„Šilo“ futbolininkai patiesė Plungės „Babrungo“ vienuolikę

Puikia pergale LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybių IX-ajame ture šeštadienio popietę nudžiugino G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama Kazlų Rūdos „Šilo“ kariauna.

Aštuntoje turnyrinės lentelės pozicijoje esanti ekipa nepagailėjo kur kas aukščiau įsitaisiusių varžovų, Plungės „Babrungo“ futbolininkų, ir įveikė juos rezultatu 5:1 (4:1).

Dubliu „Šilo“ gretose pasižymėjo Ramūnas Mačežinskas, po įvartį pridėjo Ričardas Beniušis, Audrius Račkus, Justas Česnavičius.

Kovingai nusiteikusi ir užsivedusi Kazlų Rūdos komanda ėmėsi iniciatyvos „tvarkyti reikalų“ nuo pat pirmų rungtynių minučių.

Jau 4-ąją minutę D.Isodos perdavimas R.Beniušiui  į baudos aikštės prieigas nenuėjo perniek. „Šilo“ puolėjas vienu lietimu atliko perdavimą į kairę baudos aikštės zoną A.Brokui, o pastarasis atliko perdavimą arčiau vartų buvusiam R.Mačežinskui, kuris pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 1:0.

Dar po ketverių minučių pranašumo vos nepadvigubino A.Brokas. Iš aikštės gilumos tikslų perdavimą gavęs „Šilo“ saugas čia pat atsidūrė lydimas varžovo baudos aikštėje ir atliko smūgį, tačiau plungiškių vartininkas kamuolį atrėmė.

Ko nepavyko padaryti A.Brokui, tą padarė 9-ąją minutę R.Beniušis. Tuomet minėtas „Šilo“ saugas iš kairio krašto skersavo kamuolį, kurio išmušti baudos aikštėje nepavyko „Babrungo“ komandos gynėjui ir čia pat buvęs R.Beniušis pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 2:0.

Žaidimas bent jau pirmoje kėlinio pusėje „Šilo“ futbolininkams klostėsi išties sklandžiai. Aikštės šeimininkai kokybiškai rungtyniavo tiek gynyboje, laiku pasitikdami varžovus, tiek regzdami atakas.

Nieko keisto, kad buvo pasiekta dar šioje rungtynių dalyje ir daugiau įvarčių. Šokoterapiją varžovams 26-ąją minutę pratęsė Justas Česnavičius.

Po A.Broko keliamo kampinio, į baudos aikštę atskriejusį kamuolį tolimo virpsto link nukreipė šoktelėjęs R.Beniušis, o prie pat vartų buvęs J.Česnavičius galva nukreipė kamuolį į plungiškių vartų tinklą – 3:0.

Po šio įvarčio aikštės šeimininkai kiek atlyžo ir pagausėjo savo ruožtu varžovų aštresnių išpuolių prie Kazlų Rūdos komandos vartų.

28-ąją minutę, po perdavimo iš krašto, gana pavojingai smūgiavo baudos aikštėje kamuolį gavęs E.Mickevičius. Kamuolys švilpė pro vartų skersinį.

Į tai aikštės šeimininkai atsakė vos po poros minučių surengdami įstabią ataką. Įžaidę kamuolį svečių baudos aikštės prieigose, šis atsidūrė prie pat A.Račkaus kojų, kuris iš baudos aikštės prieigų pasiuntė kamuolį į vartų kamputį, „Šilo“ persvarą padidindamas iki 4:0.

Netrukus „paguodos“ prie Kazlų Rūdos vartų vėl ieškojo E.Mickevičius. 32-ąją minutę minėtas „Babrungo“ futbolininkas veržėsi dešiniu kraštu ir sugebėjo atlikti galingą smūgį, tačiau kamuolys į vartų plotą vėl nepataikė.

