Prie bedugnės krašto atsidūrę atakiečiai išsigelbėjo prieš „Raseinius“

Dramatišką pergalę RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse iškovojo T.Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos SC „Atakos“ kariauna. Šeštadienį vykusiose rungtynėse prieš Raseinių ekipą didžiąją jų dalį daugiau dominavę aikštės šeimininkai, likus rungtyniauti nepilnai minutei, atsidūrė prie bedugnės krašto. Turėję keturių taškų deficitą, atakiečiai sugebėjo jį panaikinti ir vienu tašku išplėšti pergalę 83:82 (24:12; 21:27; 21:23; 17:20), taip išsaugant ketvirtą poziciją turnyrinėje lentelėje.

Pirmomis rungtynių minutėmis kur kas grėsmingesni atakose buvo Kazlų Rūdos komanda. Puikią sportinę formą demonstravo Ignas Dirda, kuris net keletą kartų sėkmingai pranėręs prie varžovų krepšio užbaigė taikliais metimais vieną po kitos atakas ir išvedė Kazlų Rūdos komandą į priekį 10:1. Tuo tarpu varžovų pora metimų skriejo pro šalį, svečiai neišvengė klaidų ir nieko nelaukdamas Raseinių ekipos strategas prašėsi minutės pertraukėlės. Ne ką ji tegelbėjo, nes „užsikūrusi“ SC „Ataka“ ir toliau šildėsi prie raseiniškių krepšio: 5 taškus „įšovė“ J.Davniukas, dar pora taškų atseikėjo K.Šarukas ir Kazlų Rūdos ekipos persvara tapo 17:3.

Tuomet po truputį pradėjo „prisišaudyti“ ir Raseinių krepšininkai, kuriems ilgainiui pavyko pristabdyti be paliovos augusį atakiečių pranašumą. SC „Ataka“ po pirmos atkarpos finišavo turėdama 12 taškų persvarą – 24:12.

Antrojo kėlinuko pirmomis minutėmis vaisinga taškų medžiokle negalėjo pasigirti nei viena komanda. Sužaidus tris minutes, abi ekipos buvo apsikeitusios taikliais metimais – 26:14. Tuomet vis labiau iš varžovų pusės įsismarkavo tolima artilerija. Pora tritaškių pataikė A.Montrimavičius ir SC „Atakos“ persvara ėmė tirpti – 28:22. Minutės trukmės konsultacijos prireikė jau Kazlų Rūdos komandai. Po jos atakose 5 taškų serija tvykstelėjo Gytis Asačiovas, jų pridėjo M.Gelčius, I.Dirda ir aikštės šeimininkai vėl pirmavo 14 taškų skirtumu – 36:22. Tačiau vėl A.Montrimavičiaus tritaškiai, kitų krepšininkų sėkmingas žaidimas renkant taškus prasiveržus prie atakiečių krepšio iki kėlinio pabaigos aptirpdė persvarą iki tų pačių 6 taškų – 45:39.

Trečiojo kėlinuko pradžioje SC „Atakų“ degimą palaikė D.Ratkus, G.Asačiovas, tačiau smaginosi puolime ir varžovai. „Mažieji“ svečių krepšininkai sugebėdavo prasiveržti prie atakiečių krepšio, tritaškių zonoje vėl „galvos skausmas“ buvo A.Montrimavičius. Po jo tolimo šūvio iš SC „Atakos“ persvaros buvo telikę trys taškai – 52:49. Nors Kazlų Rūdos komanda, po sėkmingesnės serijos, vėl artėjo prie dviženklės persvaros, tačiau šį deficitą varžovai iki atkarpos pabaigos sumažino iki 4 taškų – 66:62.

Rungtynių trilerio finalinė dalis buvo paskutinis ketvirtis. Sužaidus vos dvidešimt kėlinuko sekundžių Raseiniai rezultatą išlygino – 66:66. Kazlų Rūdos komandą tempti mėgino I.Dirda, rezultatyviai užbaigęs ataką, o netrukus ir pataikęs vieną iš dviejų baudos metimų – 69:66, tačiau netrukus varžovai ne tik lygino rezultatą, bet ir po N.Pankratjevo tritaškio persvėrė jį savo komandos naudai – 70:72. Tuomet lyderystės Kazlų Rūdos ekipoje ėmėsi J.Davniukas. Po jo 5 taškų serijos atakiečiai pirmavo 76:73, tačiau baudos metimais, rezultatyviomis atakomis raseiniškiai vėl persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 78:82. Rodėsi, kad svečiams pergalė jau ranka pasiekiama, nes buvo likę rungtyniauti 50 sekundžių. Po T.Bietkio paprašytos minutės pertraukėlės, vos poros sekundžių atakiečiams prireikė, kad rezultatyviai ataką užbaigtų J.Davniukas – 80:82. Tuomet Raseiniams nepavyko suregzti rezultatyvios atakos. Nepasinaudojo varžovai ir dar vienu šansu, kuomet svečiai turėjo galimybę taškų prasimanyti nuo baudų metimo linijos. Adrenalino koncentracija maksimalią padalą pasiekė, kuomet Kazlų Rūdos komandai išsigelbėti buvo likusios 14 sekundžių ir tai aikštės šeimininkai padarė! Prie  Raseinių krepšio su kamuoliu skriejo ir komandą “traukė” G.Asačiovas. Jis ne tik pataikė metimą, bet ir išprovokavęs varžovų baudą, čia pat ją realizavo, išvesdamas atakiečius priekin 83:82. Raseiniai turėjo atakai 3 sekundes, kurias išnaudojo eidami “va bank”, mesdami tritaškį. Šis skriejo pro šalį ir SC “Ataka” šventė septintą pergalę šiame sezone.

Kazlų Rūdos SC “Atakos” gretose rezultatyviausiai rungtyniavo I.Dirda (17 taškų), J.Davniukas (16 taškų), G.Asačiovas (15 taškų), K.Šarukas (11 taškų). Naudingiausiai nugalėtojų ekipoje kovėsi I.Dirda (23 NB) ir G.Asačiovas (20 NB). 11 kamuolių po krepšiu sugriebė M.Gelčius. Deja, šiame mače negalėjo padėti, o ir artimiausiose keletoje rungtynių nematysime traumą besigydančio D.Sendos.

Komandinėje statistikoje atakiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (37 vs 26), komanda rečiau klydo (9 vs 15), perėmė daugiau kamuolių (8 vs 5). SC “Ataka” tiksliau atakavo krepšį iš vidutinių nuotolių (27/48 (56,2 proc) vs 20/40 (50 proc)), tačiau nusileido tolimų metimų serijoje (5/23 (21,7 proc) vs 8/17 (47 proc)).