„SC-Atakos“ krepšininkams Biržų pergalių serijos nutraukti nepavyko

Vienas sunkiausių dvigubų krepšinio savaitgalių Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ kariaunai baigėsi. Dviejų taškų medžioklė jo metu nebuvo tuščia – penktadienį iškovota itin svarbi pergalė prieš Vilniaus „Rivile“, na o šeštadienį, deja to padaryti nepavyko išvykoje kaunantis prieš pastaruoju metu RKL „A“ lygos pirmenybėse nesulaikomus Biržų „Biržų“ krepšininkus. Varžovams nusileista 67:75 (19:17; 11:11; 15:25; 22:22). Tai buvo pirmasis Kazlų Rūdos komandos patirtas pralaimėjimas šiame sezone išvykose.

Rungtynės su biržiečiais vyko ganėtinai permainingai. Pirmo kėlinuko metu Kazlų Rūdos komandai ne viskas gavosi taip, kaip norėtųsi. Rodos ir buvo susikuriama neblogų progų, erdvių rezultatyviai užbaigti atakas, tačiau pritrūkdavo taiklumo, o ginantis nuo Biržų rezgamų atakų, pasitaikė situacijų, kuomet pristigo tarpusavio komunikacijos, ko pasekoje aikštės šeimininkai minėtais atžvilgiais atrodė kiek geriau ir pirmavo pirmoje kėlinuko pusėje 11:7.

Antroje pirmo kėlinuko dalyje, pastebimai pagerėjo „SC-Atakos“ puolimo arsenalo rodikliai. Taikliu metimu varžovų pranašumą tirpdė U.Nikitinas, dar ir išprovokuodamas Biržų komandos pražangą, sėkmingai atakoje sužaidė M.Klezys, G.Asačiovas.

Čia pat prisišaudė J.Davniukas ir laimėdama atkarpą 9:0 Kazlų Rūdos komanda persvėrė rezultatą išsiverždama į priekį 16:11. Iki pirmo kėlinio pabaigos Suvalkijos miesto komanda išsaugojo pirmaujančios ekipos statusą ir pirmam poros minučių atokvėpiui keliavo rezultatui esant 19:17.

Itin nerezultatyvus buvo antras kėlinukas. Daug metimų skriejo pro šalį tiek atakuojant biržiečių krepšį Kazlų Rūdos komandai, taiklumu taipogi negalėjo pasigirti ir aikštės šeimininkai. Kurį laiką pirmoje antro kėlinuko pusėje rezultatas buvo kaip įbestas, atakiečiai pirmavo 22:19.

Artėjant antros atkarpos viduriui ledai pajudėjo, iš toli E.Barkaus sviestas metimas pasiekė tikslą ir Kazlų Rūdos ekipa padidino persvarą iki 6 taškų – 25:19, o U.Nikitino rezultatyviai užbaigta ataka leido „SC-Atakai“ įgyti ir 7 taškų pranašumą – 27:20.

Visgi dar didesnio puolamojo impulso T.Bietkio treniruojamai komandai pasiekti nepavyko. Kazlų Rūdos komandai nesisekė tolimi metimai ir aikštės šeimininkai iki pirmos rungtynių pabaigos sugebėjo priartėti prie atakiečių sumažindami pranašumą iki dviejų taškų – 30:28.

Kazlų Rūdos ekipos bėdos tuo nesibaigė. Trečiame ketvirtyje pagausėjo klaidų puolime, o paraleliai to, Biržų krepšininkai pradėjo pataikyti tolimus metimus. Pirmomis trečio kėlinuko minutėmis dvikova vyko dar taškas į tašką. Rezultatas ne kartą buvo lygus: 30:30; 34:34. T.Buinausko, V.Saulio pataikyti tolimi metimai leido aikštės šeimininkams, likus rungtyniauti beveik trims minutėms, išsiveržti priekin turint 9 taškų pranašumą – 50:41.

Panašią persvarą varžovai išsaugojo iki pat atkarpos pabaigos ir paskutinis ketvirtis prasidėjo rezultatui švieslentėje esant 53:45. „SC-Ataka“ nebūtų „SC-Ataka“, jeigu sudėtų ginklus anksčiau laiko. Kazlų Rūdos komanda greitai atkūrė intrigą, kuomet jau pirmomis paskutinio kėlinuko minutėmis, po U.Nikitino dvitaškio ir D.Ratkaus tolimo metimo, sumažino varžovų persvarą iki 3 taškų – 53:50.

Vos tik Biržų krepšininkai mėgindavo padidinti ją, „SC-Atakos“ tolimosios artilerijos salvės suteikdavo daug vilčių, kad tuoj bus perimta iniciatyva. Nuo trijų taškų zonos pasižymėjo tuomet U.Nikitinas, G.Asačiovas. Po pastarojo krepšininko pataikyto ir dvitaškio, biržiečių persvara ištirpo iki minimumo – 62:61, o rungtyniauti buvo likusios daugiau nei 4 minutės. Visgi savų lyderių tomis akimirkomis turėjo ir aikštės šeimininkai. Iki 6 taškų, po baudos metimų, aikštės šeimininkų persvarą vėl didino V.Saulis – 70:64.

Dar kartą jų pranašumą perpus perrėžė tritaškiu J.Davniukas – 70:67. Rungtyniauti buvo likusios beveik 2 minutės. Deja, per likusį laiką Kazlų Rūdos komandai daugiau pasižymėti nepavyko ir Biržų ekipa šventė pergalę rezultatu 75:67.

Priešakinėse gretose Kazlų Rūdos ekipoje šįkart buvo U.Nikitinas (18 taškų) ir G.Asačiovas (16 taškų). Pastarasis krepšininkas „SC-Atakos“ komandoje surinko ir daugiausia naudingumo balų (20 NB).

Biržų krepšininkai buvo pranašesni atakuojant krepšį tiek nuo baudos linijos (12/17 (70,5 proc) vs 8/14 (57,1 proc)), tiek nuo trijų taškų zonos (9/26 (34,6 proc) vs 9/33 (27,2 proc)).