Sporto centro graikų-romėnų imtynininkai – šalies jaunių ir vaikų žaidynių prizininkai

Balandžio 6-ąją Aukštaitijos sostinėje, Panevėžyje vyko Lietuvos graikų-romėnų imtynių jaunių (U17) ir vaikų (U13) žaidynės, kuriose varžėsi šalies sporto mokymo įstaigų šių amžiaus grupių sportininkai. Varžybos vyko ant dviejų kilimų ir jose startavo graikų-romėnų imtynininkai iš Vilniaus, Šiaulių, Šiaulių rajono, Klaipėdos, Panevėžio, Gargždų, Marijampolės, Kelmės, Kauno, Joniškio, Visagino, Anykščių. Į dvikovas kibo ir ilgametę trenerio patirtį turinčio Arūno Sereikos treniruojami sporto centro graikų-romėnų imtynininkai. Iš viso jėgas išmėgino septyni Kazlų Rūdos sportininkai. Džiugu pažymėti, jog sporto centro graikų romėnų imtynininkai pasiekė puikių rezultatų – iškovoti du bronzos ir vienas sidabro medalis. Pasak trenerio, tai išties svarus pasiekimas Kazlų Rūdos sportininkams. Dėl medalių kazlųrūdiečiams teko nemenkai paplušėti. Konkurencijos netrūko, toli gražu ne visų miestų sportininkai grįžo pakiliomis nuotaikomis, nes buvo miestų, kuriems turint rodos ir nemenkas pajėgas, medalių iškovoti nepavyko.

U-13 amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 29 kg, trečiąją vietą iškovojo 2014 m.g. su vyresniais varžovais kovojęs L.Stanislovaitis. Jis tądien turėjo penkias dvikovas. Tris akistatas paeiliui laimėjęs kazlųrūdietis tik pusfinalyje nusileido varžovui ir į finalą nepateko. L.Stanislovaitis tuomet laimėjo dvikovą dėl trečios vietos ir pasidabino šios prabos medaliu.

Svorio kategorijoje iki 54 kg  taipogi trečiąją vietą iškovojo D.Petkevičius. Kaip ir sporto centro graikų-romėnų imtynininkų komandos kolega L.Stanislovaitis, jis suklupo tik pusfinalyje. Lemiamoje akistatoje dėl trečios vietos jis įveikė oponentą ir taip finišavo prizininkų gretose.

Dar solidžiau šios žaidynės susiklostė A.Poderiui. Kazlųrūdietis kovojo svorio kategorijoje iki 47 kg. A.Poderys  turėjo keturias dvikovas. Jis įveikė visus varžovus tiek grupės varžybose, tiek pusfinalyje. A.Poderys garbingai, atkakliai kovojo ir finale. Kazlų Rūdos sporto centro sportininkui pritrūko varžybinės patirties, todėl teko pripažinti varžovo pranašumą. A.Poderys iškovojo aukštą antrąją vietą.

Labai nedaug iki medalių pritrūko dar dviem sporto centro graikų-romėnų imtynininkams. U-13 amžiaus grupėje ketvirtąją vietą iškovojo J.Binkauskas, varžęsis svorio kategorijoje iki 38 kg. Prie pat prizininkų slenksčio atsidūrė ir U-17 amžiaus grupėje kovojęs A.Bisikirskas. Jis svorio kategorijoje iki 71 kg lemiamoje kovoje dėl trečios vietos vos dviem taškais nusileido varžovui ir kazlųrūdiečiui teko tenkintis ketvirtąja pozicija.

Svarbios varžybinės patirties šiose žaidynėse įgijo dar du Kazlų Rūdos sporto centro graikų romėnų imtynininkai: U-13 amžiaus grupėje jėgas išmėginę K.Stanislovaitis (svorio kat. iki 41 kg) ir P.Lenkaitis (svorio kat. iki 32 kg). Abu sportininkai turėjo po keletą kovų, kuriose patyrė visko, ir pergalių skonį, ir tai kas grūdina, pralaimėjimų kartėlį.

Apibendrinant galime tik pasidžiaugti, kad Kazlų Rūdos sporto centro dvikovų sporto šakos turi potencialo ir nepaisant to, kad mūsų savivaldybė nėra didelė, ji turi gabių, talentingų sportininkų, kurie garbingai reprezentuoja Kazlų Rūdos kraštą šalies mastu.