Sporto centro dziudo imtynininkės šalies čempionate – prizininkių gretose

Lapkričio 12-13 dienomis Kėdainių arenoje vyko atviras Lietuvos moksleivių dziudo imtynių čempionatas, kuriame varžėsi itin gausus dalyvių būrys ne tik  iš mūsų šalies, bet ir Latvijos dziudo imtynininkai. Dvi dienas trukusiame maratone ant tatamio susikibo iš viso virš 600 sportininkų iš beveik 50 klubų. Kazlų Rūdos sporto centrui atstovavo keturi Aleksandro Kolkatovo treniruojami dziudo imtynininkai: Simas Beloded, Titas Dauginas, Gerda Degutytė ir Augustė Judickaitė.

Pirma kazlųrūdiečių gretose pasirodymą Lietuvos dziudo imtynių čempionate pradėjo Gerda Degutytė. Vaikų grupėje, svorio kategorijoje iki 32 kg A.Kolkatovo ugdoma sportininkė sėkmingai praėjo du etapus. Kelyje į finalą patyrė tik vieną pralaimėjimą ir lemtingoje akistatoje iškovojo bronzos medalį. Iš viso šioje kategorijoje varžėsi devynios dziudo imtynininkės.

Toje pačioje amžiaus grupėje Titas Dauginas svorio kategorijoje iki 30 kg laimėjo vieną dvikovą, sekančioje turėjo pripažinti varžovo pranašumą ir iš tolimesnių kovų pasitraukė. Svorio kategorijoje iki 34 kg perspektyvus dziudo imtynininkas Simas Beloded sugebėjo anksčiau laiko gražiais metimais ir veiksmais parteryje įveikti iš viso tris varžovus. Paprastai, regioninio rango varžybose, to pakanka, kad sportininkas iškovotų pirmąją vietą, tačiau čia šalies čempionatas, čia suvažiuoja pajėgiausi tuo metu dziudo imtynininkai. Kovodamas su dauguma metais vyresniais oponentais sporto centro dziudo imtynininkas patyręs vieną pralaimėjimą, kovas tęsė tarp į pirmąjį aštuntuką pretenduojančių sportininkų. Kazlų Rūdos sporto centro atstovas galutinėje įskaitoje iškovojo 7-ąją vietą. Iš viso šioje svorio kategorijoje varžėsi net 34 Lietuvos ir Latvijos sportininkai. Pasak dziudo imtynių specialisto A.Kolkatovo, S.Beloded pasirodė čempionate išties gerai, maksimaliai išnaudojo esamas galimybes ir kruopščiai bei nuosekliai dirbant sportininkas turi potencialo pasiekti ne vieną svarią pergalę.

U-16 amžiaus grupėje sporto centrui atstovavo Augustė Judickaitė. Ji kovojo ant tatamio svorio kategorijoje iki 63 kg. Tokio masto varžybos kazlųrūdietei buvo pirmos. Dvikovos šioje grupėje vyko rato sistema ir A.Judickaitė pasidabino taipogi bronzos medaliu.

Apibendrindamas Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkų pasirodymą, treneris A.Kolkatovas neslėpė džiaugsmo. Pasak jo, toli gražu ne kiekvienas klubas iš tokio rango varžybų gali parsivežti du medalius, todėl vertinant kazlųrūdiečių pasirodymą čempionate yra kuo gėrėtis. Juolab, kad dalyvių gausa ir konkurencinė aplinka buvo išties nemenka. Trenerio vertinimu, koks varžovas ant tatamio bebūtų, reikia išties nemenkos drąsos stoti į dvikovą. Tai labai svarbi sportininkų rengimo sudedamoji dalis. Drąsa pasitikti ir įveikti įvairius gyvenimo iššūkius neišvengiamai būtina ypatybė žmogui ir kasdienybėje. Būti visapusiškai tvirtais žmonėmis – tokios filosofijos moko Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynių specialistas, todėl jei nenorite būti gyvenime vėjo nešiojamais rudeniniais lapais, visų laukiame sporto centro dziudo imtynių treniruotėse. Mokytis juk niekada ne vėlu!