Simas Beloded – tarptautinio dziudo imtynių turnyro vicečempionas

Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkų solidus sezonas tęsiasi. Šios olimpinės sporto šakos specialisto Aleksandro Kolkatovo treniruojami dziudo imtynininkai džiugina pasiektais rezultatais ne tik įvairaus rango šalies turnyruose, bet ir tarptautinėje arenoje. Praėjusį šeštadienį Jonavos sporto arenoje vyko „Budoka“ klubo organizuotas tarptautinis dziudo imtynių turnyras, kuriame varžėsi net devynių valstybių sportininkai. Be turnyro šeimininkų, Lietuvos dziudo imtynininkų, į dvikovų batalijas pasinėrė Lenkijos, Latvijos, Estijos, Sakartvelo, Norvegijos, Ukrainos, Belgijos, Vokietijos sportininkai. Turnyre startavo 900 dalyvių, dvikovos vyko ant 8 tatamių. Varžybos vyko dviem etapais, atrankinės ir finalinės. Džiugu pažymėti, kad iš trijų Kazlų Rūdos sporto centrui atstovavusių sportininkų į finalus sugebėjo prasibrauti Simas Beloded. Jis kovojo U-14 amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 34 kg. Joje varžėsi šešiolika dziudo imtynininkų, kurių didesnę dalį sudarė kitų šalių sportininkai. Vienuolikmetis kazlųrūdietis sugebėjo iškovoti antrąją vietą. Pakeliui į finalą jis laimėjo tris dvikovas prieš varžovus iš kitų šalių. Pažymėtina, kad S.Beloded laimėjo visas dvikovas anksčiau laiko. Vienoje iš jų S.Beloded pergalei pasiekti prireikė vos septynių sekundžių, kuomet buvo užfiksuota švari pergalė, atliekant „Ippon“… Šioje grupėje iš mūsų šalies vienintelis lietuvis S.Beloded keliavo ant prizininkų pakylos. Jis finale nusileido tik vyresniam ir labiau patyrusiam latviui. Pasak trenerio A.Kolkatovo, ir finale vykusi dvikova buvo verta pagarbos. Jaunasis kazlųrūdietis kovėsi garbingai, konkurencingai, atkakliai, pritrūko tik patirties.

Toje pačioje amžiaus grupėje, svorio kategorijoje virš 66 kg kovojo A.Kraujalis. Sporto centro dziudo imtynininkas turėjo penkias dvikovas, kurių metu pasiekė tris pergales ir galutinėje įskaitoje iškovojo garbingą penktąją vietą.

Vyresnių, U-16 amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 60 kg Kazlų Rūdos sporto centrui atstovavo D.Kraujalis. Jam nebuvo lengva kovoti su kiek sunkesniais varžovais. Nepaisant to, dziudo imtynininkas pasiekė pora pergalių ir du kartus patyrė pralaimėjimą.

Apibendrindamas Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkų pasirodymus, treneris A.Kolkatovas neslėpė džiaugsmo, jog S.Beloded pasiektas rezultatas pranoko lūkesčius. Pasak dziudo specialisto, tai ko gero pats masiškiausias šių amžiaus grupių, gerai organizuotas turnyras šalyje, gebantis aprėpti išties nemažai užsienio valstybių. Kazlų Rūdos sporto centras tarptautiniame turnyre dalyvavo jau antrąkart ir iš turnyro grįžo vėl su apdovanojimu – tai tikrai geras rezultatas. Pasak trenerio, ugdymo procese jis nuolat akcentuoja judesių atlikimo techniką. Nors tai ir ilgas sportininko augimo kelias, ilgalaikėje perspektyvoje, tai tvirtesnis aukšto meistriškumo sportininko pamatas, sudarantis tvaresnes sąlygas siekti maksimalių rezultatų. Taigi, apsiginklavimas kantrybe, nuoseklus, nepaliaujamas, sistemingas darbas, įsiklausymas į žmogaus, ėjusio sportininko keliu, pastabas, įžvalgas, tikslo siekimas yra vienintelis raktas į sėkmę…