Puikus sporto centro dziudo imtynininkų pasirodymas Kauno rajono atvirame čempionate

Kovo 18-ąją, šeštadienį, Ringauduose (Kauno rajonas) vyko sporto klubo „Dziudistas“ organizuotas atviras Kauno rajono vaikų ir jaunučių dziudo imtynių čempionatas. Ant tatamio jėgas išmėginti ir pademonstruoti tai, ko mokomasi treniruočių ciklo metu, dvejose amžiaus grupėse susirinko 215 sportininkų beveik iš visos šalies. Tądien į kovų maratoną leidosi dziudo imtynininkai iš Vilniaus, Mažeikių, Kauno, Panevėžio, Pasvalio, Elektrėnų, Marijampolės, Kėdainių, Šakių, Ukmergės, Jonavos, Alytaus, taipogi Kauno rajono miestelių sporto klubai. Šiame gausiame dalyvių būryje startavo ir penki Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynių specialisto Aleksandro Kolkatovo sportininkai. Pasak kalbinto trenerio, čempionatas buvo suorganizuotas išties puikiai, vyravo draugiška atmosfera, tarp sportininkų buvo nemaža konkurencija. A.Kolkatovas neslėpė džiaugsmo, jog kazlųrūdiečių pasirodymas visumoje pranoko lūkesčius, visi sportininkai maksimaliai išnaudojo savo galimybes ir žvelgiant į ateitį brėžė išties optimistines perspektyvas aukštesnio meistriškumo siekyje. Keturi sporto centro dziudo imtynininkai grįžo su apdovanojimais.

2013 m.g. ir jaunesnių amžiaus grupėje į kovų verpetą nėrė trys Kazlų Rūdos sporto centro sportininkai. Pirmąkart tokio rango varžybose ant tatamio stojo Mantas Beloded, kuriam teko pasivaržyti ir su pora metų vyresniais varžovais. Kovodamas svorio kategorijoje iki 24 kg, jis pirmoje akistatoje nusileido būsimam finalininkui ir toliau kovojo dėl bronzos medalio. Tam sporto centro dziudo imtynininkas turėjo įveikti tris varžovus. A.Kolkatovas džiaugėsi, kad jaunasis kazlųrūdietis maksimaliai įveikė visas kliūtis. M.Beloded laimėjo tris dvikovas švariais metimais anksčiau laiko ir pasidabino bronza. Šioje grupėje iš viso varžėsi 12 sportininkų.

Svorio kategorijoje iki 27 kg nei vienam varžovui jokių šansų nepaliko Titas Dauginas. Jis visas keturias kovas laimėjo atlikdamas Ippon, o tai reiškia, jog veiksmai vertinami pilnomis pergalėmis. Taip kazlųrūdietis minėtoje svorio kategorijoje tapo nugalėtoju. Įdomu pažymėti, kad T.Dauginas sulaukė šio čempionato organizatorių papildomo dėmesio. Jis buvo apdovanotas ir už gražiausią varžybų metimą. Beje, šioje svorio kategorijoje dėl trofėjų kovojo 14 sportininkų.

Toje pačioje amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 32 kg, puikiai pasirodė Gerda Degutytė. Pogrupio varžybose ji turėjo keturias kovas, kuriose iškovojo tris pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. Sporto centro dziudo imtynininkė pateko į pusfinalį. Jame įveikė kitos grupės nugalėtoją ir didžiajame finale dar kartą susitiko su varžove, kuriai buvo pralaimėjusi grupės etapo kovą. Atkakli kazlųrūdietė pasiekė savo. Ji sugebėjo atsirevanšuoti varžovei ir iškovojo pirmąją vietą.

Vyresnių sportininkų amžiaus grupėje (2010-2012 m.g.) ant tatamio į dvikovas stojo du sporto centro dziudo imtynininkai – Simas Beloded ir Dovydas Vaitkūnas. S.Beloded kovojo svorio kategorijoje iki 34 kg. Kazlųrūdietis užtikrintai laimėjo dvi kovas ir pateko į varžybų finalą. Tik jame S.Beloded teko pripažinti pora metų vyresnio alytiškio pranašumą. Sporto centro dziudo imtynininkas pasidabino sidabro medaliu.

Šiose varžybose debiutavo Dovydas Vaitkūnas, kuriam tai taipogi buvo puiki terpė išmėginti jėgas, įgyti varžybinės patirties bei pademonstruoti vyrišką drąsą.

Pasiekimai, trofėjai, rezultatai, pripažinimas neateina savaime. Viskam reikia negęstančios motyvacijos, atkaklumo, kantrybės, įdėto darbo, nuolat dedamų pastangų. Nepamirškime, kad tūkstančio žingsnių kelionė pergalių olimpo link prasideda nuo pirmojo žingsnio… Tad jeigu tik norite žengti pirmąjį žingsnį, esate laukiami sporto centre!