„SC-Atakos“ treneris Tomas Bietkis apie komandos pasirengimą sezonui, RKL „A“ lygos“ favoritus bei ekipos lūkesčius

Jau šį šeštadienį, spalio 16 d., RKL A“ diviziono kovų sūkuryje matysime šios lygos debiutantus, Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkus. T.Bietkio vadovaujama ekipa pirmame ture prie starto linijos stos akistaton su Vilniaus ‚Rivilės“ ekipa. Rungtynės numatytos 15.00. Na, o kol iki istorinio Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ momento lieka dar suskaičiuotos valandos, pakalbinome ekipos strategą Tomą Bietkį:

– Kaip vertinate pasirengimo ciklą būsimoms pirmenybėms? Su kokiais iššūkiais susidūrėte jo metu? Ar nepritrūko pasirengimo sezonui laiko…?

– Pasirengimu sezonui iš esmės esu patenkintas, turėjome draugiškas rungtynes, dalyvavome KKML „Perkūno“ taurės turnyre, jį laimėjome. Rungtyniavome su RKL komandomis, kas mums labai svarbu rengiantis sezonui. Kas liečia iššūkius, keletas mūsų komandos krepšininkų buvo gavę traumas. Laimei, jos nebuvo rimtos, per vieną, dvi savaites krepšininkai atsistatė. Pasitaikė ir susirgimų komandoje. Tai be abejo kiek išbalansuoja pasirengimą. Visgi pasikeitus daliai komandos reikia įeiti į mūsų žaidimo pasikeitusias gynybos, puolimo sistemas, o tai reikalauja laiko. Kas liečia apskritai laiką, be abejo pasiruošimui norisi jo daugiau, bet sezonas jau „ant nosies“ ir turime, ką turime. Žaisime taip, kaip esame pasiruošę.

– Ar tenkina Jus kaip trenerį komandos komplektacija?

– Komplektacija tenkina, spragas, kurias matėme praėjusiame sezone, po truputį užpildėme. Gynėjų grandis gera, mane tenkina jų žaidimas rungtynėse, tiek atliekamos užduotys, ko prašoma iš krepšininkų.

– Kokie tikslai keliami komandai šiame sezone? Kokį rezultatą vertintumėte kaip teigiamą?

– RKL „A“ lygoje esame debiutuojanti komanda, todėl apie kažkokius globalius tikslus sudėtinga būtų kalbėti. Komandos komplektacija buvo orientuota į tai, kad ji būtų konkurencinga būsimiems lygos varžovams. Koncentruosimės į kiekvienų rungtynių tikslą, kad mūsų komanda išnaudotų visas galimybes maksimaliai, nepriklausomai nuo to, ar bus namų ar išvykos rungtynės. Sieksime, kad komanda kovotų iki galo. Na, o viską pamatysime ir vertinti galėsime sezono pabaigoje.

– Kokias komandas įvardintumėte RKL „A“ lygos favoritais?

– Kiek tekę stebėti RKL „A“ lygą iš anksčiau, tai šiais metais reikia pasakyti šis divizionas labai sustiprėjo. Yra keletas išsiskiriančių ekipų – Tauragė, Jurbarkas. Vis dar paslaptis yra būsimieji šio šeštadienio varžovai Vilniaus „Rivilė“. Nežinome jų sudėties. Esame girdėję, tai taipogi bus pajėgi komanda. Paminėčiau ir Akmenės komandą. Kai kurios ekipos vis ieško pastiprinimo, o tai reiškia keisis ir jų veidas. Apibendrinant sakyčiau, laukia sudėtingas ir įdomus sezonas.

– Kurioje/kuriose komandose, Jūsų nuomone, yra pajėgiausi krepšinio sporto specialistai – treneriai?

