„Šilo“ futbolininkai iš Vilniaus grįžo tuščiomis

Puikia galimybe įsibrauti į trečią turnyrinės lentelės poziciją nepasinaudojo LFF Pirmoje lygoje rungtyniaujantys Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai. Skaičiuojančioje paskutiniuosius turus lygoje G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda sekmadienio vidurdienį rungtyniavo Vilniuje, kuriame dėl trijų taškų susikibo su „Riterių“ dublerine vienuolike. Pasistiprinę net keletu pagrindinės sudėties žaidėjų aikštės šeimininkai šventė pergalę rezultatu 1:0 (0:0).

Rungtynės vyko gana permainingai ir jų scenarijus žvelgiant į visą akistatos turinį galėjo pakrypti bet kuria linkme. Nors aikštės šeimininkai demonstravo greitesnį žaidimą, tiksliau kontroliavo kamuolį, sugebėdavo poziciniame žaidime aštrinti atakas, ar pasitaikius progai mėginti užbaigti jas iš baudos aikštės prieigų, „Šilo“ komanda kontrargumentuodama taipogi nebuvo pėsčia ir turėjo savų progų pasižymėti.

Pirmomis dvikovos minutėmis Kazlų Rūdos ekipa spėjo susikurti pora standartinių situacijų – kampinį ir baudos smūgį netoli varžovų vartų, tačiau didesniu pavojumi „Riterių B“ vartų saugumui tai negrėsė. Aštresnis epizodas iš „Šilo“ pusės užfiksuotas 11-ąją rungtynių minutę, kuomet kairiu kraštu su kamuoliu kūręs A.Brokas pamėgino pažeme ganėtinai iš aštraus kampo siųsti kamuolį vilniečių vartų link, tačiau kamuolys prariedėjo pro pat dešinį vartų virpstą.

Savo ruožtu „Riterių B“ futbolininkai iki kėlinio vidurio turėjo visą eilę kampinių, ne kartą mėgino smūgiuoti iš baudos aikštės prieigų, tačiau po pastarųjų epizodų kamuolius G.Zenkevičius sugaudydavo, na o kampinių metu „Šilo“ futbolininkai apsigindavo.

Sužaidus pirmą dvikovos pusvalandį dar vieną grėsmingą ataką sukūrė Kazlų Rūdos komandos futbolininkai. Po R.Beniušio perdavimo į dešinį kraštą, ganėtinai neblogą progą pasižymėti turėjo J.Česnavičius, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė.

Kėliniui einant į pabaigą, 40-ąją minutę „atsidaryti“ galėjo ir „Riterių B“ vienuolikė. „Šilui“ baudos aikštės prieigose praradus kamuolį, prie pat 16 m atžymos atsidūrė su juo A.Buteliauskas, kuris smūgiavo, kamuolį siųsdamas į vartų viršutinę dalį. Laimei, G.Zenkevičius liuogtelėjo ir kamuolį numušė už galinės linijos.

Antrajame kėlinyje atviro futbolo pagausėjo, padaugėjo ir įvartinių situacijų. Deja, jomis „Šilo“ futbolininkai tądien nepasinaudojo.

Jau 46-ąją minutę, po R.Mačežinsko perdavimo, baudos aikštėje su kamuoliu atsidūrė A.Brokas, tačiau smūgis nebuvo stiprus ir kamuolį L.Paukštė sugavo.

Savo ruožtu 50-ąją minutę G.Zenkevičiui teko „paragauti“ R.Masenzovo smūgiuoto kamuolio skonį. Iš baudos aikštės prieigų siųstas kamuolys, priartėjęs prie vartų sukosi į jų „devyniukę“. „Šilo“ vartininkas kamuolį numušė. Deja, čia pat, 51-ąją minutę, po keleto kamuolio perdavimų baudos aikštėje, Vilniaus komandos ataką tiksliu smūgiu siunčiant kamuolį į vartų kampą užbaigė A.Dolžnikov – 1:0.

Kazlų Rūdos komandos futbolininkai atkuto ir mėgino bent jau lyginti rezultatą. Netrukus tokia proga pasitaikė A,Brokui. Po R.Beniušio perdavimo vienas prieš vartus su kamuoliu atakos smaigalyje atsidūręs „Šilo“ saugas šios progos neišnaudojo. Varžovų vartininkas kamuolį atrėmė.

Kitame epizode, Kazlų Rūdos komandai vėl lankantis varžovų baudos aikštėje, po R.Mačežinsko kontakto su kamuoliu, šis skriejo jau į vartų tinklą, tačiau paskutinėmis akimirkomis už galinės linijos kamuolį numušė L.Paukštė ir varžovai atsipirko kampiniu.

56-ąją minutę gerokai pasidarbuoti teko ir G.Zenkevičiui, kuomet vos savo komandos pranašumo nepadvigubino su kamuoliu baudos aikštėje buvęs D.Kodz. Netrukus veiksmas persikėlė vėl prie varžovų vartų.

64-ąją minutę vėl labai arti išlyginamojo įvarčio buvo „Šilo“ futbolininkai. Po baudos smūgio, kuris buvo atliekamas dešiniame aikštės krašte, tolimo vartų virpsto link atskriejusį kamuolį, būdamas vos poros metrų nuo vartų atstumu, nukreipti į jų tinklą mėgino R.Mačežinskas. Deja deja… „Šilo“ puolėjas buvo priverstas griebtis už galvos – kamuolys skriejo virš vartų…

80-ąją minutę savuoju neblogu šansu nepasinaudojo I.Raštutis. Po R.Mačežinsko perdavimo, „Šilo“ futbolininkas įsiveržė į baudos aikštę, užsikirto kamuolį, paguldydamas varžovą ir mėgino smūgiuoti. Deja, netoliese buvęs kitas Vilniaus komandos futbolininkas smūgiuotą kamuolį blokavo. Aikštės šeimininkams epizodas baigėsi kampiniu. Jo metu, gausiomis pajėgomis besilankiusiems „Šilo“ futbolininkams, prie kamuolio liestis pasitaikė galimybė A.Račkui, tačiau po jo kontakto su kamuoliu pastarasis atšoko nuo vartų virpsto. Išlyginti rezultato ir vėl nepavyko.

Pridėto laiko paskutinę minutę vos įvartis nekrito jau į „Šilo“ vartus. Vienas iš varžovų futbolininkų įsiveržęs į baudos aikštę su kamuoliu atliko smūgį. Puikų meistriškumą pademonstravęs G.Zenkevičius kamuolį atrėmė. Visgi paskutinis epizodas Kazlų Rūdos futbolininkus ne itin daug guodė, nes netrukus rungtynės baigėsi ir itin svarbūs trys taškai pasiliko Vilniuje.