RKL „A“ lygos lyderius įveikti „SC-Atakai“ pritrūko vos vienos tikslios atakos

Labai nedaug iki didesnio ar mažesnio masto sensacijos RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse pritrūko jos debiutantei Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ ekipai. Gerokai įsibėgėjusiame sezone penktadienio vakarą T.Bietkio treniruojama komanda susirėmė su lygos vienvaldžiais lyderiais, praėjusių metų pusfinalininkais Raseinių „Raseinių“ krepšininkais. Po itin dramatiškos kovos Kazlų Rūdos sporto centre vykusiose rungtynėse aikštės šeimininkams teko pripažinti varžovų pranašumą nusileidžiant jiems vos vieno taško skirtumu – 62:63 (14:13; 14:15; 7:19; 27:16).

Rungtynių pradžią sėkmingiau pradėjo Raseinių krepšininkai, kurie rezultatyviai užbaigę keletą atakų per pirmas dvi minutes išsiveržė į priekį 8:1. Per šią trumputę atkarpą Kazlų Rūdos ekipos krepšininkai padarė keletą klaidų, nesisekė taipogi prisitaikyti. Iki kėlinio vidurio „SC-Atakos“ reikalai ir toliau nesitaisė, trūko tikslių metimų ir raseiniškiai pranašumą dar šiek tiek padidino – 12:3.

Tuomet, po T.Bietkio paprašytos minutės pertraukėlės, Kazlų Rūdos komandos krepšininkai sugebėjo atsitiesti. Pora J.Davniuko taiklių tolimų šūvių, P.Gvazdaičio taškai iš po krepšio ir „SC-Ataka“ likus rungtyniauti porai minučių rezultatą išlygino – 12:12. Aštriau ir aktyviau besiginantys aikštės šeimininkai iki atkarpos pabaigos sugebėjo įgyti ir vieno taško persvarą, pirmą kėlinuką užbaigdami 14:13.

Antra dvikovos atkarpa vyko taškas į tašką ir permainingai. Po D.Sendos tolimo taiklaus šūvio, Kazlų Rūdos ekipos krepšininkai pirmavo 18:15, tačiau čia pat svečiai atsakė 5 taškais ir patys išsiveržė į priekį 20:18. Tikras snaiperio ir lyderio savybes tame mače demonstravo J.Davniukas. Po jo švystelėto tritaškio, „SC-Ataka“, likus iki ilgosios pertraukos kiek daugiau nei pusantros minutės, pirmavo 28:24, tačiau nesulaikomas tos dienos rungtynėse buvo varžovų komandoje vienas iš jos lyderių N.Pankratjevas iki pirmos dvikovos pusės pabaigos rezultatą išlygino – 28:28.

Itin sunkiai „SC-Atakai“ klostėsi trečias rungtynių kėlinukas. Aikštės šeimininkai susidūrė taipogi su aktyvesne varžovų gynyba, sunkiai sekėsi rinkti taškus, neretai pratrūkdavo emocijos, įvertintos techninėmis pražangomis ir kainavusios taškus. Varžovai trečią kėlinuką pradėjo sausa atkarpa 6:0 ir pirmavo 34:28, priversdami T.Bietkį prašyti minutės pertraukėlės. Tomis rungtynių akimirkomis „SC-Atakos“ komandos puolimas laikėsi ant D.Sendos pečių. Deja, kolegoms pataikyti niekaip nesisekė ir Raseinių krepšininkai, rinkdami tašką po taško, pranašumą didino ir trečią ketvirtį baigė pirmaudami dviženkle persvara – 47:35.

Kurį laiką susidarė įspūdis, kad Raseiniai bus neįkandama komanda ir tiesiog paprastai išsiveš dar vieną eilinę pergalę šiame sezone, tačiau… Ne vienose rungtynėse Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai jau įrodė, kad geba tvarkytis su krizinėmis situacijomis ir gali „grįžti į rungtynes“. Pirmomis ketvirto kėlinuko minutėmis Raseinių krepšininkai laikė dviženklę persvarą (52:40), tačiau įsprausti į kampą aikštės šeimininkai neketino pasiduoti.

RKL „A“ lygos lyderių pranašumą pradėjo tirpdyti tolimą metimą vėl pataikęs J.Davniukas. netrukus baudos metimų metu taiklus buvo G.Asačiovas, rezultatyviai ataką užbaigė U.Nikitinas. Na, o po dar vieno J.Davniuko tritaškio, sužaidus pusę kėlinuko, iki varžovų liko 4 taškai – 54:50.

Pagauti azarto „SC-Atakos“ krepšininkai dar po dviejų J.Davniuko tolimų metimų, likus rungtyniauti nepilnai minutei, pati išsiveržė į priekį 62:60. Emocijų pliūpsnis pasiekė piką. Likus rungtyniauti 29 sekundėms, tolimu tiksliu metimu atsakė ir N.Pankratjevas, sugrąžinęs raseiniškiams pirmaujančios komandos statusą – 62:63.

Rezultatyviai atakai surengti Kazlų Rūdos krepšininkai turėjo išties nemažai laiko. Pirmoje T.Bietkio treniruojamos komandos atakos fazėje Raseinių ekipa stabdė „SC-Ataką“ prasižengdami, tačiau svečiai dar neviršijo keturių pražangų limito. Aikštės šeimininkai turėjo dar 10 sekundžių surengti atakai. Deja, jos suorganizuoti taip, kad būtų mėginta paskutinėmis sekundėmis atakuoti varžovų krepšį nespėta ir Raseiniškiai iš Kazlų Rūdos išsivežė pergalę.

Tikras komandos lyderis šiame mače buvo J.Davniukas, kuris surinko 22 taškus ir 25 naudingumo balus. „SC-Atakos“ minėtas krepšininkas pataikė net 7 tolimus metimus (7/13 (53,8 proc)). 10 taškų Kazlų Rūdos komandai pridėjo Domantas Senda. Gytis Asačiovas atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Komandinėje įskaitoje „SC-Ataka“ nusileido varžovams kovoje dėl atšokusių kamuolių (29 vs 45), Raseinių krepšininkai gerokai tikslesni buvo atakuojant krepšį iš vidutinių nuotolių (13/35 (37,1 proc) vs 23/39 (58,9 proc)).