Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai dar kartą patiesė RKL „A“ lygos lyderius – Vilniaus „Rivile“

RKL „A“ lygos debiutantams, Kazlų Rūdos „SC-Atakos krepšininkams, šis sezonas tikras krepšinio trilerių maratonas. T.Bietkio treniruojamos komandos žaistų rungtynių repertuare didesnė jų dalis dvikovos, kuomet nugalėtojas paaiškėja tik paskutinėmis rungtynių minutėmis ar net sekundės dalimis.

Vienos iš tokių, rungtynės su dabartiniais RKL „A“ lygos lyderiais Vilniaus „Rivile“ ekipa. Kazlų Rūdos krepšinio gerbėjams malonu prisiminti akimirkas, kuomet dar pačiame sezono starte, pirmosiose rungtynėse, po paskutinėmis sekundėmis J.Davniuko švystelėto tritaškio, Kazlų Rūdos komanda šventė pergalę rezultatu 68:65.

Ne mažesnis trileris vyko ir atsakomosiose rungtynėse penktadienio vakarą sporto centro salėje. T.Bietkio treniruojama komanda iš savų sirgalių išspaudė visą adrenaliną – „SC-Ataka“ dar kartą patiesė RKL „A“ lygos lyderius, įveikdama juos rezultatu 85:81 (22:20; 23:20; 23:22; 17:19).

Tikras komandos lyderis „SC-Atakos“ gretose buvo J.Davniukas, surinkęs 27 taškus ir 28 NB. Jis pataikė 6 tritaškius iš 11 galimų ir visus penkis baudos metimus. G.Asačiovas ir M.Gelčius surinko po 14 taškų, 10 taškų pelnė D.Senda. G.Asačiovas atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Kazlų Rūdos ekipa pranašesnė buvo už varžovus atakuodama krepšį iš tolimų  atstumų (13/28 (46,4 proc) vs 7/25 (28 proc)). Tai vienas iš ryškesnių statistikos rodiklių, vedusių Kazlų Rūdos komandą į pergalę.

Vaikščiojimas basomis peilio ašmenimis kalbant apie įtampą rungtynėse faktiškai buvo visų jų metu. Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai šiame mače demonstravo ganėtinai stabilų žaidimą ir iš esmės didesnių duobių išvengė.

T.Bietkio treniruojamų krepšininkų kariauna įsivažiavo palaipsniui. Pirmojo kėlinuko pradžioje, po poros taiklių A.Šikšniaus tolimų metimų, 4-ąją rungtynių minutę vilniečiai išsiveržė į priekį 4:9.

Smogiamosios jėgos potencialą parodė ir aikštės šeimininkai, Kazlų Rūdos krepšininkai. „Rivile“ gynybines užtvaras sėkmingai ardę atakiečiai, po taiklių D.Ratkaus ir M.Gelčiaus metimų serijos, kėlinukui perkopus į antrą pusę, rezultatą išlygino 13:13, o dar po poros Manto Gelčiaus taiklių metimų iš po krepšio, Kazlų Rūdos komanda jau pirmavo 17:13. Sėkmingas ir D.Sendos žaidimas atakose leido „SC-Atakai“ išlaikyti iki atkarpos pabaigos pirmaujančios komandos statusą – 22:20.

Antrojo kėlinuko pirmomis minutėmis „SC-Atakos“ puolimas laikėsi ant G.Asačiovo pečių. Tačiau ilgainiui to nepakako. Tritaškius pataikius J.Sinicai ir V.Jatulevičiui, dar vėliau pasinaudojus aikštės šeimininkų klaida ir greitai užbaigus ataką J.Maceikiui, vilniečiai išsiveržė vėl priekin 27:32.

Tuomet T.Bietkio paprašyta minutės pertraukėlė iškart davė vaisių. Po jos išėję aikštėn Kazlų Rūdos komandos krepšininkai laimėjo atkarpą 11:0 ir susigrąžino pirmaujančios komandos statusą pirmaudama 38:32. Lyderio savybes vėl demonstravo pora tritaškių atseikėjęs J.Davniukas, sėkmingai tomis akimirkomis sužaidė M.Klezys, pataikęs metimą iš po krepšio ir išprovokavęs dar varžovų baudą.

Iki kėlinio pabaigos vilniečiai neleido daugiau atitolti ir likus rungtyniauti 10 sek buvo sumažinę atakiečių pranašumą iki 2 taškų – 42:40. Tuomet vėl tritaškį mostelėjo paskutinėmis antro kėlinuko sekundėmis J.Davniukas ir komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 45:40.

Trečio kėlinuko metu vėl varžovams galvos skausmas buvo sėkmingas J.Davniuko žaidimas. Po jo 7 taškų, pridėjus tolimą taiklų metimą G.Asačiovui, „SC-Atakos“ persvara vienu metu siekė 12 taškų – 58:46. Po nemenkų pastangų vilniečiai žingsnis po žingsnio iki atkarpos pabaigos sugebėjo priartėti, sumažindami aikštės šeimininkų persvarą iki 3 taškų – 65:62. Tuomet kėlinuko pabaigoje daugiau optimizmo vėl įkvėpė D.Sendos tolimas metimas – 68:62.

Nė per žingsnį įtampa neslūgo ir ketvirto kėlinuko metu. Sunkiai Kazlų Rūdos komandai sekėsi tvarkytis su K.Jonuškos rezultatyviu žaidimu, kurio dėka „Rivile“ ekipai sekėsi maksimaliai išlaikyti intrigą mače. Po taiklių A.Šikšniaus baudos metimų vienu metu vilniečiai Kazlų Rūdos persvarą buvo sumažinę iki taško – 76:75.

Kaip oras reikalingą tritaškį tuomet pataikė E.Barkus, dar vieną analogišką metimą smeigė J.Davniukas ir likus rungtyniauti trims minutėms „SC-Ataka“ buvo priekyje 82:75. Rankomis ir kojomis varžovai ir toliau mėgino kastis į priešakiners linijas.

Likus rungtyniauti 23 sek, vieną baudos metimą pataikius G.Asačiovui, Kazlų Rūdos ekipa buvo priekyje 83:79. Kapsint lemtingoms sekundėms tris baudos metimus „uždirbo“ „Rivile“. Vieną iš jų prie baudų linijos stovėjęs J.Sinica prametė – 83:81, o rungtyniauti buvo likusios 18 sekundžių. Vos pradėjus ataką varžovų pražangą išprovokavo J.Davniukas, kuris pataikė abu baudos metimus – 85:81. Na, o likusio laiko metu Vilniaus komandos tolimas metimas buvo netaiklus ir Kazlų Rūdos ekipa iškovojo labai solidžią pergalę.