Sporto centre – tarptautinis Erasmus+ projektas „Specialiosios olimpiados Europos jungtinio krepšinio jaunių turnyras“

Praėjusį antradienį sporto centro salėje nuvilnijo atrankinis krepšinio turnyras, kuriame varžėsi keturios komandos iš įvairių mūsų šalies regionų. Kiekvienos iš jų komplektaciją sudarė bendrojo ir specialiojo ugdymo mokyklų krepšininkai.

 

Į Kazlų Rūdos sporto centro salę atvyko komandos iš Kauno (Jono Laužiko mokykla), Joniškio bei Gelgaudiškio (specialiojo ugdymo centras „Šaltinis“).

 

Jau ne vienerius metus su Kazlų Rūdos „Saulės“ mokykla itin sėkmingai bendradarbiaujantis sporto centras taip pat delegavo keletą krepšininkų, kurie vienoje komandoje kartu su minėtos mokyklos moksleiviais varžėsi atrankiniame turnyre.

 

Sėkmingiausiai šis turnyras sportine prasme susiklostė svečiams iš Gelgaudiškio, kurie laimėjo visas trejas žaistas turnyre rungtynes. Įkandin jiems sekė Kazlų Rūdos jungtinė komanda.

 

Kaip būtų besusiklostęs turnyras visoms komandoms, jo esmė buvo socialinė įtrauktis, sportinių įgūdžių formavimas, socialinė integracija ir tuo pačiu mūsų šalies jungtinės rinktinės formavimas, kuri rudenį išplauks į platesnius vandenis ir atstovaus tarptautiniame krepšinio turnyre.

 

O gabaus jaunimo krepšinyje, kaip parodė šio turnyro peripetijos, išties yra ir jo gali pasitaikyti bet kokio pobūdžio ugdymo įstaigoje. Įdomumo dėlei pažymėsime, kad vienose iš vykusių rungtynių Gelgaudiškio komandos moksleivis per 20 minučių nestabdomo laiko, sugebėjo švystelėti net 10 tikslių tritaškių!

 

Taigi, po šio turnyro didesnė kandidatų į rinktinę dalis jau žinoma. Belieka sulaukti dar vienos komandos atstovų, panevėžiečių, su kuriais Kazlų Rūdos krepšininkai ketina susitikti dar šią savaitę.