Sporto centro dziudo imtynininkai „ADM AUTOPARTS“ atvirame dziudo turnyre iškovojo tris medalius

Sekmadienį Prienuose vyko „ADM AUTOPARTS“ atviras vaikų, jaunučių ir jaunių dziudo turnyras, kuriame varžėsi beveik 500 dalyvių iš visos Lietuvos. Ant tatamio jėgas išmėgino dziudo imtynininkai iš Elektrėnų, Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Šakių, Plungės ir kitų šalies miestų, regionų. Pasak Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynių specialisto A.Kolkatovo, sunku buvo surasti dalyvį, kuris nebūtų dalyvavęs  ir šalies čempionatuose. Šiame turnyre kovėsi su varžovais ir keturi Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkai. Tiesa, dalyvauti jose rengėsi aštuoni sportininkai, tačiau varžybų išvakarėse keletas iš jų susirgo. Skubame pasidžiaugti, jog sporto centro komandai turnyras susiklostė puikiai – trys sportininkai pasidabino visų trijų prabų medaliais.

Jauniausias kazlųrūdietis Mantas Beloded, kovojo svorio kategorijoje iki 27 kg. 2015 m.g. sportininkas  varžėsi ir metais vyresnių varžovų amžiaus grupėje. M.Beloded oponentai buvo jau patyrę, įvaldę dziudo techniką ir kovoti kazlųrūdiečiui nebuvo lengva. Jis laimėjo vieną dvikovą, sekančiose dvejose akistatose buvo priverstas pripažinti varžovų pranašumą ir bendroje įskaitoje buvo apdovanotas bronzos medaliu.

Jaunučių, U-14 amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 34 kg startavo Simas Beloded. Priminsime, jog sporto centro dziudo imtynininkas jau turėjo varžybinės patirties kovoti su vyresniais varžovais, kuomet buvo iškovojęs šalyje trečiąją vietą. S.Beloded lengviau nei čempionate, šiame turnyre nebuvo. Jis laimėjo keturias įtemptas kovas ir tapo šio turnyro čempionu. Pažymėtina, kad dvikovų kelyje jam pasitaikė varžovai, kurie buvę jau ir Lietuvos čempionatų prizininkais, čempionais. Sportininkas pranoko trenerio lūkesčius. Jis visų dvikovų metu pademonstravo stiprų charakterį, atkaklumą, puikiai ir akimirksniu priiminėjo sprendimus, klausydamas trenerio patarimų.

Visiškai neseniai prie Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkų gretų prisijungė ir du jau turintys dziudo imtynių patirties sportininkai iš Kauno, broliai Arminas ir Deimantas Kraujaliai, kurie taipogi džiugino savo pasirodymais. Jaunučių amžiaus grupėje, svorio kategorijoje 60+ kg A.Kraujalis taip pat pademonstravo išmoktus įgūdžius, techniką, kovingumą. Pakeliui į finalą jis laimėjo tris dvikovas ir tik finale nusileido vilniečiui. A.Kraujalis iškovojo antrąją vietą.

D.Kraujalis į dvikovas su varžovais stojo jaunių amžiaus grupėje. Prieš pat varžybas sverdamas 57 kg, sportininkas nusprendė „nemesti einamuoju momentu svorio“ ir kovoti svorio kategorijoje iki 60 kg. Varžydamasis su galingesniais varžovais, kurie visai neblogai jau buvo įvaldę dziudo imtynių techniką bei taktiką, jis laimėjo dvi kovas, sekančioje akistatoje nusileisdamas varžovui tik pusfinalyje. Kovodamas du varžovu dėl trečios vietos jis ilgą laiką dominavo, tačiau išlaikyti persvaros D.Kraujaliui nepavyko ir paskutinę akimirką teko pripažinti oponento pranašumą.

Dziudo imtynių treneris A.Kolkatovas pažymėjo, kad D.Kraujalis kovojo pagirtinai ir buvo vertas apdovanojimų. Trenerio teigimu, vienoje iš kovų jis atliko švarų metimą „Ipon“, tačiau teisėjų sprendimu jis buvo vertinamas puse pergalės „Vazari“. Tokia padėtis susiklostė, kad kai kuriose situacijose vertinant besivaržančių sportininkų technikos veiksmus, atsiranda lankstus, sudarantis erdvės interpretacijoms taisyklių traktavimas, todėl vienaip ar kitaip ir galėjo būti vertinama. Apibendrindamas Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkų pasirodymus, treneris buvo patenkintas pasiektais rezultatais, visi startavę šiame turnyre sportininkai pasirodė pagal esamą potencialą.