Tarptautiniame dziudo imtynių turnyre Kazlų Rūdos sporto centro sportininkai iškovojo du medalius

Puikų sezoną išgyvena Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynių specialisto Aleksandro Kolkatovo treniruojami sportininkai. Panašu, kad dar nebuvo nei vienų varžybų, iš kurių dziudo imtynininkai negrįžtų su medaliais. Akivaizdu, jog talento ir kruopštaus, sistemingo darbo sintezė duoda savo vaisius… Džiugu pranešti, kad praėjusį šeštadienį Dzūkijos sostinėje Alytuje vykusiame tarptautiniame dziudo festivalyje „Judo Animal Planet‘ 2024“ Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkai iškovojo du medalius. Pažymėtina, kad šiame turnyre varžėsi skirtingose amžiaus grupėse Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos ir Ukrainos dziudo imtynininkai. Užfiksuota beveik 600 dalyvių. Dėl jų gausos turnyras buvo vykdomas dviem etapais ant 6 tatami kilimų.

Kazlų Rūdos sporto centrui atstovavo keturi sportininkai. Pirmas ant tatami žengė D.Kraujalis. Svorio kategorijoje iki 60 kg besivaržiusiam U-18 amžiaus grupėje dziudo imtynininkui pirmajame rate dvikova nesusiklostė. Jis nusileido varžovui ir iš tolimesnių kovų lauko pasitraukė. Svorio kategorijoje virš 73 kg U-15 amžiaus grupėje kovojo A.Kraujalis. Jis užtikrintai laimėjo dvi kovas ir vėliau nusileido Lenkijos sportininkui, kuris, kaip parodė įvykių visuma, tapo čempionu. Sporto centro dziudo imtynininkas galutinėje įskaitoje iškovojo trečiąją vietą.

U-11 amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 27 kg į dvikovas stojo M.Beloded. Pirmą kovą jis užtikrintai laimėjo prieš latvį, antroje akistatoje greitoje kovoje įveikė tautietį ir tik pusfinalyje tik per plauką nusileido paskutinėmis sekundėmis labiau patyrusiam varžovui. Ketvirtoje dvikovoje dėl bronzos kazlųrūdietis buvo priverstas pripažinti oponento pranašumą ir galutinėje įskaitoje užėmė garbingą penktąją vietą. Pasak trenerio A.Kolkatovo, M.Beloded pažanga stipriai jaučiama. Jis patobulėjo psichologiškai, turnyre kovojo užtikrintai ir motyvuotai. Kazlų Rūdos sportininkas turi išties dideles perspektyvas.

Puikių rezultatų šiose varžybose pasiekė ir M.Beloded vyresnėlis broliukas Simas. U-13 amžiaus grupėje kovojęs sportininkas svorio kategorijoje iki 34 kg užtikrintai ir techniškai įveikė paeiliui tris varžovus. Vienas iš jų buvo dziudo imtynininkas iš Latvijos. Pusfinalyje S.Beloded, po apylygės kovos, paskutinėmis sekundėmis buvo priverstas pripažinti varžovo pranašumą. Penktoje dvikovoje dėl bronzos kazlųrūdietis mobilizavosi ir per trumpą laiko tarpą įveikdamas oponentą pasidabino šios prabos medaliu.

Apibendrindamas Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkų pasirodymą, treneris A.Kolkatovas pažymėjo, jog mūsų sportininkai tokio rango turnyre dalyvavo pirmąkart. Tai buvo išties aukšto lygio turnyras. Jame kai kuriems šalies prizininkams pakartoti to paties šiose varžybose nepavyko. Treneris neslėpė džiaugsmo, Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkai pasiekė aukštų rezultatų, turėdami galimybę pasivaržyti ir su kitų šalių sportininkais. Susiformavęs sporto centro dziudo imtynininkų branduolys žvalgantis į ateities perspektyvas turi išties nemenką potencialą.