Stalo teniso turnyro „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti“ aidai

Sekmadienį sporto centre vyko bent jau antrą dešimtmetį skaičiuojantis tradicinis stalo teniso turnyras „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti“. Fiksuojant dalyvių aktyvumą, pažymėtina , kad per pastaruosius penkiolika metų šįmet išmėginti jėgas mažojo kamuoliuko mėgėjų susirinko rekordinis būrys. Trijuose skirtingo pajėgumo divizionuose varžėsi iš viso net 40 dalyvių. Kaip visuomet, visi galėjo „virti savose sultyse“. Meistriškumo atžvilgiu buvo galima išvysti įvairaus kalibro kovų – stalo tenisininkų, reitinguojamų ar reitinguotų šios sporto šakos federacijoje, asmenų, kuriems ši sporto šaka yra tiesiog hobis ar malonumas aktyviai praleisti laisvalaikį. Vietos bendruomenei skirtame renginyje registravosi ne tik Kazlų Rūdos stalo teniso mėgėjai, bet ir svečiai iš Kauno, Marijampolės ar Vilkaviškio rajonų.

„C“ divizione kelionę į pusfinalius pradėjo į du pogrupius suskirstyti 11 stalo teniso mėgėjų. Po rato akistatų, pirmame pusfinalyje susigrūmė Kevinas Miliūnas su Kristupu Vyšniausku, antrame – Ervinas Paliokas su Nojumi Staškevičiumi. Abu pusfinaliai baigėsi tokiu pat rezultatu 2:0. Pirmąjį laimėjo K.Miliūnas, antrąjį – E.Paliokas. Pirmąją vietą šiame divizione iškovojo K.Miliūnas, kuris permainingoje akistatoje 2:1 įveikė E.Palioką. Na, o dvikovoje dėl trečios vietos prizininkų gretose atsidūrė K.Vyšniauskas tokiu pat rezultatu 2:1 įveikęs N.Staškevičių. Paminėtina, kad grupės varžybose pastarasis stalo teniso mėgėjas buvo įveikęs savo oponentą. K.Vyšniauskas „medalinėje“ dvikovoje sugebėjo jam atsirevanšuoti.

„B“ divizione užfiksuotas gausiausias dalyvių būrys. Jų buvo 18. Turnyro dalyviai buvo suskirstyti į keturis pogrupius ir tik jų nugalėtojai toliau kovas tęsė pusfinaliuose, finaluose. Viename iš pogrupių taip susiklostė situacija, kad trijų stalo tenisininkų tarpusavio žaistų rungtynių rezultatai buvo vienodi. Edgarui Danilaičiui, Tomui Astrauskui ir Hariui Smirnovui teko traukti burtus, kuris iš jų tęs pasirodymą pusfinalyje. Fortūna labiausiai nusišypsojo T.Astrauskui, kurio varžovas pusfinalyje buvo Rimantas Česnavičius. T.Astrauskas įveikė varžovą 2:0 ir pateko į „B“ diviziono finalą. Kitame pusfinalyje prie stalo santykius aiškinosi Laurynas Drulia ir Povilas Šamtauskas. Pergalę, po permainingos kovos 2:1, šventė P.Šamtauskas. Jis tapo ir „B“ diviziono nugalėtoju, finalinėje akistatoje 2:0 pranokęs T.Astrauską. Na, o mače dėl trečios vietos medaliu pasidabino R.Česnavičius rezultatu 2:1 įveikęs L.Drulią.

Patrauklių akiai kovų netrūko aukščiausioje turnyro kategorijoje „A“ divizione, kuriame buvo žaidžiama iki trijų laimėtų setų. Jame susikibo 11 stalo teniso mėgėjų. Jie buvo suskirstyti į pora pogrupių ir kelialapiai į pusfinalius švietėsi tik dviems geriausiai kiekvienos grupės varžybose pasirodžiusiems stalo tenisininkams. Šiame divizione absoliučiu lyderiu buvo Povilas Simanaitis. Dar grupės varžybose jis įveikė beveik visus varžovus sausu rezultatu 3:0. Vieną uodo įkandimą P.Simanaitis patyrė tik akistatoje su G.Akelaičiu. Tas mačas baigėsi rezultatu 3:1. Pusfinalyje P.Simanaitis 3:1 įveikė N.Pirogovą, o finale pranoko praėjusio turnyro nugalėtoją R.Šleževičių. Jį nugalėjo rezultatu 3:0 ir tapo stalo teniso turnyro „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti“ taurės savininku. R.Šleževičius finale atsidūrė prieš tai grupės varžybose taipogi įveikęs visus varžovus. Rungtyniauti „A“ diviziono finale jam nesukliudė ir pusfinalio akistata su Gintaru Zubavičiumi, kuris buvo ne vieno Kazlų Rūdos sporto centre rengto stalo teniso turnyro nugalėtoju. R.Šleževičius įveikė jį rezultatu 3:1.

Mažasis „A“ diviziono finalas, kova dėl trečios vietos, vyko tarp G.Zubavičiaus ir N.Pirogovo. Ją G.Zubavičius laimėjo sausu rezultatu 3:0.

 

PROTOKOLAS NEPRIKLAUSOMYBĖS TAURĖ 2023