34-ąją minutę Plungės futbolininkai buvo dar arčiau įvarčio. Po kamuolio perdavimo iš krašto, jį „uždarinėjo“ vienas iš varžovų futbolininkų ir čia meistriškumą pademonstravo G.Zenkevičius, kuris kamuolį atrėmė.

„Babrungo“ komanda visgi „prisišaudė“ 42-ąją minutę. Po aštraus kamuolio perdavimo iš dešinio krašto įspūdingą smūgį pusiau “žirklėmis“ atliko Anntony Pietro Canciliery, kurio žaibiškai skriejęs kamuolys suspurdėjo „Šilo“ vartų kamputyje – 4:1.

Pirmosios vilties kibirkštys varžovams buvo užgesintos sugrįžti į rungtynes jau pirmomis antrojo kėlinio minutėmis.

47-ąją svečių vartininko klaida pasinaudojo Ričardas Beniušis, kurio neįtikino varžovo kamuolio varymo įgūdžiai savoje baudos aikštėje.

„Šilo“ puolėjas perėmė kamuolį, atliko perdavimą arčiau vartų buvusiam Ramūnui Mačežinskui ir pastarasis pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 5:1.

Nors antrame kėlinyje daugiau įvarčių nepasiekė nei viena komanda, tačiau realesnių galimybių vėl tai padaryti turėjo „Šilo“ futbolininkai.

65-ąją minutę vienas iš tokių epizodų užfiksuotas, kuomet po kampinio, keliamo prie „Babrungo“ vartų, arti jų buvo kamuolį akimirkai gavęs I.Raštutis, tačiau varžovams komandinėmis pastangomis apsiginti pavyko.

72-ąją minutę, po R.Mačežinsko perdavimo, kaip viesulas su kamuoliu į baudos aikštę veržėsi Deividas Karpavičius. Joje atliko smūgį, tačiau kamuolys pataikė į vartininką, po to atšoko nuo D.Karpavičiaus ir vėlesnėmis akimirkomis „kelią surado“ vartų devyniukėje, tačiau ne vartų tinkle…

Prieš keletą minučių iki šio epizodo už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas vienas iš varžovų futbolininkų, vienintelio įvarčio autorius Anntony Pietro Canciliery ir svečiai rungtyniavo dešimtyje.

Apskritai kalbant apie rungtynes, vis į didesnę duobę smingant varžovams, neretai pratrūkdavo ir emocijos, kurias geltonomis kortelėmis tekdavo „apraminti“ aikštės teisėjui. Emocijos emocijomis, o įvykiai aikštėje darė savo.

Dar vienas šansas pasižymėti ir pakartoti rezultatą, pasiektą Hegelmann LFF taurės varžybose su „Ateitimi“, „Šilo“ futbolininkams pasitaikė 78-ąją minutę.

Tuomet dešiniu kraštu su kamuoliu besiveržiantis R.Beniušis jį skersavo į baudos aikštę, tačiau joje gana iš patogios padėties smūgiavusio M.Minevičiaus kamuolys skriejo pro pat vartų skersinį.

Nepaisant keletos susikurtų realių progų, kurių realizuoti ir nepavyko, “Šilo“ futbolininkai šventė solidžią pergalę ir šiose pirmenybėse po devynerių rungtynių turi surinkę 14 taškų, kurie sukūrė realias galimybes dairytis ir į aukštesnes turnyrinės lentelės pozicijas.

„Šilo“ gretose rungtyniavo:  Giedrius Zenkevičius, Haroldas Serbenta, Ilya Tsyvilka, Darius Isoda, Nedas Labukas, Audrius Račkus (82‘ Artiom Spelman), Tadas Kvietkauskas (80‘ Tomas Raštutis), Audrius Brokas (60‘ Deividas Karpavičius), Justas Česnavičius (46‘ Ignas Raštutis), Ričardas Beniušis, Ramūnas Mačežinskas (75‘ Mindaugas Minevičius).