Po permainingos, atkaklios kovos „SC-Ataka“ palaužė „Biržų-KKSC“ ekipą

Antra pergale iš eilės savus sirgalius nudžiugino RKL „A“ lygoje debiutuojantys Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai. Pirmose šio sezono namų rungtynėse, penktadienio vakarą Tomo Bietkio treniruojama komanda rezultatu 67:63 (15:15; 14:23; 18:10; 20:15) išplėšė pergalę prieš Biržų „Biržų-KKSC“ krepšininkus.

Aikštės šeimininkų gretose daugiausia siautėjo Gytis Asačiovas. Jis buvo rezultatyviausias (14 taškų) ir naudingiausias (18 NB) rungtynių krepšininkas. Minėtas Kazlų Rūdos ekipos krepšininkas daugiausia atliko ir rezultatyvių perdavimų (6 rezultatyvūs perdavimai).

Po 12 taškų varžovams atseikėjo Ignas Dirda ir Domantas Senda. Jaunius Davniukas Kazlų Rūdos komandai atkovojo 8 kamuolius.

„SC-Atakos“ krepšininkai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (39 vs 35), taipogi jų perėmė gerokai daugiau (9 vs 3), tiksliau atakavo krepšį iš vidutinių nuotolių (42/23 (54,7 proc) vs (39/19 (48,7 prc). Pastarąjį rodiklį aikštės šeimininkai gerino antroje akistatos dalyje.

Rungtynės prieš Biržų krepšininkus vyko permainingai. Didžiąją jų dalį pirmavę Aukštaitijos miesto krepšininkai rungtynių pabaigoje įtampos neatlaikė ir atkaklūs, kovingi Kazlų Rūdos krepšininkai šventė pergalę.

Pirmomis dvikovos minutėmis „Biržų-KKSC“ krepšininkai išsiveržė į priekį 2:9. Tuomet tritaškį švystelėjo Gytis Asačiovas, o netrukus Ernestas Barkus pataikydamas iš vidutinio nuotolio Kazlų Rūdos ekipą priartino prie varžovų 7:9 (tuomet pirmoji atkarpa jau buvo įpusėjusi, – aut. past.). „Achilo kulnas“ aikštės šeimininkams akistatoje vėl buvo keletas pramestų iš po krepšio metimų, ko pasekoje biržiečiai vis laikė pirmaujančios komandos statusą. Aštresnės, suaktyvėjusios gynybos dėka, „SC-Atakos“ krepšininkai sugebėjo perimti pora kamuolių ir nuskuosti į greitas atakas, bent trumpam perimti rungtynių iniciatyvą ir pabaigti pirmą atkarpą lygiosiomis 15:15.

Antros atkarpos metu Kazlų Rūdos komanda vėl nepataikė keleto metimų iš po krepšio ir Biržų krepšininkai, po tolimo tikslaus metimo buvo įgiję 7 taškų persvarą (16:23), priversdami Tomą Bietkį prašyti minutės pertraukėlės. Po jos Kazlų Rūdos komandos taškų badas tęsėsi ir „Biržų-KKSC“ ekipa įgijo dviženklį pranašumą – 16:27.

Kazlų Rūdos komandai vilties kabinantis varžovams į atlapus tolimu tiksliu metimu įkvėpė Nedas Rauluševičius – 21:27. Netrukus prie puolamųjų „SC-Atakos“ pajėgų greita ir tikslia ataka prisidėjo Ignas Dirda, čia pat tikslus buvo Mantas Gelčius ir Biržų krepšininkai tapo pasiekiami vienu metimu – 25:27.

Visgi dar didesnio proveržio Tomo Bietkio treniruojamai komandai pasiekti nepavyko. Biržų krepšininkai kėlinuko pabaigoje sužaidė sėkmingiau ir į ilgąją pertrauką keliavo turėdami 9 taškų pranašumą – 29:38.

Nagus ir ragus Kazlų Rūdos atakiečiai varžovams parodė antroje dvikovos pusėje. Trečio rungtynių ketvirčio pirmomis minutėmis taikliais metimais varžovų krepšį atakavo Ugnius Nikitinas ir Ignas Dirda, pastebimai mažindami svečių iš Biržų pranašumą – 33:38.

Dar labiau įsiūbuoti Kazlų Rūdos komandos puolimo arsenalą tolimais metimais mėgino Jaunius Davniukas. Deja, metimai nebuvo tikslūs ir ilgainiui varžovai susigrąžino dviženklę persvarą – 35:45. Užkurti komandą minutės pertraukėlės metu vėl mėgino Tomas Bietkis. Vėl naujos vilties banga tvykstelėjo ne vieną bloką varžovams išrašius rungtynėse Pauliui Gvazdaičiui, po kurio dėjimo iš viršaus „SC-Ataka“ pradėjo vėl artėti prie svečių – 40:46. Čia pat antrino jam Gytis Asačiovas – 42:46. Trečio kėlinuko pabaigoje, po Domanto Sendos taiklaus metimo, Biržų komanda tapo pasiekiama 1 tašku – 47:48.

Lūžis rungtynėse įvyko ketvirtajame kėlinuke. Nors Biržų komandos snaiperis Benas Aleliūnas pataikęs pora tritaškių vėl mėgino patempti aukštaičius į priekį – 47:54, Kazlų Rūdos komanda į tai atsakė atkarpa 8:0. Atakų smaigalyje buvo Mantas Gelčius, Ignas Dirda, Ernestas Barkus. Tuomet aikštės šeimininkai išsiveržė priekin 55:54. O rungtyniauti dar buvo likę daugiau nei pusę kėlinuko. Taip taškas į tašką abiejų komandų kelionė vyko iki paskutinių rungtynių minučių. Aikštės šeimininkų ekipą priekin taikliais metimais truktelėjo Domantas Senda, „SC-Ataka“ pirmavo – 64:60. O kautis dar buvo likusius pora minučių.

Dramatiškai vyko ir paskutinės akistatos akimirkos. Likus rungtyniauti 16 sekundžių, vėl biržiečius tolimu metimu gelbėti mėgino Vytautas Saulis, sumažinęs kazlų Rūdos komandos pranašumą iki 3 taškų – 66:63. Tačiau kamuolio kontrolė buvo „SC-Atakos“ rankose, kuri per likusias sekundes egzaminą išlaikė ir iškovojo sunkią pergalę 67:63.