Galingai pradėję rungtynes atakiečiai suklupo prieš LCC

Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkams dvigubo savaitgalio metu pasiekti abiejų pergalių nepavyko. Po įspūdingų šeštadienio rungtynių prieš Kėdainių „Kėdainius“, sekmadienio antroje dienos pusėje Klaipėdoje vykusioje akistatoje prieš LCC ekipą T.Bietkio treniruojamiems krepšininkams teko pripažinti pastarųjų pranašumą. Varžovams nusileista trimis taškais – 71:74 (32:13; 13:24; 12:22; 14:15).

Pirmasis kėlinukas atakiečiams klostėsi kaip iš pypkės, tik kaip parodė rungtynių visuma, pritrūko joje rūkstančios tabokos… Į rezultatyviais metimais pirmomis rungtynių minutėmis pasibaigusias LCC krepšininkų atakas atakiečiai čia pat atsakė taip pat taikliais metimais, o netrukus apsukas dar ir padidino. Kazlų Rūdos komandos smogiamąjį pagrindą sudarė I.Dirda, D.Senda, J.Davniukas. Jų dėka, sužaidus vos keturias minutes, atakiečiai artėjo prie dviženklės persvaros – 13:4. Per šešetą minučių į varžovų krepšį T.Bietkio treniruojamos komandos snaiperiai spėjo susmeigti 6 tritaškius, kurių pagrindu atakiečių pranašumas tik augo. Dar daugiau optimizmo įnešė ir Kazlų Rūdos komandos veiksmai prie varžovų krepšio. Viename iš epizodų, U.Nikitinas perėmė čia pat prie LCC komandos krepšio kamuolį ir įsodinęs dar du taškus savo komandos pranašumą padidino iki 16 taškų. Pirmą ketvirtį Kazlų Rūdos komanda baigė pirmaudama beveik 20 taškų persvara – 32:13.

Antrojo kėlinuko pirmomis minutėmis atakiečiai toliau smaginosi. Po U.Nikitino tritaškio, Kazlų Rūdos komandos persvara ūgtelėjo iki 24 taškų – 37:13. Rodėsi, kad rungtynės klostysis panašiu scenarijumi kaip ir su Kėdainiais. Anaiptol. SC „Atakos“ krepšininkams surinkti tiek taškų, kiek buvo sukaupta per 11 minučių, per „likusias“ 29 minutes nepavyko. Vis dažniau iš Kazlų Rūdos komandos pusės pasitaikė klaidų, dažnėjo ir netaiklūs metimai. Tuo tarpu varžovų žaidimas nuolat agresyvėjo, aštrėjo gynyba. LCC krepšininkų gretose sunkiai sustabdomas buvo N.Sokolov, jų vidurio puolėjas W.Simwinga. Taip žingsnis po žingsnio varžovai iki pirmos rungtynių dalies pabaigos sumažino SC „Atakos“ persvarą iki 8 taškų – 45:37.

Trečio kėlinuko pirmoje pusėje Kazlų Rūdos komanda susigrąžino dviženklį taškų pranašumą. Puolime sėkmingai rungtyniavo vėl tas pats trejetukas – D.Senda, I.Dirda, J.Davniukas. Sužaidus tris trečio kėlinuko minutes, atakiečiai pirmavo 54:41, tačiau dėl agresyvios varžovų gynybos vėl neišvengta klaidų, trūko taiklių metimų ir LCC krepšininkai, likus rungtyniauti trims minutėms iki šio kėlinuko atkarpos, sumažino atakiečių pranašumą iki taško – 55:54, o netrukus ir patys išsiveržė į priekį  – 57:58. Trečią kėlinuką Kazlų Rūdos komanda taip ir baigė besivejančiųjų vaidmeny – 57:59.

Toks stumdymasis taškas į tašką rungtynėse vyko ir paskutinio ketvirčio metu. Deja, jam einant į pabaigą, 8:0 atkarpą sužaidė Klaipėdos komandos krepšininkai, kurie likus dviems minutėms iki rungtynių pabaigos buvo įgiję net 10 taškų pranašumą – 72:62. Per gerą minutę atakiečiai maksimaliomis pastangomis sugebėjo sumažinti šį deficitą iki 2 taškų – 72:70. Tuomet metimą, išprovokuodamas ir varžovų pražangą pataikė I.Dirda, tritaškį smeigė J.Davniukas, pora taškų pridėjo U.Nikitinas. Deja, paskutinės sekundės sėkmingesnės buvo aikštės šeimininkams. Likus rungtyniauti 18 sekundžių, iš baudos aikštės zonos pataikė S.Manavis – 74:70. Per likusias sekundes Kazlų Rūdos krepšininkams pasižymėti nuo trijų taškų zonos nepavyko ir rungtynes vienu taikliu baudos metimu užbaigė U.Nikitinas  – 74:71. LCC krepšininkai iškovojo pergalę.

Rezultatyviausiai šiose rungtynėse Kazlų Rūdos komandos gretose buvo po 16 taškų pelnę U.Nikitinas ir I.Dirda, po 11 jų surinko J.Davniukas, D.Senda. I.Dirda ir U.Nikitinas buvo ir naudingiausi komandos krepšininkai (20 ir 18 NB).

Komandinėje statistikoje atakiečiai nusileido varžovams kova dėl atšokusių kamuolių (17 vs 27), padarė šiek tiek daugiau klaidų (26 vs 23), atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (11 vs 15).