Salės futbolo pirmenybėse – INTER revanšas „Niekur nežaidę“ komandai, „Kofo“ išsigelbėjimas dvikovoje su „Liūtais“

Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybės juda link finišo. Iki jo lieka paskutinis reguliaraus sezono turas. Jau aišku, kurios komandos rungtyniaus didžiajame finale, šiek tiek daugiau nežinomųjų, kuri ekipa įšoks į kovos dėl trečios vietos traukinį – „Kofas“ ar „Kazlų Rūda“? Finale, paskutinėje šio sezono kovoje dėl Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybių čempiono titulo grumsis INTER ir Marijampolės „Niekur nežaidę“ futbolininkai. Vienintelė intriga reguliariajame sezone lieka tik tai, kuri iš jų finišuos pirmoji.

Būtent tarp šių komandų vyko savotiška generalinė repeticija sekmadienį nuvilnijusioje devintojo turo akistatoje. Joje INTER ir „Niekur nežaidę“ aiškinosi, kuri iš judviejų yra potencialiai didesni favoritai pasidabinti čempionų medaliais šių metų finale. Dar pirmajame rate gana įtikinamą pergalę rezultatu 7:3 šventė marijampoliečiai. Tačiau komanda pastaraisiais turais nedemonstruoja tokio žaidimo, koks buvo sezono pradžioje ir tai ekipai kainuoja taškus. Taip nutiko ir šįkart. Užsivedę ir kovingai nusiteikę INTER futbolininkai atsirevanšavo turnyrinės lentelės kaimynams su kaupu – nukovė juos rezultatu 10:3 ir sužaidę už varžovus dar ir vieneriomis rungtynėmis mažiau išstūmė juos iš pirmosios pozicijos.

INTER futbolininkai dvikovą su „Niekur nežaidę“ pradėjo ryžtingai. Dar nesužaidus nei pusės pirmo kėlinio, marijampoliškiai atsilikinėjo 0:3. Tiesa iš šios šokoterapijos „Niekur nežaidę“ išsivyniojo. Iki pirmos dvikovos dalies pabaigos sugebėjo pasižymėti du kartus ir taip grąžinti intrigą į rungtynes  – 2:3.

Antro kėlinio pradžioje, po R.Karsoko ir E.Bajorino 25-ąją ir 26-ąją minutėmis rezultatyviai užbaigtų atakų, INTER susigrąžino 3 įvarčių persvarą – 5:2. Augantį jų pranašumą 27-ąją minutę apkarpė A.Lekeckas – 5:3, tačiau tai buvo viskas, ką Marijampolės komanda gebėjo padaryti tose rungtynėse. Į nogdauną ir į nokautą INTER varžovus pasiuntė per paskutines penkias dvikovos minutes, kurių metu atseikėjo varžovams net penkis įvarčius. Pirmavusios komandos gretose šioje rungtynių fazėje smaginosi du įvarčius mušęs A.Zulonas, vieną segęs A.Spelman, na o paskutinius kirčius sudavė paskutinę rungtynių minutę du įvarčius mušęs šiuo metu rezultatyviausias pirmenybių futbolininkas M.Minevičius. Užtikrinta pergalė 10:3 ir lyderystė artėjant sezono finišui.

Paskutinėmis rungtynių sekundėmis pergalę iškovojo ir nusiraškė labai svarbų tritaškį Kalvarijos „Kofo“ futbolininkai, kurie kaip įmanydami mėgina patekti į stipriausiųjų pirmenybių komandų ketvertuką ir realiai pretenduoja sudalyvauti paskutinėje šio sezono šventėje, rungtynėse dėl trečios vietos. Devintojo turo mače kalvarijiečiams dėl trijų taškų laimikio teko susigrumti su Marijampolės r. „Liūtais“. Pirmajame rate Kalvarijos komanda varžovus buvo įveikusi rezultatu 5:2. Šįkart pergalei iškovoti neapsieita be dramatizmo.

Pirmoji rungtynių pusė nugalėtojo neišaiškino. Į 9-ąją minutę L.Videikos pelnytą įvartį „Liūtai“ atsakė 20-ąją minutę E.Norkevičiaus tiksliu smūgiu – 1:1. Antrajame kėlinyje „Kofo“ futbolininkų nuotaiką aplamdė tas pats E.Norkevičius, 29-ąją minutę į šio sezono titulus kaip ir nepretenduojančius „Liūtus“ išvedęs priekin 2:1. Viltis ką nors pakeisti Kalvarijos futbolininkams 37-ąją minutę sugrąžino T.Bagdonas, išlyginęs rezultatą – 2:2. „Kofas“, turėjęs kur kas daugiau ką prarasti, savo šansus skaičiavo paskutinėmis minutėmis, sekundėmis. Kalvarijiečiai sugebėjo juo pasinaudoti jau paskutinę rungtynių minutę, kuomet per visą salę N.Kardoko švystelėtą aukšta trajektorija kamuolį prie varžovų vartų buvęs L.Videika galva sugebėjo nukreipti į „Liūtų“ vartų kamputį ir taip persverti rezultatą savo komandos naudai – 3:2. Per likusias sekundes Kalvarija atsilaikė ir šventė pergalę turėdami bendroje įskaitoje 4 taškų pranašumą prieš penktoje turnyrinės lentelės pozicijoje esančią „Kazlų Rūdą“.

Pastarajai komandai reikėjo žūtbūt iškovoti pergalę paskutinėse turo rungtynėse prieš to paties miesto „Savi“ futbolininkus tam, kad turėtų galimybę įšokti į ketvertuką paskutiniame ture. Juolab, kad Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ už varžovus yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau. Kaip rodė turo rungtynių įvykių seka, pergalę „Kazlų Rūda“ pasiekė prieš „Savi“, bet… paaiškėjo faktas, jog komandoje buvo neregistruotas futbolininkas ir trys taškai iškeliavo į „Savi“ kasą.