– Mano supratimu, su RKL komandomis dirba labai stiprūs šios srities specialistai. Sakyčiau pastaraisiais metais labai sustiprėjo trenerių pozicijos, specialistai ateina dirbti į šį divizioną su solidžia patirtimi. Yra krepšinio strategų, kurie treniravę jaunučių ir jaunių rinktines, daug pasiekę Lietuvos čempionatuose ugdant moksleivius. Komandos daug dirba taktiškai, analizuoja varžovus, manau, kad lygis išties aukštas.

– Kaip manote, kokios stipriosios/silpnosios mūsų komandos pusės lyginant su praėjusio sezono ekipa..?

– Kalbant apie stipriąsias puses, kiek girdžiu iš komandos krepšininkų atsiliepimų, joje vyrauja gera atmosfera, puikus psichologinis klimatas. Na, o kas liečia kitas šio klausimo dalis, tai viską pamatysime sezono metu.

– Pasirengimo cikle pasiektas KKML trofėjus – Jūsų rankose iškovota „Perkūno“ taurė. Ką reiškia šis trofėjus Jums kaip treneriui? Kokią žinutę siunčia šis ikisezoninis pasiekimas būsimiems lygos varžovams…?

– Džiaugiamės iškovotu trofėjumi. Dalyvaudami turnyre kėlėme tikslą rungtyniaujant su RKL komandomis įveikti jas. Daug kas kalba, kad kaip treneriui man čia pirmasis titulas… Tai taip ir yra, lig šiol vis nepasisekdavo žengti to paskutinio žingsnio. Esame laimingi, kad tai pavyko padaryti. O žinutė galbūt tokia, kad būsime nusiteikę kovoti kiekvienose rungtynėse, būsime agresyvūs ir neleisime niekam nei pas mus žaisti lengvai, neleisime to daryti ir išvykos rungtynėse.

– Sezono starte – Vilniaus „Rivilė“… Kas kelia daugiausia nerimo prieš šias rungtynes..? Jei būtų buvusi galimybė rinktis, kurią būsimos lygos komandą startinėms rungtynėms rinktumėtės..?

– Ko gero daugiausia nerimo dėl to, kad likus ir dviems dienoms iki rungtynių su būsimu varžovu vis dar nežinome jų sudėties… (interviu su krepšinio treneriu buvo ketvirtadienio vakarą, – aut.past.). Kas rungtyniaus šioje komandoje, visa informacija paremta daugiau gandais. Bet gandai ir lieka gandais, nebūtinai jie pasitvirtina. Be abejo, jei būtų galimybė rinktis, rinktumėmės komandą, kurios žinotume sudėtį ir galėtume iš anksto disponuoti tam tikra informacija apie varžovą.

– Kuo grėsminga būsimų varžovų komanda? Kokių kontrargumentų gali pasiūlyti „SC-Ataka“..?

– Sudėtinga bus tai, kad rungtyniausime išvykoje. Kaip žinia, rungtynes gali jau stebėti žiūrovai. Nežinau, kokį komanda turės palaikymą. Kadangi sezono startas, tai natūralu, kad prieš pirmąsias rungtynes žaidėjams gali būti ir startinis jaudulys. Praėjusiais metais „Rivilė“ buvo finale, tai manau kad ir šiais metais varžovai turės gerą sudėtį. Na, o mes būsime agresyvūs, kovingi ir rungtyniausime su bet kuo.

– Pabaigai, ko palinkėtumėte šiame sezone savo komandai, rėmėjams, sirgaliams…? Varžovams..?

– Visiems palinkėčiau, kad išliktų sveiki, ypač savo komandos žaidėjams, kad aktyviau rinktųsi palaikyti mūsų komandos sirgaliai. Turėjome vienas draugiškas rungtynes Kazlų Rūdoje. Malonu matyti ir jausti jų palaikymą. Tikimės, kad savo rezultatais pritrauksime jų dar daugiau ir sulauksime dar didesnio jų palaikymo. Na, o rėmėjams, kurie labai svarbi mūsų komandos dalis, norėčiau nuoširdžiai padėkoti už sudarytas sąlygas gyventi krepšiniu, populiarinti jį ir kurti visiems besidomintiems šia sporto šaka teigiamas emocijas.