„Šilo“ futbolininkams Panevėžyje rungtynės nesusiklostė

Nesėkmę LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybėse patyrė Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai.

Antrąją šv.Velykų dieną G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojama komanda viešėjo Aukštaitijos sostinėje, Panevėžyje, kuriame ietis sukryžiavo su šeimininke „Panevėžio B“ vienuolike.

Rungtynes aikštės panevėžiečiai laimėjo rezultatu 3:1 (1:0). Vienintelį įvartį Kazlų Rūdos komandai pelnė Ričardas Beniušis.

Pirmosios akistatos minutės nuteikė ganėtinai optimistiškai. Per pirmas dešimt jų minučių „Šilo“ futbolininkai buvo labiau matomi atakose ir daugiau turėjo aštresnių epizodų.

Dar 4-ąją minutę prie panevėžiečių vartų buvo keliamas kampinis, po kurio baudos aikštėje pasitaikė galimybė mostelėti H.Serbentai, tačiau Kazlų Rūdos komandos gynėjo ne itin stipriai smūgiuotą kamuolį vartininkas be didesnio vargo sugavo.

7-ąją minutę dešinėje aikštės šeimininkų baudos aikštės zonoje su kamuoliu atsidūrė A.Brokas. Atlikęs keletą klaidinančių judesių jis pamėgino siųsti kamuolį į varžovų vartų plotą, tačiau vartininkui D.Kublickui tai didesnių rūpesčių nesukėlė.

Vos  po poros minučių Panevėžio vartininkui jau prireikė nemenkų pastangų, kai galingai kamuolį baudos aikštėje „užkabino“ T.Raštutis. Į viršutinę vartų zoną skriejusį kamuolį vartininkas numušė už galinės linijos.

Ilgainiui „Šilo“ išpuoliai prigeso, padaugėjo broko aikštės viduryje. Panevėžio futbolininkai pradėjo daugiau kontroliuoti kamuolį ir dar neįpusėjus pirmam kėliniui spėjo pasižymėti.

16-ąją minutę, kiek užsibuvus varžovams Kazlų Rūdos baudos aikštės prieigose, kuomet ne itin sekėsi „Šilo“ futbolininkams pašalinti kamuolį nuo savų vartų, staiga jį užvaldęs Faustas Steponavičius iš baudos aikštės prieigų mostelėjo ir pasiuntė kamuolį į M.Kulikausko ginamų vartų kamputį – 1:0.

Kėlinio viduryje „Panevėžys B“ darkart priminė apie savo puolimo potencialą, kuomet iš baudos aikštės prieigų to paties futbolininko smūgiuotas kamuolys atšoko nuo vartų „devyniukės“.

Kėliniui einant į pabaigą didesnes ambicijas įmušti įvartį demonstravo „Šilo“ futbolininkai. 34-ąją minutę varžovų baudos aikštėje su kamuoliu nardė A.Spelman. Rado jis erdvės ir smūgiavimui, tačiau  į artimą kampą smūgiuotą kamuolį Darius Kublickas sugavo.

Na, o kėlinio pabaigoje Kazlų Rūdos komandos atakos smaigalyje buvo atsidūręs H.Serbenta, tačiau jo smūgiuotą kamuolį panevėžiečių vartininkas atrėmė.

Kur kas daugiau užsikūrimo ir užsivedimo iš „Šilo“ pusės buvo antrojo kėlinio pradžioje. Tuomet Kazlų Rūdos futbolo kariauna perėmusi iniciatyvą spaudė varžovus jų aikštės pusėje ir netrukus tai davė rezultatą.

50-ąją minutę, po A.Spelman skersuoto kamuolio, galva jį į varžovų vartų tinklą nukreipė R.Beniušis, išlyginęs rezultatą 1:1.

Tai dar labiau paskatino „Šilo“ futbolininkus kovoti. Komanda turėjo visas galimybes perimti rungtynių kontrolę į savas rankas, tačiau klaidos lygioje vietoje to padaryti neleido.

64-ąją rungtynių minutę Panevėžio futbolininkai vėl išsiveržė į priekį, kuomet į baudos aikštę įskriejus kamuoliui ir atšokus šiam nuo žemės nepavyko jo suvaldyti nei M.Kulikauskui, nei šalia buvusiam gynėjui.

Kamuolys prasprūdo ir atsidūrė prie pat vartų priartėjusio E.Abramavičiaus kojų, kuriam beliko nukreipti kamuolį į tuščius vartus – 2:1.

Dar vieną kirtį „Šilas“ patyrė vos po trijų minučių. Praradus kamuolį kairiame krašte, varžovai čia pat suskubo į greitą ataką ir po skersuoto kamuolio, baudos aikštėje nekliudomai jį į vartus pasiuntė G.Žederštreimas – 3:1.

Kazlų Rūdos komandos futbolininkai gelbėtis rungtynėse turėjo šansų jau paskutinėmis dvikovos minutėmis.

85-ąją, po A.Spelman perdavimo, prie baudos aikštės su kamuoliu buvo R.Mačežinskas, kuris pamėgino smūgiuoti, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

88-ąją įspūdingai kamuolį smūgiavo iš baudos aikštės prieigų, po varžovų pražangos, D.Isoda. Dar įspūdingesnį žaidimą pademonstravo „Panevėžio B“ vartininkas, kuris kamuolį numušė.

Paskutinę rungtynių minutę, po kamuolio perdavimo iš krašto, galva į vartų kamputį jį mėgino nukreipti krisdamas baudos aikštėje R.Mačežinskas, tačiau vartininkas kamuolį sugavo.

Na, o jau per pridėtą laiką, „Šilui“ lankantis varžovų aikštės pusėje, kamuolį per vartininką mėgino perkelti Kazlų Rūdos atakos smaigalyje buvęs R.Beniušis, tačiau Panevėžio vartininkas liuogtelėjęs pasiekė kamuolį.

Kazlų Rūdos komandai dviejų įvarčių deficito panaikinti nepavyko, aikštės šeimininkai iškovojo pergalę.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Darius Isoda, Audrius Račkus, Haroldas Serbenta, Ilya Tsyvilka (74‘ Deividas Karpavičius), Nedas Labukas, Tomas Raštutis, Audrius Brokas (65‘ Mindaugas Minevičius), Artiom Spelman, Ričardas Beniušis, Ramūnas Mačežinskas.