didėja. Šiame fone dėl savo vietos po saule toliau kovoja T.Bietkio treniruojami Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai, kurie penktadienio vakarą Raseiniuose pamėgino atsirevanšuoti už apmaudoką pralaimėjimą dar pirmojo rato rungtynėse prieš solidžiai rungtyniaujančius Raseinių „Raseinių“ krepšininkus.

Deja, rungtynėse atakiečiams negalėjo padėti vidutiniškai po 12 naudingumo balų sezone renkantis Ignas Dirda, kuris panašu, dar negalės pasirodyti Kazlų Rūdos kariaunoje ne vieną savaitę. Šiame mače didesnę rungtynių pusę taškas į tašką kovodami Kazlų Rūdos krepšininkai dvikovai einant į pabaigą neatlaikė ir nusileido aikštės šeimininkams rezultatu 84:71 (20:15; 22:26; 20:15; 22:15).

Rungtynių pradžia sėkmingesnė buvo aikštės šeimininkams, kurie pirmomis dvikovos minutėmis į priekį išsiveržė įgydami 5 taškų persvarą – 8:3, tačiau netrukus atakiečiai rezultatą išlygino, kuomet tritaškį švystelėjo Kazlų Rūdos komandos lyderis Jaunius Davniukas – 8:8.

Netrukus varžovai vėl kiek liuogtelėjo priekin ir  buvo įgiję 6 taškų persvarą, kuomet nuo trijų taškų zonos pora taiklių tolimų metimų pataikė D.Gricius – 18:12. Snaiperio savybes demonstravo ir J.Davniukas, neleidęs raseiniškiams daugiau atitolti ir po pirmo ketvirčio aikštės šeimininkai pirmavo 20:15.

Antrojo kėlinuko pirmomis minutėmis „SC-Atakos“ krepšininkai mostelėjo 7 taškų seriją – dvi atakas rezultatyviai užbaigė T.Kuzminskas, vieną D.Ratkus ir Kazlų Rūdos ekipa išsiveržė priekin 22:20, priversdama varžovus prašyti minutės pertraukėlės. Po jos visas antras kėlinukas vinguriavo taškas į tašką, tai vienai, tai kitai komandai persveriant rezultatą.

Kazlų Rūdos ekipos gretose atakų  su „laiminga pabaiga“ smaigaliuose atsidurdavo J.Davniukas, G.Asačiovas, D.Ratkus. Tiesa, Kazlų Rūdos krepšininkams nepavykdavo apsiginti tiesiog prie savo krepšio ir Raseinių komanda sugebėdavo rinkti taškus tiesiog išmesdami metimus po juo. Likus rungtyniauti nepilnai minutei iki antro kėlinuko pabaigos, akimirkai 4 taškų persvarą turėjo įgijusi Kazlų Rūdos „SC-Ataka“, tačiau A.Montrimavičiaus pataikytas tritaškis ir J.Levicko taškai paskutinėmis antro kėlinųko sekundėmis leido aikštės šeimininkams užbaigti pirmą dvikovos pusę turint taško persvarą – 42:41.

Trečiame ketvirtyje ir toliau vyko įnirtinga kova. Vos tik varžovai mėgindavo įgyti poros metimų persvarą, atakiečiai į tai taipogi atsakydavo rezultatyviomis atakomis. Sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinuko, po J.Davniuko tritaškio rezultatas švieslentėje buvo lygus 50:50.

Tuomet sekė varžovų ekipos keletos sėkmingų atakų serija, iš kurių buvo pataikyta pora tritaškių ir Raseiniai įgijo 11 taškų persvarą  – 61:50. Paraleliai „SC-Atakos“ krepšininkų metimai, deja tikslo nepasiekė. Iki atkarpos pabaigos Kazlų Rūdos komanda visgi sugebėjo sumažinti šeimininkų pranašumą iki 6 taškų – 62:56 ir teikė vilčių pamėginti kibti į atlapus paskutiniame ketvirtyje.

Deja, to padaryti nepavyko. Raseinių ekipa galingiau rungtyniavo puolime. Kazlų Rūdos komandos krepšininkams neretai sunku buvo šiose rungtynėse stabdyti varžovų lyderį J.Levicką, kuris rinkdavo taškus iš po krepšio, o rungtynėms einant į pabaigą pataikė dar ir tolimą metimą. Po jo Raseinių ekipa buvo įgijusi 17 taškų persvarą – 81:64, o rungtyniauti buvo likusios nepilnos dvi minutės. Jų metu Kazlų Rūdos ekipa varžovų pranašumą kiek aptirpdė, tačiau pergalę ir tašką į turnyrinę lentelę brūkštelėjo Raseiniai, laimėdami dvikovą 84:71.

„SC-Atakos“ gretose rezultatyviausiu krepšininku šiame mače buvo Jaunius Davniukas, surinkęs 23 taškus. Po 10 taškų komandai pridėjo M.Gelčius ir D.Senda. Kazlų Rūdos ekipos vidurio puolėjas M.Gelčius  buvo naudingiausias, surinkęs 19 NB. 5 rezultatyvius perdavimus atliko U.Nikitinas.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos krepšininkai kiek nusileido varžovams kovoje dėl atšokusių kamuolių (30 vs 34). Raseinių ekipa kur kas taikliau atakavo krepšį iš vidutinių nuotolių (27/40 (67,5 proc) vs 20/43 (46,5 proc)).