Startavo Kazlų Rūdos 4×4 atviros tinklinio pirmenybės

Sekmadienio popietę Kazlų Rūdos sporto centre startavo 2023 m. Kazlų Rūdos 4×4 atviros tinklinio pirmenybės, kuriose prie starto linijos šiame sezone stojo net 10 komandų. Jų geografija apima keturias savivaldybes – Kazlų Rūdos, Marijampolės, Vilkaviškio bei Kauno rajono. Pagal pirmenybių nuostatus, dėl komandų gausos ir ne taip jau ir už kalnų prasidėsiančių gerokai šiltesnių orų, kuomet visas sportas keliasi daugiau į lauko erdves, šiame sezone komandos suskirstytos į du pogrupius, kuriuose bus žaidžiama rato sistema, na o po keturias pajėgiausias ekipas toliau kovas tęs ketvirtfinaliuose. Laimėjusios juos komandos keliaus į pusfinalius, į kovas dėl Didžiosios Taurės. Pralaimėjusios ketvirtfinalius komandos taipogi nebus nuskriaustos. Jos turės galimybę pasivaržyti dėl Mažosios Taurės.

Po grupės varžybų užėmusioms penktąsias vietas ekipoms taipogi numatyti papildomi mačai, aiškinantis, kuri iš jų labiau verta galutinės devintosios vietos pirmenybėse. Taigi, laukia nemažai intriguojančių ir galbūt nenuspėjamų akimirkų. Kaip jau tampa įprasta, siekiant išlaikyti maksimalią intrigą, grupės varžybose komandos žaidžia tris setus ir už kiekvieną jų skiriamas taškas, o atkrintamosiose bus rungtyniaujama iki trijų laimėtų setų. Šiais metais nauja tai, kad pusfinaliai bus žaidžiami iš dviejų rungtynių.

Vos prieš pora dienų pirmieji šį sezoną atidarė TOP SPORT ir ABC tinklininkai. Rungtynėse dominavo TOP SPORT ketveriukė, kuri visuose setuose, bent jau didesnes jo dalis nuolat laikė keletos taškų persvarą. Pirmąjį setą TOP SPORT laimėjo 8 taškų persvara – 25:17. Antrajame sete ABC tinklininkai surinko vienu tašku daugiau, tačiau tai esmės nepakeitė, nes antrasis taškas vėl įkrito į TOP SPORT kišenę – 25:18. Trečiame sete karaliavo toliau marijampoliečiai, kurie laimėjo jį rezultatu 25:19 ir iškovoję pergalę 3:0, dvikovoje susižėrė visus tris taškus.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai rungtyniavo L.Urmanavičius, surinkęs 34 naudingumo balus. Didžiąją jų dalį sudarė rezultatyvūs perdavimai. Jis jų atliko net 30. Rezultatyviausi tinklininkai šioje komandoje buvo 17 taškų “uždirbęs” A.Uleckas ir 16 jų atseikėjęs P.Miliauskas.

ABC ekipoje naudingumu išsiskyrė E.Araminas (17 NB), daugiausia taškų rinko D.Naujokas (8 taškai). Tiesa, minėtas tinklininkas suklydo 14 kartų.

Antrame mače ABC ekipa didžiąja dalimi reabilitavosi prieš NETIKĖTAI SUSIRINKĘ tinklininkus. Dvikovos būta išties atkaklios. Kiekvieno taško sete savininkas paaiškėdavo tik pačioje jo pabaigoje. Rungtynėse prieš minėtus varžovus ABC sukrapštė du taškus iš trijų galimų. Jie laimėjo trijų taškų skirtumu pirmąjį setą (25:22), antrajame turėjo pripažinti varžovo pranašumą nusileidžiant vos dviem taškais – 23:25, na o trečiame sete prireikė net 30 taškų, kad įveikti NETIKĖTAI SUSIRINKĘ ketveriukę dviem taškais. Taigi, trečio seto rezultatas 30:28, o pergalė iškovota rezultatu 2:1.

ABC ekipoje dominavo 29 naudingumo balus surinkęs E.Araminas ir 16 taškų komandai „uždirbęs“ E.Pusvaškis. NETIKĖTAI SUSIRINKĘ komandos lyderiu buvo E.Norkus, kurio sąskaitoje buvo 27 taškai. Naudingiausiu tinklininku užfiksuotas L.Kalvaitis, kuris sukaupė 21 NB ir atliko 26 rezultatyvius perdavimus.

Paskutiniame mače tądien susikirto TOP SPORT‘ ir NETIKĖTAI SUSIRINKĘ keliai. Jau pirmame sete TOP SPORT nedviprasmiškai varžovui leido suprasti, kad veltui taškų nedalins ir pirmame sete savo kraitį papildė ketvirtuoju tašku, įveikdami varžovus 25:18. Antrajame sete NETIKĖTAI SUSIRINKĘ pamėgino perimti iniciatyvą ir vienu metu, seto pirmoje pusėje, pirmavo 9:2, tačiau aikštėje pasirodžius TOP SPORT vienam iš lyderių P.Miliauskui, iniciatyva pradėjo slysti iš rankų. Marijampolės tinklininkai greitai ne tik lygino rezultatą, bet ir pradėjo tolti nuo varžovo ir antrame sete finišavo rezultatu 25:18. Matyt toks rungtynių posūkis buvo ne be pasekmių. Trečiame sete NETIKĖTAI SUSIRINKĘ žaidimas prigeso ir TOP SPORT nugriebė dar vieną tašką, laimėdami setą užtikrintai – 25:9, o rungtynes 3:0.

Nugalėtojams 21 tašką pelnė T.Mulerenko, o naudingumo skalėje efektyviausiai pasirodė L.Urmanavičius (29 NB). NETIKĖTAI SUSIRINKOM ketveriukėje 13 NB surinko L.Kalvaitis ir 17 taškų E.Norkus.

 

Turnyrinė lentelė

 

Rungtynių statistika (2023-03-12)