„Šilo“ futbolininkai permainingose rungtynėse su „Šiauliais“ iškovojo lygiąsias

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkams LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybėse nelengvų kovų metas. Rungtynių tvarkaraštis taip sudėliotas, kad G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojamai komandai tenka paeiliui grumtis su lygos lyderiaujančiomis komandomis. Viena iš tokių sekmadienio popietę buvo Šiaulių „Šiaulių“ vienuolikė. Puikų žaidimą demonstravusi varžovų ekipa nors ir turėjo dviejų įvarčių pranašumą, tačiau atkaklūs aikštės šeimininkai dviem rezultatyviomis atakomis sugebėjo panaikinti dviejų įvarčių deficitą ir sužaisti lygiosiomis 2:2 (0:1). „Šilo“ gretose pasižymėjo komandos veteranai Audrius Račkus ir Ričardas Beniušis.

Šiaulių futbolininkai tiek kamuolio kontrolės, tiek kuriamų aštrių epizodų gausa dominavo nuo pat pirmų rungtynių minučių. Greitą, darnų žaidimą demonstruojanti komanda dar pirmame kėlinyje gana dažnai pasirodydavo „Šilo“ baudos aikštės prieigose, greitais trumpais perdavimais įžaisdami kamuolį susikurdavo erdvių smūgiavimui. Jau šeštąją rungtynių minutę pirmą galimybę smūgiavimui susikūrę šiauliečiai siuntė kamuolį baudos aikštėje į G.Zenkevičiaus ginamus vartus, tačiau puikiai tos dienos mače rungtyniavęs „Šilo“ vartininkas kamuolį sugavo. Dar kartą G.Zenkevičiui teko pasidarbuoti, kai po poros minučių prasižengus „Šilo‘ futbolininkui buvo atliekamas baudos smūgis. Smūgiuotas kamuolys skriejo G.Zenkevičiui į rankas.

15-ąją minutę įstabesnį epizodą turėjo ir Kazlų Rūdos komanda. Netoli savo baudos aikštės svečiai prasižengė. Tuomet smūgiuoti kamuolį siunčiant tolimo vartų kampo link mėgino Kyrylo Silich, tačiau vartininkas sureagavo ir kamuolį numušė. Kitos atakos metu, po A.Broko skersuoto kamuolio, galva jį pamėgino nukreipti baudos aikštėje pasirodęs R.Mačežinskas, tačiau kamuolys skriejo pro virpstą. Netrukus veiksmas persikėlė vėl prie Kazlų Rūdos komandos vartų. Šiaulių futbolininkai turėjo pora kampinių, kurių metu varžovai turėjo galimybę baudos aikštėje smūgiuoti kamuolį, tačiau po nenuspėjamų rikošetų, kamuolys į vartų plotą nepataikė. „Šilo“ futbolininkų atakų galimybės prigeso, tuo tarpu šiauliečiai nuolat rengė reidus prie aikštės šeimininkų vartų. Arti įvarčio Šiauliai buvo 30-ąją minutę, kai po keleto trumpų perdavimų į baudos aikštę įsiveržęs varžovas mėgino smūgiuoti kamuolį. Šiam kiek sutrukdė „Šilo“ gynėjai, o ir kamuolį pasitikęs G.Zenkevičius. Vienų iš pirmenybių lyderių spaudimo Kazlų Rūdos komanda neatlaikė 44-ąją minutę. Po šiauliečių keliamo kampinio galva kamuolį į vartų tinklą baudos aikštėje nukreipė Rokas Lekiatas – 0:1.

Antrojo kėlinio pradžioje vėl aktyvesni buvo Šiaulių futbolininkai. Jau 50-ąją rungtynių minutę klaida gynyboje pasinaudojo varžovai, kuomet atakos smaigalyje atsidūrė kamuolį gavęs tarp gynėjų S.Amirzian, kuris įsiveržęs į baudos aikštę pasiuntė kamuolį į tolimą kamputį – 0:2. Varžovų demonstruojamas žaidimas, o taipogi pasiekti įvarčiai sudarė įtikinamą įspūdį, kad Šiaulių komanda tiesiog pranašesnė, tačiau… „Šilo“ futbolininkai parodė, kad taip pat turi tvirtą stuburą ir netrukus poros atakų metu sugebėjo rezultatą išlyginti. 53-ąją minutę, Kazlų Rūdos komandai lankantis varžovų baudos aikštėje, kamuolį gavęs R.Beniušis atliko perdavimą kiek atgal prie pat 16 m atžymos buvusiam A.Račkui, kuris tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų kampą – 1:2. Dar didesnę sirgalių ovacijų audrą sukėlė „Šilo“ futbolininkai vos po poros minučių, kai prie Šiaulių vartų dešinėje baudos aikštės zonoje kamuolį skersavus R.Mačežinskui, šį atrėmė vartininkas, tačiau čia pat buvęs R.Beniušis pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 2:2. Nuo tos akimirkos rungtynių scenarijus tapo neprognozuojamas. Iki jų pabaigos toliau dominuojant varžovams, savų progų turėjo ir ‚Šilo“ futbolininkai. 65-ąją minutę aikštės šeimininkai vos neišsiveržė į priekį, kai po puikaus A.Račkaus skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, baudos aikštėje šoktelėjęs R.Mačežinskas atliko smūgį, kamuolį siųsdamas į viršutinį vartų kampą. Tuomet šiauliškių komandą išgelbėjo kamuolį numušdamas vartininkas G.Baliutavičius. Dar viena tokia gana įstabi proga buvo pasitaikiusi 87-ąją minutę, kuomet po M.Minevičiaus skersuoto kamuolio, siunčiant jį tolimo virpsto link, R.Beniušis pamėgino nukreipti galva kamuolį į svečių vartus, tačiau paskutinę akimirką svečių futbolininkas numušė kamuolį nuo vartų linijos. Savo ruožtu jau per pridėtą laiką vos nepasižymėjo „Šiauliai“. Po keliamo kampinio prie „Šilo“ vartų vienas iš varžovų futbolininkų sugebėjo tarp abiejų komandų grūsties siųsti kamuolį į G.Zenkevičiaus ginamus vartus, tačiau puikią reakciją pademonstravęs Kazlų Rūdos vartininkas kamuolį atrėmė. Per likusias dvikovos akimirkas aikštės šeimininkai atsilaikė ir išsaugojo taško vertės rezultatą.