Praėjusį sekmadienį sporto centre vyko tradicinis stalo teniso turnyras, kuris buvo planuotas dar kovo mėnesį ir skirtas „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti“.

Dėl visiems suprantamų priežasčių jį teko atidėti, tačiau šalį ir tuo pačiu Europą paliekant COVID-19 grėsmės debesims, vis daugiau atpalaiduojant sporto renginius, grįžtant į „normalias“ gyvenimo vėžes, jis organizuotas praėjusį sekmadienį.

Data pasirinkta neatsitiktinai. Ji sieta su mūsų šalies skaudžiais istorijos puslapiais. Birželio 14-oji mūsų senelių, tėvų, mūsų pačių ir ateities kartoms visada įsimins kaip gedulo ir vilties diena.

1941-ųjų pirmo vasaros mėnesio 14 dieną tūkstančiai mūsų tautiečių buvo prievarta išvežti į tuometinės Sovietų Sąjungos gilumą – Sibirą.

Šiame stalo teniso turnyre dalyvavo per dvylika stalo teniso mėgėjų iš Kazlų Rūdos, Kauno ir Marijampolės. Dėl turnyro trofėjų dalyviai varžėsi kaip visuomet dviejuose divizionuose – „A“ ir B“.

Įsibėgėjus stalo teniso turnyrui, 11 val 59 min prisijungta prie visoje šalyje paskelbtos akcijos ir tylos minute buvo pagerbta mūsų tautiečių atmintis.

Beveik tris valandas trukusios dvikovos prie stalo teniso stalų įvardino nugalėtojus ir prizininkus.

„B“ divizione trečiąją vietą iškovojo Linas Klesevičius, antroji pozicija atiteko Dariui Sederevičiui, na o nugalėtoju tapo visas dvikovas laimėjęs marijampolietis Dainius Botyrius.

„A“ divizione nuo pat pirmų dvikovų išsiskyrė kauniečiai tėtis ir sūnus Rimantas ir Kajus Šleževičiai. Jie ir susitiko turnyro finale.

Didžiausia intriga pakeliui į finalą užfiksuota pusfinalio dvikovoje tarp Kajaus Šleževičiaus ir Gedimino Akelaičio. Ją po atkaklios kovos rezultatu 3:2 laimėjo Kajus.

Didžiajame finale Kajus Šleževičius įveikė ir tėtį R.Šleževičių bei tapo šio turnyro nugalėtoju.

Kazlųrūdietiškas mažasis finalas, akistata dėl trečios vietos vyko tarp G.Akelaičio ir S.Krinicko. Ją po itin atkaklios kovos laimėjo Saulius Krinickas, iškovojęs trečią poziciją.